Skocz do zawartości

kredyt na auto


plamka

Rekomendowane odpowiedzi

Sa miejsca w ktorych sprzedaja samochody dla ludzi ktorzy maja score beznadziejny ale nie mam pojecia jak to dziala i jakie sa APR (gdzies widzialem 6-8% - co jest gigantycznym oprocentowaniem). Problem czesto dla ludzi z swiezym SSNem bez zadnego recordu w bazie jest taki ze przychodzi odpowiedz taka ze dostajesz natychmiastowy denial. Ja w sumie wielkiego doswiadczenia nie mam - pierwszy samochod zaraz po przyjezdzie kupila dla mnie zona (na 0.0% APR), teraz ja dla niej kupilem Highlandera a ze score mialem juz wysoki do dostalem 0.0% bez problemu (akurat Toyota miala taka oferte ale zeby dostac 0% trzeba byc "well qualified").

Moze jest tak jak ktos pisze ze daja na 12% ale moim zdaniem to trzeba na glowe upasc zeby w US kupowac samochod na 12% APR. Lepiej kupic za gotowke cos pare tysiecy $ (a wczesniej zaoszczedzic), zbudowac score i dopiero kupowac nowy na kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja próbowałem kupić to koleś w salonie Toyoty powiedział mi, że jest szansa na jednocyfrowe oprocentowanie przy kupnie nowego samochodu (First Time Buyer). Ostatecznie zdecydowałem się na używany samochód i z bratem jako co-signer dostałem 6.99% Szału nie ma, ale niestety nie miałem innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to chyba nie mam żadnego score, bo wciąż jestem w Polsce, dopiero w styczniu się przenoszę. Ciekaw jestem jakie schody mnie czekają, żeby dostać kredyt na samochód?

Jak juz bedziesz w USA to powoli buduj sobie historie kredytowa a na poczatek bedzie ci musial wystarczyc jakis uzywany rupiec za gotowke. auto trzeba miec bo w wiekszosci miejsc bez auta jak bez reki, ale nie od razu nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu:

W USA jesteście od 6-mcy, pracujecie od 3 (słownie: trzech), i chcecie kupić auto za $15k? na ebayu?

Sorry ale w obecnej sytuacji to widzę tylko dwie opcje.

Opcja 1 -> Zarabiacie dużo i denerwuje was, że bank nie chce wam dać kredytu. Rozwiązanie: Zaaplikuj o "secured credit card", zaciśnij zęby, pobujaj się starym samochodem przez dłuższy okres, a łaska banku nie będzie Ci do niczego potrzebna.

Opcja 2 -> Zarobki macie bez szału. Rozwiązanie: Nie szukaj auta za $15k bo Cie na nie nie stać. Kup auto za 30% tego.

Jeśli masz zamiar zostać w USA na dłużej to czym prędzej idź do banku po "secured credit card". Będziesz musiał zapłacić depozyt (ok $200-250). Po roku będziesz już mógł rozejrzeć się za finansowaniem auta.

Po kredyt na auto idź do dilera bo oni mają umowy podpisane z róznymi bankami, instytucjami finansowymi i jest większa szansa, że będą mieli coś dla osoby w Twojej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia kredytowa zaczela sie w listopadzie 2012, pracuje w USA od miesiaca, w dniu pierwszego czeku (czyli w moim przypadku po polowie miesiaca) dostalismy approval na uzywany samochod do $20k z 1.99 APR. Zona byla co-signer a credit score mamy na mniej wiecej rownym poziomie.

Az tak zle nie jest ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że nie jest tak źle - trzy tygodnie temu kupiłam nowe auto od dealera (prawie $30K), 0% APR, mniej niż rok pracy, mniej niż rok historii kredytowej, jeden kredytobiorca - czyli ja :) Było trochę przebojów po drodze - sprzedawca sam przyznał, że wszystko przemawia na moją korzyść (dochody, brak większych zobowiązań, itp.), problemem była jednak niewystarczająca historia kredytowa, a więc brak możliwości udowodnienia, że jestem uczciwa ;) Skończyło się tak, że musieliśmy wpłacić $4K z własnej kieszeni, ale ze względu na to 0% opłacało się. PS. Ja też wzięłam "secured" card jako pierwszą, "normalną" miałam dostać po roku, a dostałam po trzech miesiącach składając wniosek w sumie "dla jaj" (bo nie wierzyłam, że odpowiedź będzie pozytywna). Nie wiem, czy miało to wpływ na decyzję banku, ale praktycznie od pierwszej wypłaty regularnie przelewałam pieniądze na konto oszczędnościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...