Skocz do zawartości

podroz do Polski na zielonej karcie- jakies formalnosci?


annaonline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam zielona karte, pierwszy raz jade na niej do Polski, czy musze wypelniac jakies formularze, ze wyjezdzam z USA? Czy musze wyslac zawiadomienie,ze nie bedzie mnie w Stanach? Czy okres ktory spedze w Polsce bedze sie wliczal w czas oczekiwania na obywatelstwo, czy tez nie?

Bo wyglada na to,ze ze wzgledu na interesy duza czesc roku bede musiala spedzac w Polsce. Wiec nie wiem,czy ten czas bedzie sie zaliczal do wymaganego na obywatelstwo.

Jesli wiecie cos na ten temat, prosze, podpowiedzcie:)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zielona karte, pierwszy raz jade na niej do Polski, czy musze wypelniac jakies formularze, ze wyjezdzam z USA?

Nie.

Czy musze wyslac zawiadomienie,ze nie bedzie mnie w Stanach?

Nie.

Czy okres ktory spedze w Polsce bedze sie wliczal w czas oczekiwania na obywatelstwo, czy tez nie?

Zależy ile czasu spędzisz poza granicami USA. Jeśli jednorazowo więcej niż 6 miesięcy, musisz zacząć "zbierać czas" od początku. Jeżeli spędzisz poza granicami USA więcej niż rok, możesz stracić GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zielona karte, pierwszy raz jade na niej do Polski, czy musze wypelniac jakies formularze, ze wyjezdzam z USA?

Nie.

Czy musze wyslac zawiadomienie,ze nie bedzie mnie w Stanach?

Nie.

Czy okres ktory spedze w Polsce bedze sie wliczal w czas oczekiwania na obywatelstwo, czy tez nie?

Zależy ile czasu spędzisz poza granicami USA. Jeśli jednorazowo więcej niż 6 miesięcy, musisz zacząć "zbierać czas" od początku. Jeżeli spędzisz poza granicami USA więcej niż rok, możesz stracić GC.

Musi zbierac od poczatku jak bedzie wiecej niz rok poza USA. Jak bedzie pomiedzy 6-12 miesiecy poza USA, to musi wykazac mocne dowody na to,ze to byla tylko tymczasowa dluzsza podroz i mialo sie mocne wiezi z USA, jak rodzina, rachunki, kredyty do splaty, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...