Skocz do zawartości

Zmiana J1 na F1 - jaki czas mam na wyrobienie dokumentów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem teraz na programie Work & Travel na wizie J1.

Mniej niż za miesiąc kończy się moja wiza J1. Chciałbym rozpocząć tutaj studia (kurs językowy).

Mam sponsora i szkola daje formularz i-20.

Więc z formalnosciami problemów nie mam.

Chodzi mi o to czy mam jeszcze czas na zmianę statusu wizy. To znaczy czy są ograniczenia kiedy trzeba wysłać dokumenty do urzędu emigracyjnego - np. za 30 dni przed końcem i-94, albo jeszcze jakoś inaczej?

Dzięki za uwagę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat rozumiem.

Pytam się czy sa jakieś ograniczenia? Bo nie widzę sensu płacić za szkołę, zbierać dokumenty itd, jesli i tak jest za późno.

Przykład - w Polsce dla wyrobienia karty czasowego pobytu trzeba wysłać dokumenty nie później niź 45 dni przed końcem legalnego pobytu.

Czy są podobne ograniczenia w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio probowalem to sprawdzic - i jednoznacznej informacji nie znalazlem na ten temat. Oczywiscie im szybciej im lepiej . Chodz doradca ze szkoly do ktorej planuje sie zapisac stwierdzil ze moze to byc nawet 2 dni przed wygasnieciem DS . Niech mnie ktos poprawi jak to nie prawda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ostatnio probowalem to sprawdzic - i jednoznacznej informacji nie znalazlem na ten temat. Oczywiscie im szybciej im lepiej . Chodz doradca ze szkoly do ktorej planuje sie zapisac stwierdzil ze moze to byc nawet 2 dni przed wygasnieciem DS . Niech mnie ktos poprawi jak to nie prawda ...

Wedlug prawa najpozniejszym dniem kiedy USCIS moze otrzymac twoje dokumenty o zmiane statusu jest dzien kiedy wygasa DS. Te 30 dni sa na podrozowanie, nie na zmiane statusu, jakkolwiek znam przypadki, ze urzednik zatwierdzil zmiane statusu nawet komus ktos staral sie w tych 30 dniach przeznaczonych na podrozowanie (ale to sa bardzo sporadczne przypadki wtedy kiedy ktos ma naprawde dobrze przygotowane dokumenty o zmiane statusu).

Radze wam nie placic za szkole z gory - bardzo czesto sa ogromne problemy z odzyskaniem pieniedzy kiedy nie dostanie sie wizy. Nie znam zadnego college ani university, ktory bierze z gory pieniadze za nauke jesli aplikant nie ma wizy w rece. Szkoly jezykowe czesto zeruja na ludziach, ktorzy sie nie znaja i kaza placic za szkole z gory (mowia ze takie jest prawo w szkole - szkola moze sobie ustanawiac jakie chce prawo, ale jesli widzicie, ze chca pieniadze z gory - lepiej poszukac innej szkoly). Prosze tez zwrocic uwage na oplate za rzekome "przygotowanie aplikacji do USCIS". Spotkalam sie teraz wiele razy z sytuacja kiedy aplikant w szkole jezykowej placi po $500 za przygotowanie dokumentow do immigration, podczas kiedy w college badz university kosztuje to okolo $60-$100. Nie wspomne juz o tym, ze wiele osob nie dostaje F1. Oczywiscie szanse na zmiane statusu sa nieporownywalnie wieksze jesli idzie sie uczyc jezyka do college lub university (ESL) niz do szkolki jezykowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze pytanie - czy mam czekać te kilka miesięcy na zmianę statusu, czy mogę już uczęszczać na zajęcia w czasie rozpatrywania mojego podania? Wiem, że dużo czasu to trwa i chciałbym odrazu po skończeniu podróży rozpocząć naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
To mam jeszcze pytanie - czy mam czekać te kilka miesięcy na zmianę statusu, czy mogę już uczęszczać na zajęcia w czasie rozpatrywania mojego podania? Wiem, że dużo czasu to trwa i chciałbym odrazu po skończeniu podróży rozpocząć naukę.

Mozesz przebywac na zajeciach 17h w tygodniu. Nie mozesz uczyc sie przez 18h, bo nie masz do tego odpowiedniej wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...