Skocz do zawartości

jak wyslac dokumenty do USA?


kull

Rekomendowane odpowiedzi

kull a dhl ,ups ?tam zobacz ile moga sobie liczyc na takie cos..

Po drugie list polecony w 99,9% dochodzi do adresata a jak go wyslesz jako lotniczy to dojdzie szybko niz zwykly polecony.

Sly ma racje.Poczta oplaca sie.jest taniej.ja ostatnio wysylalm papier do nvc listem poleconym prioritetem i doszedl bez problemow.w razie gdyby zagina gdzies mam potwiedzenie wyslania z poczty a kosztowalo mnie tylko 8.50 zl.polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta oplaca sie.jest taniej.ja ostatnio wysylalm papier do nvc listem poleconym prioritetem i doszedl bez problemow.w razie gdyby zagina gdzies mam potwiedzenie wyslania z poczty a kosztowalo mnie tylko 8.50 zl.polecam

Perfidnie zapytam :) co komu z potwierdzenia nadania skoro przesyłka zaginie? Poczta w USA to takie samo badziewie, o ile nie większe, jak Poczta Polska, zaginiony list z reguły już się nie odnajduje - wiem bo sama to przerabiałam. Ja radzę zapłacić za kuriera i mieć spokój, zwłaszcza gdy chodzi o ważne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfidnie zapytam :) co komu z potwierdzenia nadania skoro przesyłka zaginie? Poczta w USA to takie samo badziewie, o ile nie większe, jak Poczta Polska, zaginiony list z reguły już się nie odnajduje - wiem bo sama to przerabiałam. Ja radzę zapłacić za kuriera i mieć spokój, zwłaszcza gdy chodzi o ważne dokumenty.

Nie zartuj sobie wcale i nie porownoj USPS do Poczty Polskiej! PP jest 20 lat za murzynami.

W USA w 90% przypadkach odnajda przesylke, chyba, ze listonosz wrzuci list gdzie indziej, niz powinien, to ktos pewnie wywali.

Ale sa solidni i maja wlasna policje i szuka paczek, jakby ktos sobie przywlaszczyl. W Polsce tego nie ma i nie bedzie predko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj sobie wcale i nie porownoj USPS do Poczty Polskiej! PP jest 20 lat za murzynami.

Nie znam osoby w USA która by nie narzekała na pocztę.

W USA w 90% przypadkach odnajda przesylke, chyba, ze listonosz wrzuci list gdzie indziej, niz powinien, to ktos pewnie wywali.

Co zdarza się nagminnie, choćby u mnie. Gdyby nie moja uczciwość i cierpliwość (a także uczciwość i cierpliwość sąsiadów na całej ulicy) mogłabym sobie wytapetować mieszkanie listami które znalazły sie u mnie w skrzynce, a nie były do mnie zaadresowane.

Ale sa solidni i maja wlasna policje i szuka paczek, jakby ktos sobie przywlaszczyl. W Polsce tego nie ma i nie bedzie predko.

Zginęły 2 listy do mnie wysłane z Polski, o GC która została wysłana i nie doszła nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam osoby w USA która by nie narzekała na pocztę.

Co zdarza się nagminnie, choćby u mnie. Gdyby nie moja uczciwość i cierpliwość (a także uczciwość i cierpliwość sąsiadów na całej ulicy) mogłabym sobie wytapetować mieszkanie listami które znalazły sie u mnie w skrzynce, a nie były do mnie zaadresowane.

Zginęły 2 listy do mnie wysłane z Polski, o GC która została wysłana i nie doszła nie wspomnę.

Te 2 listy wyslane w Polski nigdy pewnie nie doplynely do USA.

BTW. Dokumentow nie wolno przesylac w listach, niedawo tego sie dowiedzialem jak chcialem cos wyslac przez FedEx. Prawo pocztowe podobno dokumenty (paszporty, dowody osobiste, prawa jazdy, itp) zabrania przesylania w zwyklych listach/paczkach, a trzeba to specjalnie nadac, aby bylo wiadomo, ze dokumenty znajduja sie w srodku. I faktycznie dostalem specjalna koperte na dokumenty i dotarly bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...