Skocz do zawartości

Nie da się legalnie ?


Qozak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za rok kończę technikum.

Chciałbym wyjechać do USA i już tam zostać na zawsze.

To od dziecka moje marzenie...

Tu rodzi się moje pytanie...

Czy teraz nie da się legalnie wyemigrować do Ameryki ?

Nie ma Green Card, na wizie dłużej nielegalnie.

Jeśli nie teraz to kiedy ?

Czy dla Polaków już całkowicie zamknęły się granice ?

Może to że mam tam od wielu lat kilkunastu członków mojej rodziny z obywatelstwem i

kuzyna w Armii USA coś znaczy ?

P.S.

Do ichniejszej armii się nie wybieram

odpowiedzcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas juz jestes na tym Forum i chyba czytales wszystkie posty w jaki sposob mozesz tam sie dostac legalnie..

Nikomu USA nie zamyka granic a ze musisz sprostac pewnym wymaganiom to inna sprawa

co do loterii to sie okaze jak bedzie w tym roku tzn przyszlym i moze byc tak ze za rok Polacy beda mogli brac udzial w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

nie będe zakladac nowego tematu więc wypowiem sie tutaj bo mam podobny problem.

Za rok kończę liceum profilowane - zarządzanie informacją. Wybieram sie na amerykanistyke na UJ.

1.Studiował lub studiuje może ktoś ten kierunek?

2.Co musze zdawać ,żeby się tam dostać ? (planuje polski podst. ,ang rozszerz. ,wos rozszerz.)

3.Co moge robic ,kim moge być po takich studiach ?

4.Czy ukończenie takich studiów ułatwi mi wyjazd do USA?

5.Czy ukończenie takich studiów ułatwi mi wyjazd do USA i zostanie tam na dłużej (greencard ,obywatelstwo itp)

6.Przypuśćmy ,że szkoła organizuje wyjazdy do pracy do USA. Czy gdy będąc tam moge się jakoś starać o stały pobyt ?

7.Przypuśćmy ,dzieje sie taka akcja. Wyjechałem na wizie turystycznej na pół roku. Ale mnie wcale nie chce sie wyjeżdżać. Czy jako nielegalny wtedy imigrant mógłbym się starać o legalny pobyt ?Czy nie warto ryzykować.

Tak jak kolega wyżej ,też moim marzeniem od zawsze był wyjazd do USA (NY greenpoint ,chicago Jackowo , LA orange county ,ale co tu wybrzydzać wszędzie bym chciał pojechać). No z tym ,że ja mam rodzine w kanadzie a nie w USA.

Proszę o odpowiedzi ,chociaż na część z tych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok kończę liceum profilowane - zarządzanie informacją. Wybieram sie na amerykanistyke na UJ.

1.Studiował lub studiuje może ktoś ten kierunek?

Ja nie.

2.Co musze zdawać ,żeby się tam dostać ? (planuje polski podst. ,ang rozszerz. ,wos rozszerz.)

Nie wiem, może ktoś inny się wypowie.

3.Co moge robic ,kim moge być po takich studiach ?

Chyba zabierasz się do tego nie z tej strony z której powinieneś. Określ najpierw co chcesz robić w życiu i pod kątem wybieraj studia.

Osobiście nie mam pojęcia co można robić po takich studiach, IMO to raczej dobry pomysł na studia uzupełniające, ale może się nie znam :)

4.Czy ukończenie takich studiów ułatwi mi wyjazd do USA?

W pewnym sensie, ale to żadna gwarancja. Możesz mieć większe szanse starając się o wizę turystyczną, motywując chęć wyjazdu tym, że chcesz na żywo zobaczyć to o czym się uczyłeś. Ale są inne też kryteria do spełnienia i to od nich prawdopodobnie będzie zależało czy dostaniesz wizę.

5.Czy ukończenie takich studiów ułatwi mi wyjazd do USA i zostanie tam na dłużej (greencard ,obywatelstwo itp)

Nie.

6.Przypuśćmy ,że szkoła organizuje wyjazdy do pracy do USA. Czy gdy będąc tam moge się jakoś starać o stały pobyt ?

Nie. Możesz przygotować sobie grunt po legalizację pobytu, np. postarać sie o sponsorowanie przez pracodawcę lub o wizę pracowniczą, ale to zalezy od wykształcenia, uprawianego zawodu itp. Może kogoś poznasz z kim sie ożenisz. Możesz iść na studia w USA, na praktyki. Ale to wszystko to tylko wstęp do ew. stałego pobytu. Nie mając żadnych podstaw pozwalających na ubieganie sie o GC masz zerowe szanse na legalizacje stałego pobytu.

7.Przypuśćmy ,dzieje sie taka akcja. Wyjechałem na wizie turystycznej na pół roku. Ale mnie wcale nie chce sie wyjeżdżać. Czy jako nielegalny wtedy imigrant mógłbym się starać o legalny pobyt ?

Jak wyżej. Bez spełnienia określonych warunków nie dostaniesz GC. A odnośnie życia na tzw. nielegalu - powoli przestaje się to opłacać. Saksy się skończyły w chwili gdy złotówka sie umocniła i wartość dolara poszła w dól. Zmieniły się też przepisy i nie można teraz będąc nielegalnym dostać emerytury. Na normalną pracę nie ma raczej szans, a chyba nie chcesz kończyć studiów po to by sprzątać lub pracować na budowie, jednocześnie bawiąc się w ciuciubabkę z urzędem imigracyjnym?

Gdy mój mąż przyjechał do USA poznaliśmy parę osób będących tutaj nielegalnie. Obecnie wszyscy albo wyjeżdżają, albo planują wyjazd w bliskim czasie. Jedna ze znajomych siedzi tu nielegalnie ładnych kilka lat. Obrotna dziewczyna, założyła własna firmę sprzątającą. Interes kwitł, dość powiedzieć że zarabiała więcej niż mój mąż ;) Ale stwierdziła że nie ma przyszłości w tym kraju, amnestii raczej nie będzie, lata lecą i czas pomyśleć o stabilizacji, emeryturze. Sprzedała biznes i wyjeżdża za 2 tygodnie do Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...