Skocz do zawartości

Problemy związane z Emigracją


Rekomendowane odpowiedzi

Hm.. ja tylko napisze te slowa: a nie mowilam, ze nie mowia Ci calej prawdy i ze jest nierealne aby ktos mial nakaz wylotu a potem legalnie tu wjezdzal kilka razy?

To tyle pouczen. A tak na serio to sprawa jest bardzo powazna. I maja prawo odebrac samochody, dom itd. bo zachodzi podejrzenie przestepstwa. Pani X ma sytuacje latwiejsza, bo to, ze ktos powie, ze Pani Nowak wyszla za maz dla papierow, to jeszcze nie powod aby Pani Nowakowej cofnac green card a tym bardziej obywatelstwo. To jest sytuacja skomplikowana, bo Pani Nowakowa nie jest po rozwodzie czyli nadal jest zona Pana Nowaka, placa podatki a czy razem mieszkaja czy nie to juz malo kogos obchodzi w tym przypadku (dlatego Pani Nowakowa ma tylko areszt domowy). Bardziej bedzie kogos to obchodzilo, jesli np. a) powiedza Panu Nowakowi, ze wiedza ze bylo to malzenstwo dla celow zarobkowych i udowodnia mu wziecie $$; :) kaza mu sie przyznac, ze to malzenstwo jest fikcyjne i zagrozna mu $250,000 plus 5 lat wiezienia a Pan Nowak widzac siebie oczami wyobrazni w tym malo przyjemnym miejscu, po prostu sie przyzna; c) maja swiadkow, ktorzy przekazywali pieniadze, ale musza tez byc dowody badz swiadkowie brali udzial w kojarzeniu malzenstwa; d) znajda wyciagi z konta, ze np. $$$$ byly wziete od Pani Nowakowej a znalazly sie u pana Nowaka. itd. itp. Znowu to samo: szczegoly, szczegoly.

Wtedy moga cofnac obywatelstwo oraz green card i Pani Nowakowa ma spore problemy.

Syn Pani Nowakowej, przyznac trzeba, ze kocha Ameryke, bo ledwie sie go pozbyli a juz tu byl z powrotem, ma jeszcze wiecej problemow i zeby wspomiec tylko kilka z nich (ku przestrodze co niektorych naszych rodakow):

- samochod i domy plus konto moga zajac jesli masz problemy z podatkami (co juz kolega cavscout wyjasnil wczesniej)

- nielegalny wlot tez mu nie przysporzy wielbicieli

- dwukrotny nakaz opuszczenia kraju plus wlot legany ale na innym nazwisku - pytanie czy w konsulacie przyznal sie, ze tu byl i ze mial konflikt z prawem oraz nakaz opuszczenia USA? Jak znam zycie, to sie nie przyznal wiec wlot uznaje sie za misrepresentation plus oszustwo konsula plus oskarzyciel jeszcze cos tam wynajdzie.

I jeszcze cos: to, ze nikt nie szukal syna i synowej Pani Nowakowej, nie znaczy, ze nikt ich nie tknie w USA. Zlamali prawo i to juz jest podstawa do zatrzymania.

Good luck. To co mowi adwokat jest pewnie prawda, chodz moze byc roznie jesli dolicza mu jeszcze nielegalny pobyt, oszustwo imigracyjne itd. Trzeba by znac wszystkie szczegoly zeby cos jeszcze powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nazwisko mozna zmienic, i jest w porzadku. Ale watpie aby majac nowe nazwisko, ten czlowiek zaznaczyl w aplikacji ubiegajac sie o wize, ze byl 2 razy w Stanach, ze wjechal tam bez wizy i ze mial nakaz opuszczenia Stanow . A to juz dziala bardzo na jego niekorzysc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może najpierw przedstawie sytuacje a potem zadam pytanie.

Moj maz posiada podwojne obywatelstwo(amerykanskie i polskie), teraz jest w USA a ja siedze w Polsce. Od 10 maja zalatwia te wszystkie papierki i powiem ze mnie juz cos trafia i nie wiem co mam robic. 10 maja wyslal do Texasu bodajze pismo, zeby wyslali mu jego numer obywatelstwa bo gdzies mu sie podzialo, a bez tego nie zlozy petycji o wize imigracyjna dla mnie.

kolo 20 maja dostał pismo, ze 15 maja ci w Texasie dostali jego pismo(paranoja).

Mam teraz kilka pytan.

1. Czy nie lepiej, abym ja starala sie o wize turystyczna, a juz bedac w USA skladala wnioski o ta imigracyjna??

2. Jeśli moge sie starac o turystyczna to czy w razie odmowy musze czekac rok zeby zlozyc petycje o wize imigracyjna??(bo jesli raz odmowia turystyczna to kolejny raz moge sie starac po roku)

3. Czy na ewentualnej rozmowie z konsulem mam mowic ze moj maz jest w USA i że chce leciec do niego??

Dodam tylko ze w czerwcu koncze studia, wiec bede absolwentka.

Z gory dziekuje jesli ktos jest w stanie rozwiac moje watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lilkaa jak nie dostaniesz wizy turystycznej to nie musisz czekac calego roku aby moc sie starac znowu o wize turystyczna ,musi cos sie zmienic w Twoim zyciu np podejmiesz prace,nauke,jedziesz na slub,chrzest,pogrzeb ..

co do wizy emigracyjnej to jest co innego i nic nie ma wspolnego z wiza turystyczna tzn jak nie dostaniesz wizy turystycznej to mozesz nadal sie starac o wize emigracyjna.

Lepiej pisz prawde w ds do kogo lecisz ,kogo masz tam inaczej moga Cie posadzic o klamstwo a po co masz sobie psuc w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sORRKI ZA CIAGLE PYTANIA ALE CZYTAJAC ODPOWIEDZ JESZCZE MI SIE KILKA NASUNELO.

Czy moga mi wogole odmowic wizy turystycznej skoro jade do meza-obywatela amerykanskiego??

Wogole idac na rozmowe musze miec np. kopie paszportu meza czy cos w tym stylu??Bo niby skad beda wiedzieli ze faktycznie moj maz to amerykanin??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze moga odmowic bo np Ich nie przekonasz ze wrocisz do Polski i tutaj bedziesz zalatwiac sprawy zwiazane z pobytem,moze Konsul powiedziec ze prosze zalatwiac wize na pobyt staly.

Odpowiesz mu ze Twoj Maz mieszka w USA i ze jest obywatelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sORRKI ZA CIAGLE PYTANIA ALE CZYTAJAC ODPOWIEDZ JESZCZE MI SIE KILKA NASUNELO.

Czy moga mi wogole odmowic wizy turystycznej skoro jade do meza-obywatela amerykanskiego??

Wogole idac na rozmowe musze miec np. kopie paszportu meza czy cos w tym stylu??Bo niby skad beda wiedzieli ze faktycznie moj maz to amerykanin??

Moga odmowic tego, poniewaz wiza turystyczna sluzy do zwiedzania a nie do emigracji. Skladaj papiery na emigracje jak najszybiej bo niedlugo oplaty ida do gory (prawie 2 razy). Jak bedziesz klamac na wniosku na wize turystyczna mozesz miec potem nieprzyjemnosci z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...