Skocz do zawartości

F1, F2, F3 czy F4 a może F10...:/


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi konkretnie powiedzieć jaka jest moja kategoria wizowa...Wszedłem na VISA BUILETYN i wszystko mi się tam pomieszało...jakieś odnośniki, podpunkty 1A 1B...sam już nic nie rozumiem...

Mam 29 lat. Mój ojciec jest OBYWATELEM. Nie mam żony ani dzieci.

Jaka jest moja kategoria.

I drugie pytanie...jeżeli teraz rozpatrują petycje z 1 Kwietnia 2002 roku - to jest obecne priority date na MAY 2007 dla kategori 2A to ile potrwa jezeli ja mam priority date 2003...co ile zmieniają datę na kolejną/do przodu oczywiście/

I trzecie pytanie...Dlaczego kategoria 1st ma datę na 2001 a 2ndA na 2002- moim zdaniem dzieci obywateli powinni szybciej być rozpatrywani niż dzieci stałych rezydentów...

chyba że coś źle tam wyczytałem...nic z tego nie rozumiem...

....dla zainteresowanych przesyłam link do samego źródła...

http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_3169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi konkretnie powiedzieć jaka jest moja kategoria wizowa...Wszedłem na VISA BUILETYN i wszystko mi się tam pomieszało...jakieś odnośniki, podpunkty 1A 1B...sam już nic nie rozumiem...

Mam 29 lat. Mój ojciec jest OBYWATELEM. Nie mam żony ani dzieci.

Jaka jest moja kategoria.

F1 - osoby niezamężne i nieżonate, powyżej 21 roku życia, które mają rodzica będącego obywatelem USA.

Osoby poniżej 21 roku życia traktowane są wg. USCIS jako "children" i sa w innej kategorii (immediate relative) i nie czekają w ogóle na przyznanie numeru wizy imigracyjnej.

I drugie pytanie...jeżeli teraz rozpatrują petycje z 1 Kwietnia 2002 roku - to jest obecne priority date na MAY 2007 dla kategori 2A to ile potrwa jezeli ja mam priority date 2003...co ile zmieniają datę na kolejną/do przodu oczywiście/

Coś poplątałeś. Najwyraźniej piszesz o kategorii F2A, to jest kategoria pod którą podlegają dzieci REZYDENTÓW, czyli posiadaczy Zielonych Kart. Twój ojciec ma obywatelstwo, nie jest rezydentem.

I trzecie pytanie...Dlaczego kategoria 1st ma datę na 2001 a 2ndA na 2002- moim zdaniem dzieci obywateli powinni szybciej być rozpatrywani niż dzieci stałych rezydentów...

Bo kategoria F1 (czyli 1st) obejmuje osoby dorosłe. "Child" (czyli dziecko) wg. USCIS to osoba poniżej 21 roku życia. Osoba taka jak Ty (pełnoletni i nieżonaty), ale mająca rodzica posiadającego tylko GC a nie obywatelstwo, czeka o wiele dłużej - podlega pod kategorię F2B.

Krewni obywateli czekają krócej, ma to sens bo obywatele muszą mieć większe przywileje niż rezydenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Jackie Ty troche poplatalas, jego rodzic nie jest rezydentem tylko obywatelem, ale mniejsza z tym. On jako syn/corka - over21 - obywatela amerykanskiego, jest w kategorii rodzinnej F1, gdzie w tej chwili przyznawane sa wizy imigracyjne z "priority date" miesiaca maja roku 2001. Jesli jego petycja ma "priority date" rok 2003, to znaczy ze poczeka jeszcze ok 2 lata, a moze i troche dluzej bo ta kolejka z roku na rok sie wydluza. Tam jest tylko limit roczny 23 400 wiz, o wiele mniej niz aplikantow. Jest to tzw "Chain Migration". Dlatego ze te kolejki tak bardzo sie wydluzaja, w Kongresie sa obecnie propozycje aby znacznie ograniczyc ten rodzaj imigracji rodzinnej, gdyz ocenia sie ze na swiecie obecnie ok 100 mln ludzi moze lapac sie do roznych kategorii rodzinnych. Twoja petycja Lebowski bedzie na 100% doprowadzona do konca, ale niestety musisz jeszcze czekac. I nic tu nie pomoze. Juz Ci kiedys raz odpowiadalem na Twoj post, rok czy nawet dwa lata temu i mowilem zebys podal priority date, ale nie podales. Podajesz teraz dlatego teraz odpowiadam. Tak jak juz kiedys pisalem, tego typu petycja, o sponsorowanie rodzinne dziecka ponad 21 lat jest dwustopniowa. Jedna sprawa to jest zatwierdzenie samej petycji i to juz masz. Ale jest jeszcze drugi stopien - oczekiwanie na wize imigracyjna i na nia wlasnie teraz musisz czekac. Pisalem o tym wczesniej, ale uczestnicy forum smiali sie ze mnie, ze pouczam Karine, wiec juz nie pisalem. Odpowiadam Ci tylko dlatego bo widze meczysz sie juz kilka lat i nie mozesz dojsc do ladu ze swoja sprawa. Mam nadzieje, ze moja odpowiedz jest na tyle jasna ze teraz juz wiesz na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Jackie Ty troche poplatalas, jego rodzic nie jest rezydentem tylko obywatelem, ale mniejsza z tym.

Nic nie poplątałam, napisałam wyraźnie że podlega pod kategorię F1 - dla dorosłych, niezmężnych/nieżonatych dzieci obywateli.

On jako syn/corka - over21 - obywatela amerykanskiego, jest w kategorii rodzinnej F1, gdzie w tej chwili przyznawane sa wizy imigracyjne z "priority date" miesiaca maja roku 2001.

Dokładnie. Zostało to już wyjaśnione w innym wątku. Lebowsky ma po prostu kłopot z tym pod jaką kategorię podchodzi i ile jeszcze musi czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...dzieki wielkie....no tak myslalem ze jestem w F1....zmylily mnie tylko te litery A,B kiedy sie ostatnio w to "zaglebilem"...Tez tak mysle ze to potrwa jeszcze oklo 2 lat /a moze troche dluzej/

Chodzi o to ze w USA mam juz "zaklepane" mieszkanie i prace. Wszystko tam na mnie czeka a niestety nie zakonczyla sie jeszcze ta "najwazniejsza" czesc mojej przeprowadzki.

To mnie troche a nawet bardzo wkurza....ze zycie plynie a czlowiek w miejscu stoi...dni przelatuja miedzy palcami.... :x

dokumenty zostaly zlozone w pazdzierniku 2003 takze czekam juz prawie cztery lata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze te kolejki tak bardzo sie wydluzaja, w Kongresie sa obecnie propozyc Jedna sprawa to jest zatwierdzenie samej petycji i to juz masz. Ale jest jeszcze drugi stopien - oczekiwanie na wize imigracyjna i na nia wlasnie teraz musisz czekac. Pisalem o tym wczesniej, ale uczestnicy forum smiali sie ze mnie, ze pouczam Karine, wiec juz nie pisalem. Odpowiadam Ci tylko dlatego bo widze meczysz sie juz kilka lat i nie mozesz dojsc do ladu ze swoja sprawa. Mam nadzieje, ze moja odpowiedz jest na tyle jasna ze teraz juz wiesz na czym stoisz.

Jackie napisala wyraznie, ze jest w kategorii F1, oraz wytlumaczyla mu co oznaczaja poszczegole pokrewne kategorie.

Chcialabym wiedziec gdzie mnie pouczales a inni sie z Ciebie smiali - mozesz podac link do Twojego postu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw "Chain Migration". Dlatego ze te kolejki tak bardzo sie wydluzaja, w Kongresie sa obecnie propozycje aby znacznie ograniczyc ten rodzaj imigracji rodzinnej, gdyz ocenia sie ze na swiecie obecnie ok 100 mln ludzi moze lapac sie do roznych kategorii rodzinnych.

W Kongresie sa propozycje aby znacznie ograniczyc imigracje rodzinna? Hm... nie dalej jak w kwietnia 2007 sen. Leahy potwierdzil (na wniosek wielu osob, ktore maja rozpoczete sponsorowania, a sponsor zmarl), ze zajmie sie sprawa dla tzw. zastepczego sponsora /substitute sponsor/ co nie ograniczyloby naplywu ludzi a wrecz przeciwnie.

W dniu 19 kwietnia 2004 poproszony zostal aby przedstawic swoje zdanie na temat family based sponsorship prof. Stephen Legomsky. Przedstawil to przed United States House of Representatives Committee on the Judiciary Subcommittee on Immigration, Citizenship, Refugees, Border Security, and International Law.

Oto tylko niektore z jego slow:

Congress responded to the 2A problem in the Immigration Act of 1990.8 Among other things,

that Act altered the statutory formulas in ways that significantly increased the 2A numerical

ceiling. The changes were beneficial; in the years immediately following the 1990 Act, the

waiting periods for 2A’s dropped sharply. Ultimately, however, they began to creep up again,

reaching the current level of five years (more than six years for Mexicans).

HR 1645 (the STRIVE Act), introduced by Representatives Gutierrez and Flake in the present

Congress, takes a number of major steps aimed at easing the 2A problem. Among other things,

this bill would both increase the total ceiling on family-sponsored immigrant visas and increase

the proportion of that ceiling allocated to the 2A’s. Both of these changes would be

tremendously beneficial.

In the end, however, I recommend, with respect, that Congress go one step further. I submit that

it is not enough simply to increase the statutory ceiling (as was done in 1990) and hope the new

number proves to be optimal in the long run. Better, I would suggest, is to make the 2A’s – the

spouses and the unmarried, under-age-21 children of lawful permanent residents – immediate

relatives, just like their counterpart spouses and children of U.S. citizens. The effect of that

change would be that they, like those who currently qualify as immediate relatives, would no

longer be subject to annual numerical limits and thus would not face the prolonged and

excruciating waits that now give rise to such hardship and to such compelling incentives for

illegal immigration.

caly tekst: http://judiciary.house.gov/media/pdfs/Lego...omsky070419.pdf

Jesli ktos naiwnie mysli, ze przejdzie cos takiego jak ograniczenie wiz imigracyjnych dla rodzin to bardzo sie myli. Teraz, kiedy kazda organizacja imigracyjna lobbuje za zwiekszeniem liczby numerow wiz, za zwiekszeniem liczby wiz dla osob ubiegajacych sie o H1B, za zalegalizowaniem nielegalnych, za tym aby studenci, ktrzy przybyli nielegalnie do USA, mieli mozliwosc kontunuacji studiow itd. - trzeba miec duuuuzo optymizmu aby wierzyc, ze ogranicza liczbe green card dla sponsorowania rodzinnego. Pomijam, ze od razu mialoby to wydzwiek w postaci spraw zakladanych przez wszelkie ACLU itd.

W Kongresie moze byc wiele propozycji. Pytanie jakie sa realne szanse aby te propozycje przeszly zwlaszcza teraz kiedy Demokraci maja wiekszosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć że posiadając promesę wizy wydaną przez konsula w przypadku wydania odmowy wjazdu przez urzędnika imigracyjnego MASZ PRAWO do rozpatrzenia Twojej sprawy przez sędziego imigracyjnego. Prawa tego nie posiadają obywatele państw korzystających z programu "visa waver".

Jak to sie stalo, ze ja tego nie sprostowalam? :))

Wiec ja chcialam tylko zauwazyc, ze tylko w niektorych przypadkach masz prawo aby stanac przed sedzia imigracyjnym.

In certain circumstances, if you used a valid visa to apply for admission and your application for admission has been denied, you can request a hearing before the Immigration Court, where an immigration judge will determine your case. A judge's decision can be appealed to the Board of Immigration Appeals (BIA).

Podobnie jak kraza plotki, ze jesli przyjedzie po Ciebie adwokat na lotnisko to od razu Cie wpuszcza. Niestety nie masz prawa do adwokata do momentu kiedy wloza cie na removal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...