Skocz do zawartości

Strzały w Wirginii


martinsen

Rekomendowane odpowiedzi

cavscout bez obrazy  ale masz strasznie prosty sposób myślenia jak dotyka ciebie problem świetnie znasz na niego rozwiązanie ale dziwnym trafem nie da się go zrealizować .

Da sie zrealizowac, ale liberalowie tego nie chca bo straca kontrole nad spoleczenstwem. Liberalowie chca aby ludzie byli uzaleznieni od rzadu, wiec jest im na reke ze ludzi nie maga sie bronic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
cavscout bez obrazy  ale masz strasznie prosty sposób myślenia jak dotyka ciebie problem świetnie znasz na niego rozwiązanie ale dziwnym trafem nie da się go zrealizować .

Da sie zrealizowac, ale liberalowie tego nie chca bo straca kontrole nad spoleczenstwem. Liberalowie chca aby ludzie byli uzaleznieni od rzadu, wiec jest im na reke ze ludzi nie maga sie bronic.

Jakbym slyszala Michaela Savage :-) - w pozytywnym oczywiscie sensie, bo jest on chyba jedna z niewielu osob, ktore wg mnie, otwieraja oczy na to co sie naprawde dzieje (nie wiem czy slyszales kiedykolwiek jego audycje cavscout - jesli nie to polecam); a cavscout jest jedna z niewielu osob, ktore na jakimkolwiek forum rzeczywiscie maja pojecie co sie dzieje w USA.

Kochani, my sobie mozemy mowic co chcemy, ze powinni zakazaz boni, narkotykow, alkoholu, papierosow itd, wzmocnic granice, wyrzucic nielegalnych na ktorych ida moje podatki itd. itp. Tylko, ze to konczy sie tak naprawde na gadaniu i nic wiecej. I ma racje Cavscout, ze w USA liberalowie robia wszystko aby podporzadkowac sobie spoleczenstwo i wcale nie dla zadnych wznioslych celow, ale dla swojego zarobku.. A kiedy przyjdzie co do czego to tak naprawde nie robia nic zeby pomoc obywatelom. Pamietacie slynna sprawe z postrzeleniem nielegalnego, ktory przekraczal granice? Jak myslicie ilu liberalow podpisalo sie pod petycje do Prezydenta aby wypuscic pogranicznikow za kaucja? Odpowiedz brzmi: zero. I takich przykladow mozna by tu mnozyc sporo, ale jesli ktos oglada TV i wierzy w to co tam pokazuja to cokolwiek tu napiszemy i tak go nie przekona. I dlatego wlasnie Michael Savage ma transmitowane swoje audycje do 370 stacji radiowych - swiadczy to o tym, ze niektorzy ludzie mimo wszystko chca wiedziec co sie tak naprawde dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavscout bez obrazy  ale masz strasznie prosty sposób myślenia jak dotyka ciebie problem świetnie znasz na niego rozwiązanie ale dziwnym trafem nie da się go zrealizować .

Da sie zrealizowac, ale liberalowie tego nie chca bo straca kontrole nad spoleczenstwem. Liberalowie chca aby ludzie byli uzaleznieni od rzadu, wiec jest im na reke ze ludzi nie maga sie bronic.

nie masz zielonego pojecia co to liberalizm... liberalizm to wolnsc człowieka, swobodna dostępnosc broni to miedzyinnymi efekt liberalizmu, ameryka to kraj liberalny pomimo ze obecnie rządzony przez konserwaystów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz zielonego pojecia co to liberalizm... liberalizm to wolnsc człowieka, swobodna dostępnosc broni to miedzyinnymi efekt liberalizmu, ameryka to kraj liberalny pomimo ze obecnie rządzony przez konserwaystów

Poczytaj dokładnie cały wątek, a także choćby Wikipedię, zanim zaczniesz że ktoś nie ma pojęcia o czym pisze.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ameryka%C5%84...4ski_liberalizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavscout bez obrazy  ale masz strasznie prosty sposób myślenia jak dotyka ciebie problem świetnie znasz na niego rozwiązanie ale dziwnym trafem nie da się go zrealizować .

Da sie zrealizowac, ale liberalowie tego nie chca bo straca kontrole nad spoleczenstwem. Liberalowie chca aby ludzie byli uzaleznieni od rzadu, wiec jest im na reke ze ludzi nie maga sie bronic.

nie masz zielonego pojecia co to liberalizm... liberalizm to wolnsc człowieka, swobodna dostępnosc broni to miedzyinnymi efekt liberalizmu, ameryka to kraj liberalny pomimo ze obecnie rządzony przez konserwaystów

Przeczytaj watek od poczatku i wtedy zabieraj glos. Liberalizm do ktorego sie odnosze jest liberalizm amerykanski i ma calkowicie inne znaczenie od liberalizmu klasycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavscout bez obrazy  ale masz strasznie prosty sposób myślenia jak dotyka ciebie problem świetnie znasz na niego rozwiązanie ale dziwnym trafem nie da się go zrealizować .

Da sie zrealizowac, ale liberalowie tego nie chca bo straca kontrole nad spoleczenstwem. Liberalowie chca aby ludzie byli uzaleznieni od rzadu, wiec jest im na reke ze ludzi nie maga sie bronic.

Jakbym slyszala Michaela Savage :-) - w pozytywnym oczywiscie sensie, bo jest on chyba jedna z niewielu osob, ktore wg mnie, otwieraja oczy na to co sie naprawde dzieje (nie wiem czy slyszales kiedykolwiek jego audycje cavscout - jesli nie to polecam); a cavscout jest jedna z niewielu osob, ktore na jakimkolwiek forum rzeczywiscie maja pojecie co sie dzieje w USA.

Kochani, my sobie mozemy mowic co chcemy, ze powinni zakazaz boni, narkotykow, alkoholu, papierosow itd, wzmocnic granice, wyrzucic nielegalnych na ktorych ida moje podatki itd. itp. Tylko, ze to konczy sie tak naprawde na gadaniu i nic wiecej. I ma racje Cavscout, ze w USA liberalowie robia wszystko aby podporzadkowac sobie spoleczenstwo i wcale nie dla zadnych wznioslych celow, ale dla swojego zarobku.. A kiedy przyjdzie co do czego to tak naprawde nie robia nic zeby pomoc obywatelom. Pamietacie slynna sprawe z postrzeleniem nielegalnego, ktory przekraczal granice? Jak myslicie ilu liberalow podpisalo sie pod petycje do Prezydenta aby wypuscic pogranicznikow za kaucja? Odpowiedz brzmi: zero. I takich przykladow mozna by tu mnozyc sporo, ale jesli ktos oglada TV i wierzy w to co tam pokazuja to cokolwiek tu napiszemy i tak go nie przekona. I dlatego wlasnie Michael Savage ma transmitowane swoje audycje do 370 stacji radiowych - swiadczy to o tym, ze niektorzy ludzie mimo wszystko chca wiedziec co sie tak naprawde dzieje.

Tez lubie poslucha Savage od czasu do czasu. Ja preferuje Glen Beck, Sean Hannity, Rush Limbaugh i Bill O'Reilly. Dobrze ze ktos jest na forum kto ma normalne spojzenie na swiat a nie patrzy zza czerwonych okularow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavascout

ale tez robisz bledne porownanie mowiac ze ...mowisz o liberalizmie amerykanskim ktory rozni sie od liberalizmu klasycznego .....ptrzeciez liberalizmklasyczny juz dawno wyczerpal swoja formule ...juz nikt nie walczy o zniesienie ustroju feudalnego czy przywilejow szlacheckich .......jesli robic porownanie to raczej z liberalizmem europejskim ...klasyczny to czasy oswiecenia ...chociaz nie wswzytkie popstulaty sie zrealizowaly.......

pozatym wydaje mi sie ze nie ma czegos tkiego jak czysty liberalizm w dzisiejszych czasach ...nawet ta twoja ..przyposzczam partia Republikanska w wielu rzeczach prezentuje poglady liberalne ....wiec mowienie o liberalizmie ,ze to mentalnach choroba z ktorej trzeba sie leczyc ....sorry ale to brzmi glupio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cavascout  

ale tez robisz bledne porownanie mowiac ze ...mowisz o liberalizmie amerykanskim   ktory rozni sie od liberalizmu klasycznego .....ptrzeciez liberalizmklasyczny juz dawno wyczerpal swoja formule ...juz nikt nie walczy o zniesienie ustroju feudalnego czy przywilejow szlacheckich .......jesli robic porownanie to raczej z liberalizmem europejskim ...klasyczny to czasy oswiecenia ...chociaz nie wswzytkie popstulaty sie zrealizowaly.......

pozatym wydaje mi sie ze nie ma czegos tkiego jak czysty liberalizm w dzisiejszych czasach   ...nawet ta twoja ..przyposzczam partia Republikanska   w wielu rzeczach prezentuje poglady liberalne ....wiec mowienie o liberalizmie ,ze to mentalnach choroba z ktorej trzeba sie leczyc ....sorry ale to brzmi glupio

Nie mieszkasz w USA, wiec nie znasz tutejszej polityki ani pojec. Oczywiscie ze Republikanie maja duzo w sobie z liberalizmu ale w USA ich nikt liberalami nie nazywa. Sa nazywani konserwatystami. Jeszcze raz pisze ze liberalizm do ktorego sie odnosze to liberalizm amerykanski ktory jest reprezentowany przez Demokratow. W skrocie amerykanski liberalizm rowna sie europejskiej lewicy. Wiec jak pisze o liberalizmie, chodzi mi o lewice. Zreszta jakbys przeczytal liknk z wikipedii bys wiedzial o co chodzi. No i na koniec liberalizm klasyczny nie wyczerpal swojej formuly. Jezeli myslisz ze demokracja, wolnosc jednostki, ochrona mniejszosci przed tyrania wiekszosci, czy to ze panstwo nie powinno sie wtracac w zycie jednostki sa wyczerpana formula to przepraszam ale pijesz jakis cool-aid i mieszkasz w "1984".

Tutaj masz link opisujacy rozne formy liberalizmu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez nawet w wikipedii jest napisane ze liberalizm klasyczny wyczerpal racje bytu ....nie kumasz troche o co chodzi ...mowisz o ogolnikach ...a ja mowie o konkretach zobacz sobie jakie postulaty ma liberalizm klasyczny .....wtedy zrozumiesz .......to ze na jakas partie mowi sie liberalna to jest duze uproszczenie .....diabel tkwi w szcsegolach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez nawet w wikipedii jest napisane ze liberalizm klasyczny wyczerpal racje bytu ....nie kumasz troche o co chodzi ...mowisz o ogolnikach ...a ja mowie o konkretach    zobacz sobie jakie postulaty ma liberalizm klasyczny .....wtedy zrozumiesz .......to ze na jakas partie mowi sie liberalna   to jest duze uproszczenie .....diabel tkwi w szcsegolach

Dalej nie rozumiesz. W USA liberalizm oznacza lewice i ma calkowicie inne znaczenie niz w Europie. Nie wiem dlaczego to tak ciezko pojac.

Liberalizm klasyczny

Klasyczne poglądy liberalne ce[beeep]e nastawienie, że ani rząd, ani żadna grupa czy jednostka społeczna, nie powinny w żaden sposób zakłócać wolności jednostki, a jedynym dopuszczalnym zniewoleniem jest sytuacja, gdy jednostka stanowi rzeczywiste zagrożenie dla czyjejś wolności lub mienia. Państwo liberalne nie powinno "wtrącać się" w sprawy swoich obywateli, a podstawą budowania praw powinny być prawa naturalne.

Klasyczny liberalizm był za demokracją, jednak z zapewnieniem ochrony mniejszości przed tyranią większości.

Ekonomicznie klasyczny liberalizm był za polityką laissez faire i przeciw merkantylizmowi. Zgodnie z jego założeniami, ingerencja państwa w gospodarkę jest niepotrzebna, a nawet bardzo szkodliwa, gdyż biedzie najlepiej potrafi zaradzić szybko rozwijająca się gospodarka

Dla mnie wyglada ze klasyczny liberalizm ma racje bytu

Amerykański liberalizm - postuluje zwiększenie roli państwa, zarówno w sferze społecznej jak i w gospodarce, celem wyrównania szans. W poglądach ekonomicznych bliższy europejskiej socjaldemokracji niż europejskiemu liberalizmowi. T

Europejski liberalizm - opowiada się za rozszerzeniem zakresu swobód obywatelskich (liberalizm polityczny) oraz ograniczeniem ingerencji państwa w rynek (liberalizm gospodarczy)

Nie mam nic przeciwko liberalizmowi europejskiemu czy klasycznemu.

Caly czas pisze o liberalizmie ameryknakim i uzywam slowa liberalizm bo w USA liberalami jest lewica. Nie wiem jak juz mozna prosciej wytlumaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...