Skocz do zawartości

Dokumenty pare pytan


gocharynka

Rekomendowane odpowiedzi

w pytaniu 17  kogo powinno sie wpisac maz i dziecko czy ja i dziecko.?

Z przykladu ktory znalezlismy wynika ze tylko maz i dziecko.

Błąd. Zauważ sformułowanie: Information about your alien relative. Ty jesteś alien relative ("alien" znaczy tyle co ktoś bez obywatelstwa amerykańskiego). Petycję składa Twój mąż na Ciebie. W punkcie 17 wpisuje Ciebie (swoją żonę) i... tu właśnie pojawia się pytanie - jak wpisać Twoją siostrę? :?

pytanie 19 czy powinna podawac swoj polski adres jezeli juz mieszkam w US i tutaj byl slub?

My wpisaliśmy NA i było OK, ale nie wiem czy to reguła czy po prostu USCIS sie nie czepiało. Sądzę (ale nie wiem na 100% czy mam rację) że ta rubryka jest dla osób na które składana jest petycja i które będą czekały na wizę imigracyjną w swoim kraju, a nie tych które jednocześnie składają podanie o AOS.

I-485 w PArt3 mam nonimmigran Visa Nymber czy ja dobrze mysle ze to jest nymer na mojej promesie ktora dostalam w Ambasadzie w Wawie?

Taaa, a teraz pytanie który numer, bo jak się przyjrzysz to są dwa: control number i drugi w kolorze czerwonym. Od dwóch prawników dostałam różne informacje który numer jest prawidłowy, a trzeci twierdzi że nie ma to znaczenia, bo i tak wysyła się ksero strony z wizą, więc do rubryki można wpisać którykolwiek numer.

PS. My wpisaliśmy ten czerwony :D

Oraz w pkt B jest lista osob i teraz tak jak wpisac w pokrewienstwo mojej siostry :)) hahah dobre kazdy odpowie ze siostra, ale tu chodzi o to ze ja ja tak jakby adoptowalam wiec nie moge napisac siostra a w postanowieniu Sadu nie jest napisane siostra tylko maloletnia. Pomyslalam sobie ze Minor Child-Doughter.

Chcialam sie jeszcze zapytac czy moja siostra tez:

bedzie musiala isc na badania i szczepienia?

czy ja dopisuje sie tylko do mojego I-130 czy dla niej wypelnia sie oddzielny?

czy jej tez trzeba bedzie robic zdjecia ?

Jeżeli chodzi o siostrę to jeśli Karina się nie odezwie, to nie rób nic na własną rękę tylko znajdź prawnika specjalizującego się w imigracji rodzinnej. Nie wiem czy Karina jest na urlopie czy ma teraz dużo pracy i tu nie zagląda.

IMO sprawa jest zbyt skomplikowana żeby nie skonsultować tego z kimś kto ma o tym pojęcie. Wiem że pewnie się spieszysz żeby zdążyć przed podwyżkami, ale możecie się wpakować sytuację która będzie potem kosztować o wiele więcej.

I-765 W pytaniu 15 Current Immigration Status (Visitor, Student,etc.)

jezeli wjechalam na wizie turystycznej a teraz jestem po slubie to czy moj status dalej jest Visitor ?

Jesteś visitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja tylko dodam pare rzeczy, ktore moga sie kiedys tam Wam przydac.

1. Applicant's last address outside the US of more than one year --- akurat w przypadku takim jak Twoj czyli maz, ktory jest tu od tyle lat nie sadze aby byl problem, ale ... ale jesli ktos jest tu mniej niz 10 lat, niewazne ze jest obywatelem to ja zalecam aby te rubryke wyplenic. Ma to zwiazek z nowym przepisem (juz nie nowym, bo z poczatku 2007 roku), ktory mowi, ze Petitioners maja byc bardziej dokladnie sprawdzani niz to bylo przedtem.

2. I (typed name) , certify that I am fluent (conversant) in the English --- slowo 'conversant' moze byc podstawa do odrzucenia tego tlumaczenia. 'Conversant' nie znaczy ze ktos jest biegly, a takiego tlumaczenia sie wymaga. Czyli najlepiej wpisac badz 'fluent' badz tym podobne.

3. pytanie 19 czy powinna podawac swoj polski adres jezeli juz mieszkam w US i tutaj byl slub?

My wpisaliśmy NA i było OK, ale nie wiem czy to reguła czy po prostu USCIS sie nie czepiało

Unfortunately ma byc tez adres polski. A to na wypadek gdyby osoba sponsorowana miala w Polsce konflikt z prawem. Adres polski powinien byc wiec wpisywany :))

4. I-485 w PArt3 mam nonimmigran Visa Nymber czy ja dobrze mysle ze to jest nymer na mojej promesie ktora dostalam w Ambasadzie w Wawie?

LOL, czerwony numer jest Visa Number. Control number jest numerem wewnetrznym dla ambasady.

5. I-765 current immigration status:

Visitor // I-485 pending

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam wszystkich.

Mam pare pytan odnosnie dokumentow. W zeszlym tygodniu wyszlam za maz i probuje sie uporac z wszystkimi formularzami dotyczacymi GC. Moja sytuacja wyglada nastepujaco: 2 lata temu przylecialam na wizie turystycznej. W miedzyczasie zmienilam status na F1 (moje I-94 bylo wazne od 11 grudnia 2005 do 10 czerwca 2006- jako turysta, natomiast na formie I-797A widnieje ze I-94 valid from 20 wrzesnia 2006 i valid for duration of status). Mimo ze status studencki zostal mi przyznany we wrzesniu 2006, to semestr jesnienny rozpoczal sie pare tygodni wczesniej i szkola nie pozwolila mi rozpoczac studiow do stycznia 2007 - kolejna luka. Teraz,

1) na formie I-130 p.14 ktore daty I-94 powinnam podac jesli mam ta przerwe 3-miesieczna? 11grudzien 2006 jako arrival? Ale ktora jako expiration date?

2) p.21 - mieszkamy ze soba od dwoch lat ale przeprowadzalismy sie pare razy w tym czasie. Chce sie upewnic, ze ten "last address" to jest ostatni przed zamieszkaniem pod obecnym adresem a nie ten obecny?

3) pewnie to zabrzmi beznadziejenie, ale czy ja mam Immigration Visa Number albo Alien Registration Number ktorym sie moge posluzyc przy wypelnianiu tych formlarzy?

4) forma 1-485: Part1. Current USCIS Status - F1, ale Expires on: ? Na formie I-20 jest napisane ze powinnam ukonczyc studia nie pozniej niz 15maja2009; czy ta date powinnam zatem wpisac?

Part2. Zaznaczam ( b ) ?

Z gory dzieki za pomoc

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karino za odp.

Nie jest co prawda super optymistyczna, ale tak jak mi sie wydawalo, ze te luki predzej czy pozniej wyjda, mimo ze je wczesniej przeoczono. Czyli specjalnie nic to nie zmienia, ze papiery o status F1 zlozylam w maju, miesiac przed wygasnieciem I-94(ktory przypadal na 10 czerwca) skoro dopiero mi go przyznali we wrzesniu, 4 miesiace pozniej? ( zajelo to 4 miesiace, gdzyz po 3ech przyslali mi list z prosba o udokumentowanie ciaglosci statusu - odeslalam im papier ktory sami mi przyslali na poczatku o tym, ze moja sprawa jest pending i ze zlozylam aplikacje o zmiane statusu przed wygasnieciem I-94:) Po kolejnym miesiacu przyznali mi status... To kurcze bez wizyty u prawnika sie nie obejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Karino za odp.

Nie jest co prawda super optymistyczna, ale tak jak mi sie wydawalo, ze te luki predzej czy pozniej wyjda, mimo ze je wczesniej przeoczono. Czyli specjalnie nic to nie zmienia, ze papiery o status F1 zlozylam w maju, miesiac przed wygasnieciem I-94(ktory przypadal na 10 czerwca) skoro dopiero mi go przyznali we wrzesniu, 4 miesiace pozniej? ( zajelo to 4 miesiace, gdzyz po 3ech przyslali mi list z prosba o udokumentowanie ciaglosci statusu - odeslalam im papier ktory sami mi przyslali na poczatku o tym, ze moja sprawa jest pending i ze zlozylam aplikacje o zmiane statusu przed wygasnieciem I-94:) Po kolejnym miesiacu przyznali mi status... To kurcze bez wizyty u prawnika sie nie obejdzie?

Moze sie kurcze obejdzie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...