Skocz do zawartości

Kategoria E3 ?? Kilka pytan !!


Malolat_00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Zaczne od poczatku. Staram sie o wize w kategorii E3. Matka mieszka w USA a ja w Polsce i oczekuje na GC. Matka dostala juz swoja namiejscu a ja dostalem termin na spotkanie z konsulem i zastanawiam sie jaka mam szanse na dostanie wizy na wyjad i czy duzo jest odmow w takich sytuacjach, jak dlugo czeka sie namiejscu na GC i czy konsul bardzo jest upierdliwy przy tej kategorii ???? :)

Zna ktos link z formularzem ktory wypelnia sie w samolocie z GC ??

Bede wdzieczny za podpowiedzi :) I dzieki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka - nie E3 tylko kategoria F3, zakładając że twoja mama ma obywatelstwo i złożyła na Ciebie petycję imigracyjną.

Jeżeli tylko nie masz na sumieniu grzeszków imigracyjnych i nie popełniłeś przestępstw które Cię dyskwalifikują do otrzymania GC, to konsul nie będzie robił w ogóle problemów.

Na lotnisku w USA wbiją Ci do paszportu pieczątkę, będącą dowodem że masz już GC. Plastikową GC dostaniesz poczta kilka tygodni później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wiem i co matka mi mowila to ona byla sponsorowana przez pracodawce i odrazu zlozyla petycje namnie, ona swoja dostala w USA a ja na swoja czekam w polsce i teraz dostalem teramin na interview w warszawie i wlasnie zastanawiam sie jakie mam sznse na dostanie wizy.

Tak przy okazji wiesz czy bardzo konsul sie doczepia jesli niemam uregulowanej sluzby wojskowej ??

Masz GG mogli bysmy porozmawiac spokojnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wiem i co matka mi mowila to ona byla sponsorowana przez pracodawce i odrazu zlozyla petycje namnie, ona swoja dostala w USA a ja na swoja czekam w polsce i teraz dostalem teramin na interview w warszawie i wlasnie zastanawiam sie jakie mam sznse na dostanie wizy.

Na temat wiz pracowniczych nie wiem prawie nic, ale jeśli masz poniżej 21 lat to jako tzw. derivative nie powinno być problemów z dostaniem wizy.

Tak przy okazji wiesz czy bardzo konsul sie doczepia jesli niemam uregulowanej sluzby wojskowej ??

Konsul ma to głęboko gdzieś.

Masz GG mogli bysmy porozmawiac spokojnie ??

Jak pisałam - o wizach pracowniczych i sponsorowaniu przez pracodawcę wiem tyle, że pi razy oko orientuję się jakie są kategorie. Napisz na priv do Kariny, wypowiada sie dość często w dziale "Emigracja". Jest prawnikiem imigracyjnym i na pewno będzie wiedziała czym się to je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :D

 

Zaczne od poczatku. Staram sie o wize w kategorii E3. Matka mieszka w USA a ja w Polsce i oczekuje na GC. Matka dostala juz swoja namiejscu a ja dostalem termin na spotkanie z konsulem i zastanawiam sie jaka mam szanse na dostanie wizy na wyjad i czy duzo jest odmow w takich sytuacjach, jak dlugo czeka sie namiejscu na GC i czy konsul bardzo jest upierdliwy przy tej kategorii ????  :)  

 

Zna ktos link z formularzem ktory wypelnia sie w samolocie z GC ??

Bede wdzieczny za podpowiedzi  :)  I dzieki :D

Zaczne od poczatku - nie ma kategorii E3. Jest za to, i wnioskuje, ze Ty rowniez pod nia podlegasz, kategoria EB-3 (Employment Based 3).

Nie wiem jakie masz szanse na wize imigracyjna, bo nie znam szczegolow Twojej sprawy. Ale musisz zaczac od tego czy w ogole przysluguje Ci wiza jesli masz ponad 21 lat. Samo wyslanie Ci terminu rozmowy z konsulem nie przesadza, ze ktos dostanie te wize imigracyjna. Najczestszym bledem adwokatow jest wmawianie komus, ze skoro petycja zlozona zostala na dziecko kiedy to nie mialo ukonczonych 21 lat to na 100% to dziecko dostanie green card, tymczasem wiek dziecka oblicza sie tak: data kiedy zostala zatwierdzona petycja I-140 minus data kiedy zostala ta petycja zlozona = ilosc dni ile toczyla sie petycja. Te ilosc dni odejmujemy od terazniejszego wieku dziecka ==> wychodzi czy ktos ma wg USCIS 21 lat czy nie. Dodatkowo dziecko musi dostac wize imigracyjna w ciagu roku czasu od momentu kiedy ta wiza stala sie dostepna. Mam nadzieje, ze ty masz dla USCIS wiek ponizej 21 lat.

Konsul moze przyznac wize, ale nie musi. Podobnie jest na granicy w USA - moga Cie wpuscic ale nie musza (to sa jednak rzadkie przypadki). Czy konsul doczepi sie do tego czy byles w wojsku? Nie wiem. Znam chyba 3 przypadki kiedy osoby musialy udowodnic dlaczego w wojsku nie byly (co innego jesli masz np. kategorie, ktora zwalnia ze sluzby w wojsku).

W USA czeka sie na GC roznie - od 3 tygodni do nawet roku czasu. Tu nie ma jakiego konkretnego termiu, zeby Ci powiedziec, ze wtedy dostaniesz green card na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...