Skocz do zawartości

Deportacja po ponad 15 latach


Magnum

Rekomendowane odpowiedzi

Ci ludzie przez 20 lat placili podatki na SS .

To że niepłacenie podatków jest be, nie oznacza automatycznie że płacenie jest cacy. Płaceniem podatków nie można sobie kupić przywilejów, to zakichany obowiązek je płacić. Państwa Zając nikt do płacenia podatków nie zmuszał, mogli zwinąć manatki i wracać do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Ci ludzie przez 20 lat placili podatki na SS . Byc moze ty bedziesz kozystala z ich pieniedzy biorac emeryture , bo oni bede w tym czasie w polsce .

Tak, tyle tylko ze z moich podatkow (i innych osob placacych podatki) pokryto im porody, opieke w czasie ciazy, szpital, ubezpieczenie dla dzieci i szkole dla dzieci. Ja nie wiem czy oni nawet zaplacili tyle podatkow zeby starczylo za jeden porod. Z tego co wiem to nie i to bylo jednym z powodow ze odmowiono zainteresowania sie ich tematem - korzystanie z public assistance.

To, ze ktos placil na SS nie oznacza, ze teraz ma mu sie dac green card. Jestes w obcym kraju, pracujesz to placisz podatki, taka jest kolej rzeczy. Oni placili minimalne podatki wiec nie spodziewam sie aby ktos kto tu placil uczciwie emeryture, dostawal pieniadze, ktore na SS wplacili Panstwo Zajac.

Ale ja nie mam nic przeciwko temu zeby zrobic rzecz nastepujaca (i sprawiedliwa wedlug mnie): prosze zwrocic Panstwu Zajac to co wplacili na SS (nawet prosze doliczyc odsetki), a pozniej niech Panstwo Zajac zwroca te pieniadze, ktore panstwo amerykanskie (a raczej podatnicy) wylozylo na to co wczesniej wspomnialam czyli opieke w czasie ciazy, porody, szkole dla dzieci, health/dental/vision insurance itd. Wtedy bedzie uczciwie. Biorac pod uwage, ze sredni koszt porodu i opieki przez jedna ciaze to okolo $40,000 to sam policz jakie pieniadze poszly tylko na oplate szpitala i porodow.

Ameryka to kraj imigrantow, co nie znaczy, ze jesli jestes imigrantem to mozesz lamac prawo. Gdyby Panstwo Zajac byli imigrantami utrzymujacymi legalny status badz mieli green card - nikt by im nic nie zarzucal. Jesli ktos jest nielegalnie czyli zlamal prawo imigracyjne to tlumaczenie, ze Ameryka jest krajem imigrantow badz, ze ktos placi podatki na SS nic mu nie pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź definicję słowa przestępca. Ktoś kto ma wyrok i go olewa to jednak jest przestępca. Oni to zrobili.

W Polsce jest mnóstwo pracujących Ukraińców, oni też nie mają uregulowanego statusu, handlują na Stadionie, sprzątają domy.... czy jeżeli ich się deportuje też będziesz uważać iż to nie w porządku?

Znasz definicje? i dla Ciebie Panstwo Zajacowie sa "przestepcami" to jest Twoj problem -

Dla mnie ani Oni ani pracujacy ukraincy , ktorzy handluja i sprzataja domy w polsce nie sa przestepcami,

nie ma znaczenia czy to jest w polsce na ukrainie , czy w US

Decyzje przy dobrej woli zawsze mozna zawiesic- ale trzeba chciec.

Zobacz w ponizszym przypadku-jesli jest to korzystne dla ustawodawcy to jest okey-

http://www.upi.com/NewsTrack/Top_News/2007...tion_plan/9864/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz definicje? i dla Ciebie Panstwo Zajacowie sa "przestepcami" to jest Twoj problem -

Raczej Twój problem, bo wg. prawa imigracyjnego oni SĄ przestępcami imigracyjnymi.

Dla mnie ani Oni ani pracujacy ukraincy , ktorzy handluja i sprzataja domy w polsce nie sa przestepcami, nie ma znaczenia czy to jest w polsce na ukrainie , czy w US

Twoje zdanie nie ma kompletnie znaczenia, te kwestie reguluje prawo.

Decyzje przy dobrej woli zawsze mozna zawiesic- ale trzeba chciec.

Do tego muszą być podstawy. Znasz na tyle sprawę Zająców żeby twierdzić że można było się wykazać dobrą wolą?

Zobacz w ponizszym przypadku-jesli jest to korzystne dla ustawodawcy to jest okey-

http://www.upi.com/NewsTrack/Top_News/2007...tion_plan/9864/

Przeczytałaś do końca artykuł czy tylko pierwsze zdanie?

A po drugie - co ma powiedzieć ktoś, kto podczas starania się o GC stawał na głowie żeby nie być ani jednego dnia w USA nielegalnie, opłacał prawników, przeżył długie rozstanie z najbliższymi zanim ich w końcu sprowadził do USA? Skoro Twoim zdaniem można mieć wszystko w doopie jak państwo Zając i też dostać GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugie - co ma powiedzieć ktoś, kto podczas starania się o GC stawał na głowie żeby nie być ani jednego dnia w USA nielegalnie, opłacał prawników, przeżył długie rozstanie z najbliższymi zanim ich w końcu sprowadził do USA? Skoro Twoim zdaniem można mieć wszystko w doopie jak państwo Zając i też dostać GC?

Wiem dokladnie jak to jest

Nigdzie nie napisalam ze mozna miec wszystko w -----doopie -----i ze nie popelnili wykroczenia. Oni NIE SA przestepcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ciekawy artykul jest tutaj:

Wtedy pani Teresa postanowiła zainteresować ich sprawą amerykańskie media. Przyniosło to pewne korzyści, bo burmistrz Garfield Heights, gdzie mieszkają, zatrudnił Teresę Zając jako kierowcę autobusu do przewozu emerytów i na tej podstawie usiłowała ona wystąpić o zieloną kartę. Ale urzędnicy imigracyjni stwierdzili, że „jest za późno”, bo rok wcześniej zapadła decyzja o deportacji.

http://expatpol.com/index.php?stsid=31307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...