Skocz do zawartości

Deportacja po ponad 15 latach


Magnum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czytalem ten artykul wczoraj na wyborczej i musze powiedziec, ze ubawilem sie po pachy a jednoczesnie bylo mi wstyd za kolejnego ziemniaka - niestety innego slowa nie moge znalezc - ktory myslal ze wszystko bedzie cacy bo ma piatke dzieci i sie nad nim beda litowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie, owszem, dzieci nie mogą być deprotowane, ale co mają zrobić niepełnoletnie dzieci, które stracą rodziców? Najlepsze wyjście to wrócić z rodzicami do Polski..

Ja to wiem, ale denerwuje mnie celowo błędne użycie sformułowania "deportacja" w stosunku do dzieci, po to żeby wycisnąć kilka dodatkowych łez i zyskać większą sympatię dla p. Zająców - jednym słowem manipulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, ale denerwuje mnie celowo błędne użycie sformułowania "deportacja" w stosunku do dzieci, po to żeby wycisnąć kilka dodatkowych łez i zyskać większą sympatię dla p. Zająców - jednym słowem manipulacja.

Aha, nieporozumienie. :) Oczywiście również się z Tobą zgadzam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego tak napietnujecie ta rodzine. Och i ach jak to wszystko przewidujecie - i wiecie co trzeba zrobic , aby ustrzec sie przed nieprzyjemnosciami. Czy zawsze wiecie , w kazdej sytuacji jak sie zachowac i co zrobic ?

Panstwo Zajacowie sa prostymi ludzmi jak polowa ludzi na tej ziemi- ale nie sa mordercami ani ziemniakami.

Fakt ze popelnili blad nie legalizujac pobytu w US i ponosza tego konsekwencje.

W takiej chwili zalamalo im sie cale zycie- wspolczuje Pani Teresie , ze jej maz siedzi w wiezieniu -i

Sytuacje podgrzewaja to dziennikarze zadni sensacji - zamiast wyjasnic ze w Polsce mozna zyc.

Zrozumie to Pani Teresa jak juz bedzie w Polsce.

Tak na marginesie -Pani Karino - to nieprawda - ze wszyscy nielegalni nie placa podatkow i czekaja na pomoc od Rzadu-i korzystajac z pani podatkow. Nikt za mnie nie finansuje -pobytu w szpitalu czy szkoly.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego tak napietnujecie ta rodzine.

Raczej ton w jakim napisano artykuł i postawę tych ludzi. Wychodzi na to że USCIS to banda bezdusznych złoczyńców a Zającowie są ofiarami.

Och i ach jak to wszystko przewidujecie - i wiecie co trzeba zrobic , aby ustrzec sie przed nieprzyjemnosciami. Czy zawsze wiecie , w kazdej sytuacji jak sie zachowac i co zrobic ?

Ale akurat w tej sytuacji nie trzeba nawet było myśleć. Nakaz wyjazdu był już dawno temu. Nikt mi nie powie że byli nieświadomi tego że robią źle.

Panstwo Zajacowie sa prostymi ludzmi jak polowa ludzi na tej ziemi- ale nie sa mordercami ani ziemniakami.

Ale są przestępcami imigracyjnymi. Nikt ich nie chce powiesić, wsadzić do więzienia na 15 lat ani pozbawić dorobku. Maja spieniężyć dobytek i wyjechać.

Fakt ze popelnili blad nie legalizujac pobytu w US i ponosza tego konsekwencje.

W takiej chwili zalamalo im sie cale zycie- wspolczuje Pani Teresie , ze jej maz siedzi w wiezieniu -i

Sytuacje podgrzewaja to dziennikarze zadni sensacji - zamiast wyjasnic ze w Polsce mozna zyc.

Zrozumie to Pani Teresa jak juz bedzie w Polsce.

Jej mąż ma 62 lata. Nie wiem czy wypracował sobie emeryturę w Polsce, nie wiem czy znajdzie w tym wieku pracę w Polsce. Pani Teresa spędziła gros zycia jako gospodyni domowa, obecnie nie jest młódką i z pracą będzie równie krucho jak w przypadku jej męża.

Tak na marginesie -Pani Karino - to nieprawda - ze wszyscy nielegalni nie placa podatkow i czekaja na pomoc od Rzadu-i korzystajac z pani podatkow. Nikt za mnie nie finansuje -pobytu w szpitalu czy szkoly.

Ciebie nie, ale innych tak. Proponuję wizytę w szpitalu publicznym w Illinois, na emergency.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie prace prawie kazdy znajdzie teraz w Polsce a nie zarobi tyle co np w USA to inna sprawa,jak beda chcieli to Europa cala stoi otwarta nie musza byc w Polsce.Jak tej Pani maz cos umie i ma dobry zawod to i w Polsce dobrze zarobi :),mam znajomych co dobrze zarabiaja i wcale nie skonczyli studiow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...