Skocz do zawartości

jest wiza turystyczna - legalnie czy nie?


luulcak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wasze porady i zdanie?

Mam wize turystyczna, bylem w USA.

Chcialbym wyjechac na dlugo z planem zostania - opcje sa dwie albo intership ( drogo, duzo zachodu i wogole) albo wyjazd od zaraz i staranie sie na miejscu zaczepienia gdzies?

Mam SSN ale nie mam doswiadczenia w szukaniu tam pracy i wo realicha pracy na czarno itp.

Bedac tam pracowalem legalnie na W&t.

Nie wiem jak to wyglada na miejscu, znajde prace nielegalnie ? Jesli tak to co dalej? Pracuje jak na szpilkach bo sie boje zeby mnie ktos nie pod...

Zatrzymuje mnie policja bo sobie jade za szybko i ?

Wogole jak to jest z zyciem tam bedac na nielegalu!?

Bede wdzieczny za wszelkie informacje, porady, sugestie.

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedac nielegalnie w ogole nie jest tak strasznie, nawet majac problemy typu DUI policja,nie sprawdza ci statusu. ogolnie jak pewnie wiekszosc tu zgromadzonych nie doradze ci siedzenia nielegalnie, problem z praca moze byc ,bo coraz wiecej pracodawcow boi sie kar za zatrudnianie nielegalnych no tym bardziej ze adnotacja na twoim SSN nie dziala na twoja korzysc ale rownoczesnie moze sie okazac ,ze trafisz na takiego ktoremu to bez roznicy. nie musisz sie chowac po malych uliczkach bo nikt cie nie bedzie prosil o status. ale pytanie jest czy warto przebywac nielegalnie? obciazenie psychiczne jest napewno. bedzie cie wkurzac to ze amerykanie lubia pytac ludzi o status i wize i na jak dlugo i w ogole jakby to byla ich sprawa conajmniej. coraz czesciej slychac o jakis przechwytywaniu nielegalnych itp. postaraj sie zrobic wszystko aby byc tam legalne a jesli sie nie da to ... decyzja nalezy do ciebie.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luulcak Twoj wybor ale musisz wiedziec jedno ze jak Cie zlapia i deportuja to musisz sie z tym pogodzic i zakceptowac to.

Bo to ze nadal nielegalni jakos moga zyc to nie bedzie trwac wiecznie,juz sie mowi ze jak wejdzie ustawa to beda wieksze kontrole i wieksze kary na zatrudnianie nielegalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...