Skocz do zawartości

slub z obywatelem amerykanskim


anussia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich!!

Chcialabym uzyskac informacje na temat slubu z obywatelem USA:

1. Jakie dokumenty nalezy zlozyc?

2. Gdzie musimy wziac slub, abym mogla przebywac w usa legalnie?

3. Ile trwa zalatwianie formalnosci?

4. slyszalam ze slub powinnien sie odbyc w usa (dot pyt 2), ale ja rowniez chcialabym drugi slub koscielny w polsce- czy jest to mozliwe i jak tak to po jakim czasie?

5. po slubie nie bede obywatelka amerykanska - co nalezy zrobic aby miec podwojne obywatelstwo? po jakim czasie malzenstwa sie je uzyskuje? slyszalam ze nalezy zdac test z wiedzy o usa, tak?

6. dzieci - uzyskuja obywatelstwo usa po ojcu, wiec aby mialy polskie obywatestwo to ja musze je urodzic w polsce tak? i ogolnie gdzie lepiej je urodzic?

7. posiadam wize turystyczna, czy mam sie starac o wize narzeczenska jezeli jechalabym wziac slub do usa?

8. chcialabym aby rodzice towarzyszyli mi w tak waznym wydarzeniu w moim zyciu - czy napotkam duze trudnosci w wyrobieniu im wizy na wyjazd na moj slub?

9. czy moj przyszly maz bedzie mial obywatelstwo polskie?

na razie te pytanie chodza mi po glowie, prosilabym bardzo o pomoc:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytalas moze Forum i dzial emigracja,jesli nie to zachecam do lektury bo tam opisane jest to wszystko gdzie lepiej i co nalezy zrobic aby poszlo milo i gladko z tym wszystkim jak legalizacja pobytu na wizie turystycznej..

A co do obywatelstwa polskiego dla Twojego Meza to masz to tutaj opisane:

http://www.udsc.gov.pl/Uproszczony,sposob,...olskim,174.html

dla dziecka to:

http://www.udsc.gov.pl/Urodzenie,z,rodzico...guinis,170.html

oraz

http://www.udsc.gov.pl/Urodzenie,lub,znale...s,soli,171.html

A porod miala bys oplacony w USA,tzn jakies ubezpieczenie....

Mozesz wziasc slub w USA a w Polsce koscielny ale jak juz bedziesz miec GC w reku .

Co do wiz dla Twoich rodzicow to jesli Oni powiedza ze leca na Twoj slub a Ty bedziesz miec w reku wize turystyczna to beda miec trudnosci z dostaniem takiej wizy,,lepiej juz powiedziec ze Im chcesz pokazac USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie dokumenty nalezy zlozyc?

Było już setki razy na forum, przeszukaj dział "Emigracja".

2. Gdzie musimy wziac slub, abym mogla przebywac w usa legalnie?

Ślub w żaden sposób nie daje Ci legalnego statusu w USA. Do tego trzeba złożyć odpowiednie papiery po ślubie. Ślub możesz wziąć wszędzie - od Alaski po Florydę.

3. Ile trwa zalatwianie formalnosci?

Zależy.

4. slyszalam ze slub powinnien sie odbyc w usa (dot pyt 2), ale ja rowniez chcialabym drugi slub koscielny w polsce- czy jest to mozliwe i jak tak to po jakim czasie?

Po jakim czasie chcesz, choć z praktycznych powodów najlepiej gdy będziesz już miała GC.

5. po slubie nie bede obywatelka amerykanska - co nalezy zrobic aby miec podwojne obywatelstwo? po jakim czasie malzenstwa sie je uzyskuje? slyszalam ze nalezy zdac test z wiedzy o usa, tak?

Było już na forum. Będę uprzejma :) i wrzucę link: http://www.prawoimigracyjneusa.com/obywatelstwo.htm

6. dzieci - uzyskuja obywatelstwo usa po ojcu

Nie zawsze.

wiec aby mialy polskie obywatestwo to ja musze je urodzic w polsce tak? i ogolnie gdzie lepiej je urodzic?

Jeżeli masz obywatelstwo polskie to Twoje dzieci będą je miały automatycznie, niezależnie od tego gdzie je urodzisz.

7. posiadam wize turystyczna, czy mam sie starac o wize narzeczenska jezeli jechalabym wziac slub do usa?

Jest to wskazane.

8. chcialabym aby rodzice towarzyszyli mi w tak waznym wydarzeniu w moim zyciu - czy napotkam duze trudnosci w wyrobieniu im wizy na wyjazd na moj slub?

Otrzymanie wizy turystycznej do USA to trochę loteria, choć jeśli będzie dobry powód wyjazdu (a ślub córki do takich należy) to nie powinno być problemów.

9. czy moj przyszly maz bedzie mial obywatelstwo polskie?

Automatycznie, po wzięciu ślubu z Tobą? Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie z punktem 8 troche bedzie inaczej niz napisalas,poniewaz jesli Ona by leciala juz z przyszlym mezem i On byl mial podobnie wize turystyczna to moze by nie bylo problemu a tak leci na wizie turystycznej i tam wezmie slub z obywatelem USA a wiesz jak na to patrza w Ambasadzie oraz tez na granicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Mozesz wziasc slub w USA a w Polsce koscielny ale jak juz bedziesz miec GC w reku .

Dlaczego dopiero wtedy? Czy to ma jakieś znaczenie? Ja już swój koscielny raz przełozyłam, miał byc tydzień temu :) a nie chciałabym znowu robić zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lobela w pewnych okolicznosciach ma to znaczenie jesli ktos jest nielegalnie w USA lub tez nie chce czekac na papiery pobytowe w Polsce a chce byc z mezem przez caly czas w USA ,moze tez byc tak ze zaraz po slubie koscielnym taka osoba majaca GC moze wracac do USA a tak bez wizy bedzie musiala czekac w Polsce na papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...