Skocz do zawartości

do kariny po pomoc


asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam porady prawnej odnośnie ślubu z obywatelem polsko-amerykańskim. Razem z narzeczonym planujemy ślub, tylko nie wiemy gdzie powinniśmy to zrobić a by proces oczekiwania przeze mnie na wjazd do Stanów był szybszy.Poznaliśmy się w stanach, ja byłam na wizie turystycznej i od tamtego czasu nasze życie wygląda tak że ja czekam na Niego w Polsce, a on przyjeżdża co 3 miesiące, i ta całą sytuacja jest do niczego!Wykrzyknik!Narzeczony mój ma podwójne obywatelstwo, żadne z nas nigdy nie było zamężne, mój narzeczony nigdy tez nie składał żadnych petycji.Wiem bo troszkę przeglądałam internet że jeśli weźmiemy ślub w Polsce i złożymy papiery w ambasadzie w warszawie to bedzie szybciej.Czy ktoś z Was wie coś na ten temat?Ile w tym jest prawdy?Jest tez tzw. petycja narzeczeńska i niwiem jak długo to trwa/?wiem o przypadkach odmowy tychże petycji?I co powinniśmy zrobić aby jak najszybciej być razem?>Karina błągam pomóż mi bo niewim co mam robić, narzeczony przyjeżdża w lipcu i musimy powziąć jakieś kroki!Wykrzyknik POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy się ostatnio zmieniły. Jeżeli weźmiecie ślub, mąż nie będzie mógł na Ciebie składać petycji w konsulacie/ambasadzie jeśli nie mieszka w Polsce. Pozostaje złożenie petycji w USA lub złożenie jak najszybciej papierów o wizę narzeczeńską. W obu przypadkach będziesz musiała trochę poczekać. jeśli chodzi o wygodę, lepsza jest wiza imigracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackie ale mój narzeczony jest obywatelem polskim, ma paszport, dowód osobisty i przyjezdza ostatnio co kilka miesiecy.to nie wystarczy?

a niewiesz jakie sa przyblizone terminy czekanai an rozpatrzenie petycji imigracyjnej czy tez wizy narzeczeńskiej?dzięki za pomoc i wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu mozna tak latwo wpasc poniewaz jak powiesz ze On mieszka tutaj ponad pol roku to z czego sie utrzymuje ?a przeciez bedzie musial przedstawic rozliczenie podatkowe i wyjdzie ze pracuje w USA no chyba ze ma taka prace ze moze tutaj byc w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slya ale to dziwne!!!!!!!!!!czyli mozna być obywatelem amerykańsko-polskim, mieszkac w polsce i składac petycje na żonę w polsce, ale jak sie jest obywatelem amerykańsko-polskim i mieszka w usa to juz niemozna składać petycji?czy to nie jest troszkę pochrzanione?czyli wychodzi an to ze i tak petycja dla nas bedzie najlepsza bo poczekamy troszke ale nie bedziemy m,usieli przechodzić nic wiecej w usa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-3 jest dla wspolmalzonkow, ktorzy maja zlozona petycje imigracyjna ale chca wczesniej wyjechac do usa i tam czekac na zaakceptowanie...

Asiu mozna tak latwo wpasc poniewaz jak powiesz ze On mieszka tutaj ponad pol roku to z czego sie utrzymuje ?a przeciez bedzie musial przedstawic rozliczenie podatkowe i wyjdzie ze pracuje w USA no chyba ze ma taka prace ze moze tutaj byc w Polsce .

heh... zapomnialam o rozliczeniu podatkowym, ze trzeba je przeciez tez zlozyc, a myslalam, ze moze jakos mozna by "ominac" te pol roku i tak przedstawic dowody, ze by sie nie czepiali... no cuz, naiwnosc moja nie zna granic :wink: noooo ale wlasnie, jesli amerykanin pokazuje rozliczenie podatkowe z ostatniego roku, a ten rok podatkowy zakonczyl sie juz pol roku temu to na to nie wpadna... mozna by jeszcze zalozyc lipna dzialalnosc gospodarcza w polsce i juz ma sie "prace" tu na miejscu... hmmm sama sie dziwie, ze na cos takiego wpadlam, osobiscie balabym sie oszukac urzad imigracyjny czy jakikolwiek, ze mnie wykryja od razu albo po jakims czasie i wtedy lipa heh... tak tylko glosno myslalam, nie wiem czy z sensem czy bez... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...