Skocz do zawartości

Strzały w Wirginii


martinsen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/st...ary,896813,2943

powinni wkoncu zakazac sprzedazy broni

Z tego co widze jestes typowym liberalem, a liberalizm jest mentalna choroba z ktorej sie trzeba leczyc. Czy jak zakaza sprzedazy broni, to myslisz ze przestepcy zastosuja sie i nie beda jej kupowac nielegalnie? Bo jezeli tak myslisz to sie bardzo mylisz. Co powinno byc zrobione to studenci i nauczyciele powinni miec prawo do noszenia broni na kampusach jezeli maja pozwolenie. Ja mam pozwolenie do noszenia broni ale nie moge nosic jej w szkole. Te idityzmy ktore wypisujesz uderza w szanujacych prawo obywateli. Takze pamietaj ze Sad Naiwyzszy USA sywierdzil ze policja nie ma obowiazku zeby protektowac indywidulancyh obywateli. Jak juz sie wylezysz to wtedy odzywaj sie bo teraz to majaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku czy Ty myslisz ze najlepsza droga do osiagniecia bezpieczenstwa ....jest pozwolic ludziom bez wiekszych ograniczen nosic bron?.....

i jak zakazemy noszenia broni to i tak sobie kupia u handlarzy ...hahahah jasne 17 John z niemoznosci skorzystania z giwey ojca pojdzie do handlarza broni i sobie kupi pistolecik .........

nie czaisz tego??????? dostepnosc dostepnosc broni !!!!!!!!!!!!!!! to jest glowny czynnik tak wielkiej liczby zabojstw w uSA ,,,,dlaczego nie ma takiej ilosci zabojstw w polsce ,Niemczech lub gdzie indziej na swiecie ??????

no wytlumacz mi prosze ..........

jaka masz gwarancje ze majac bron ...np twoje dziecko .......niedojrzale psychicznie ( oczywiscie to jest hipotetyczny przyklad nie wiem czy masz dziecko) .......nie zwinie Ci tej broni i nie wystrzela swoich kolegow w klasie ...bo mu dokuczali i akurat mial stan uniesienia emocjonalnego....................myslisz ze by sobie poszedl do handlarza broni i ot tak sobie kupil giwere?????????????? to chyba czlowieku jestes bardzo naiwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowieku czy Ty myslisz ze najlepsza droga do osiagniecia bezpieczenstwa ....jest pozwolic ludziom bez wiekszych ograniczen nosic bron?.....

i jak zakazemy noszenia broni to i tak sobie kupia u handlarzy ...hahahah jasne  17 John z niemoznosci skorzystania z giwey ojca pojdzie do handlarza broni i sobie kupi pistolecik .........

nie czaisz tego???????     dostepnosc dostepnosc broni !!!!!!!!!!!!!!!  to jest glowny czynnik tak wielkiej liczby zabojstw w uSA ,,,,dlaczego nie ma takiej ilosci zabojstw w polsce ,Niemczech lub gdzie indziej na swiecie ??????

no wytlumacz mi prosze ..........

jaka masz gwarancje ze majac bron ...np twoje dziecko .......niedojrzale psychicznie ( oczywiscie to jest hipotetyczny przyklad nie wiem czy masz dziecko)   .......nie zwinie Ci tej broni  i nie wystrzela swoich kolegow w klasie ...bo mu dokuczali i akurat mial stan uniesienia emocjonalnego....................myslisz ze by sobie poszedl do handlarza broni i ot tak sobie kupil giwere??????????????   to chyba czlowieku jestes bardzo naiwny

I dalej piszesz fanaberie. Wiekszasc strzelanin ma miejsce w tzw "Gun Free Zones". A dlaczego, bo ten co strzela wie ze w tych miejscach obywatele przestrzegajacy prawa nie maja broni wiec nie beda sie moglic bronic. W USA wlamywacze i przestepcy bardziej sie boja uzbrojonego obywatela niz policji. Bo nie wiedza czy ten ktos ma bron czy nie. Co do przestepcow to ci nie kupuja broni w sklepach z bronia, ale na ulicy. A na koniec nie wiem czy wiesz ze istnieje taka zecz jak odpowiedzialnosc. Jak ktos ma bron w domu to trzyma ja w miejscu niedostepnym dla dziecka. Idac Twoim tokiem rozumowania to trzeba zakazac sprzedawac samochody, noze, kije do baseballa bo przeciez moga byc uzyte do zabicia kogos. Po prostu smieszny jestes ze swojimi libernami wyskokami. Jakbys nie wiedzial Amerykanie maja zagwarowane konstytucyjnie prawo do posiadania broni i to dzieki Bogu sie nie zmieni. W UK po odebraniu broni od cywili dramatycznie wzrosla liczba przestepstw z uzyciem broni palnej. Ciekawe dlaczego. Tak samo w Australii. Prawo do obrony jest jednym z podstawowych praw ludzkich. Co robicie w Polsce to wasza sprawa, ale tutaj sa inne prawa. Wiec swoje liberlane pomysly zostaw w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi czlowieku ..dlaczego w uSA corocznie ginie od broni 11 000 tys osob a w Kanadzie 160 ?

W Kanadzie ginie ponad 1000 ludzi od broni wiec nie wiem skad bierzesz te statystyki.

Gun deaths per 100,000 population (for the year indicated):

Homicide Suicide Unintentional

USA 4.08 (1999) 6.08 (1999) 0.42 (1999)

Canada 0.54 (1999) 2.65 (1997) 0.15 (1997)

Switzerland 0.50 (1999) 5.78 (1998) -

Scotland 0.12 (1999) 0.27 (1999) -

England/Wales 0.12 (1999/00) 0.22 (1999) 0.01 (1999)

Japan 0.04* (1998) 0.04 (1995) <0.01 (1997)

USA ma prawie 300 milionow mieszkancow, Kanada okolo 25 milinow, wiec co w tym dziwnego ze wiecej osob ginie od broni w USA. I dlaczego w krajach takich jak UK czy Kanada ludzie gina od broni mimo ze ona jest praktycznie nielegalna do posiadania?

Tutaj masz ciekawa statystyke

* Americans use firearms to defend themselves from criminals at least 764,000 times a year. This figure is the lowest among a group of 9 nationwide surveys done by organizations including Gallup and the Los Angeles Times. (16b)

* In 1982, a survey of imprisoned criminals found that 34% of them had been "scared off, shot at, wounded or captured by an armed victim." (16c)

* Washington D.C. enacted a virtual ban on handguns in 1976. Between 1976 and 1991, Washington D.C.'s homicide rate rose 200%, while the U.S. rate rose 12%. (1)

Nieprawdopodobne, po wprowadzeniu zakazu mordertwa podskoczyly do gory.

* When the law went into effect, the Dade County Police began a program to record all arrest and non arrest incidents involving concealed carry licensees. Between September of 1987 and August of 1992, Dade County recorded 4 crimes committed by licensees with firearms. None of these crimes resulted in an injury. The record keeping program was abandoned in 1992 because there were not enough incidents to justify tracking them. (13)(15)

* Florida adopted a right-to-carry law in 1987. Between 1987 and 1996, these changes occurred:

Florida United States

homicide rate -36% -0.4%

firearm homicide rate -37% +15%

handgun homicide rate -41% +24%

(3)

Jak widzisz na Fl po wprowadzeniu prawa do noszenia broni morderstwa spadly, a w USA poszly do gory dzieki miastom jak Chicago, NYC, LA, SF czy DC.

* 221,443 concealed carry licenses were issued in Florida between October of 1987 and April of 1994. During that time, Florida recorded 18 crimes committed by licensees with firearms. (15)

* As of 1998, nationwide, there has been 1 recorded incident in which a permit holder shot someone following a traffic accident. The permit holder was not charged, as the grand jury ruled the shooting was in self defense. (7)

* As of 1998, no permit holder has ever shot a police officer. There have been several cases in which a permit holder has protected an officer's life. (7)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/st...ary,896813,2943

powinni wkoncu zakazac sprzedazy broni

Z tego co widze jestes typowym liberalem, a liberalizm jest mentalna choroba z ktorej sie trzeba leczyc. Czy jak zakaza sprzedazy broni, to myslisz ze przestepcy zastosuja sie i nie beda jej kupowac nielegalnie? Bo jezeli tak myslisz to sie bardzo mylisz. Co powinno byc zrobione to studenci i nauczyciele powinni miec prawo do noszenia broni na kampusach jezeli maja pozwolenie. Ja mam pozwolenie do noszenia broni ale nie moge nosic jej w szkole. Te idityzmy ktore wypisujesz uderza w szanujacych prawo obywateli. Takze pamietaj ze Sad Naiwyzszy USA sywierdzil ze policja nie ma obowiazku zeby protektowac indywidulancyh obywateli. Jak juz sie wylezysz to wtedy odzywaj sie bo teraz to majaczysz.

aż musze odpisać, bo takie [beeep]y wypisujesz że się w czasce lasuje.

po pierwsze bład logiczny. Jeśli ktoś jest za zakazem (w tym przypadku zakazem broni) nie może być (uogólniając) liberałem, a to dlatego iż liberalizm oznacza wolność!!! dalej idąc tym tropem, nasłuchałeś się chyba populistycznych gadek skrajnej prawicy (aktualnie przy korycie). Liberalizm jako mentalna choroba .. no cóż .. może żartowałeś, bo nie można być tak głupim (ewentualnie niedouczonym .. ale to można nadgonić, więc się nie przejmuj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bron musi byc dostepna dla kazdego, ktory jest pelnoletni i ma czysty rekord kryminalny, do tego obowiazkowe szkolenie conajmniej polroczne.

Osobiscie mam sam pozwolenie na bron w NYS, bron trzymam w domu w sejfie i nie chodze z nia, bo mysle, ze balbym sie zabic kogos nawet pod wplywem chwili grozy. Chyba, ze ktos mi rodzine by skrzywdzil.

Powinni zaostrzyc prawo i pozwalac kazdemu zabijac kto wejdzie na twoj teren nieproszony o kazdej porze dnia. Szkoda, ze nie we wszystkich stanach tak jest. Tak samo jak kto kolwiek cie zaatakuje, nawet wyrwac portmonetke czy o portfel, bo tych cwaniakow potem wypuszczaja, a jak by wiedzieli, ze ktos moze bezkarnie zabic takiego zlodzieja, to by odrazu sie ukrucilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...