Skocz do zawartości

Zielona karta? Pomocy!


zdezorientowana

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem juz tak zdezorientowana, ze blagam Was o pomoc!! Jaka jest najprostsza, najpewniejsza i najszybsza droga do zalegalizowania pobytu?? Jestem w tym momencie w USA na wizie turystycznej, chcemy sie pobrac z ukochanym (obywatel USA), ale nie wiemy czy lepszym rozwiazaniem jest wziecie slubu na wizie turystycznej, czy poprostu zalatwienie wizy narzeczenskiej i dopiero pozniej wziecie slubu? Wiem, ze druga wersja wiaze sie z moim powrotem do Polski, ale jak dlugo to wszystko trwa? Czy po wizie narzeczenskiej szybciej dostane zielona karte? Zalezy nam na czasie, poniewaz chcialabym rozpoczac tutaj nauke! Prosze niech mi ktos powie ile to wszystko zajmuje czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na szybkim rozpoczęciu nauki, a nie wjechałaś do USA na wizie turystycznej z zamiarem zalegalizowania stałego pobytu, to weź ślub i składaj papiery w USA. Od momentu przyjęcia przez USCIS papierów będziesz w USA cały czas legalnie, dostaniesz pozwolenie na pracę, SSN i możesz się uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlam kilka informacji na ten temat :)

jednak mam nadal pytanie czy nie bedzie stanowilo przeszkody to, ze moj narzeczony jest rozwiedziony (dzieki temu, ze wzial slub zostal rezydentem, a pozniej obywatelem) i to, ze miedzy nami jest spora roznica wieku?? jakie sa szanse, ze nam nie uwierza, ze sie kochamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza roznica wieku tzn wiecej niz 15 lat, aczkolwiek nikt to na nas patrzy nie wierzy ze jest az tak duza, co nie zmienia faktu ze jest... Ale jak mozna zalatwic wspolne konto jesli sie nie ma zielonej karty?? Pytalismy w banku i kobieta powiedziala, ze musze miec SSN zeby mnie dopisac do jego konta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby miec konto wspolne nie trzeba byc malzenstwem.

Duza roznica wieku tzn wiecej niz 15 lat, aczkolwiek nikt to na nas patrzy nie wierzy ze jest az tak duza, co nie zmienia faktu ze jest... Ale jak mozna zalatwic wspolne konto jesli sie nie ma zielonej karty?? Pytalismy w banku i kobieta powiedziala, ze musze miec SSN zeby mnie dopisac do jego konta...

Oczywiscie klamala, a raczej nie douczona. Mozesz zalozyc, wystarczy podac nr ITIN lub zglosic sie jako nierezydent i wypelnic formy W8, W9 i po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...