Skocz do zawartości

green card - wyjazd ze Stanów przed otrzymaniem Green Card


karlare

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zostala mi przyznana green card (wystapil o nia moj ojciec , ktory jest obywatelem USA) i od tygodnia przebywam w Stanach. Z uwagi na sprawy zawodowe w przeciagu 2-3 tyg musze jednak wrocic do Polski. Kiedy dowiadywalam sie o moja sprawe w urzedzie imigracyjnym powiedziano mi, ze powinnam zaczekac w Stanach na dokumenty, ktore powinny zostac przeslane mi w przeciągu miesiąca. Czy jeżeli wyjade ze Stanów przed otrzymaniem tych dokumentów stracę Green Card?

Bardzo prosze o informacje, z gory dziekuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ma rację, jeśli masz pieczątkę w paszporcie to możesz podróżować. Licz się jednak z tym że przy wjeździe będziesz miała tzw. secondary inspection, bo będą sprawdzać autentyczność pieczątki.

Plastikową GC dostaniesz na adres w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tu też mam wątpliwość, bo akazuje się, że pieczątka pieczątce nierówna. Ja mam taką samą, jaką otrzymywałem wcześniej wjeżdzając na wizę turystyczną, taką owalną. A z tego co się zdażyłem zoirientować, powinna ona być taka: "Na stemplu widnieje napis: “Processed for I-551. Temporary evidence of lawful admitance for permanent residence, valid until (tu data). Employment authorized”. Urzędnik zatrzymuje twoje dokumenty imigracyjne. Stempel ten oznacza, że jesteś stałym rezydentem USA. " Zatem błąd urzędnika, czy zmiana przepisów. No i ponawiam pytanie, czy z taką pieczątką będę mógł wrócić? Dodam jeszcze, że kontaktowałem, się z urzędem imigracyjnym, gdzie zostałem poinformowany, że wyjeżdzając teraz, utracę prawo stałego pobytu i całą procedurę trzeba będzie zaczynać od nowa. Przyznam szczerze, że bardzo to wszystko zagmatwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE SŁUCHAJ tego co mówią w USCIS. Nagadali co głupot. Twój proces imigracyjny jest już zakończony, czekasz tylko na plastik, żadnego prawa do stałego pobytu nie utracisz dlatego że wyjedziesz na parę tygodni za granicę w celach uporządkowania spraw.

Masz za to inny problem bo nie masz w ręku dowodu na to że przyznano ci GC. Nie znasz swojego A number. Z czystym sumieniem mogą ciebie zawrócić przy ponownym wjeździe. Dla mnie to niedopatrzenie urzędnika imigracyjnego na lotnisku, powinien był wbić do paszportu pieczątkę I-551.

Czekaj aż dostaniesz plastikową GC i dopiero wtedy wyjedź do Polski. Ew. skontaktuj się z prawnikiem, jeśli za miesiąc karta się nie zjawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale tu też mam wątpliwość, bo akazuje się, że pieczątka pieczątce nierówna. Ja mam taką samą, jaką otrzymywałem wcześniej wjeżdzając na wizę turystyczną, taką owalną. A z tego co się zdażyłem zoirientować, powinna ona być taka: "Na stemplu widnieje napis: “Processed for I-551. Temporary evidence of lawful admitance for permanent residence, valid until (tu data). Employment authorized”. Urzędnik zatrzymuje twoje dokumenty imigracyjne. Stempel ten oznacza, że jesteś stałym rezydentem USA. " Zatem błąd urzędnika, czy zmiana przepisów. No i ponawiam pytanie, czy z taką pieczątką będę mógł wrócić? Dodam jeszcze, że kontaktowałem, się z urzędem imigracyjnym, gdzie zostałem poinformowany, że wyjeżdzając teraz, utracę prawo stałego pobytu i całą procedurę trzeba będzie zaczynać od nowa. Przyznam szczerze, że bardzo to wszystko zagmatwane.

To jeszcze male piwko. Sa lepsze extremalne zalety USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...