Skocz do zawartości

Rozwod i powrot do USA


ellisha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Od sierpnia jestem zona obywatela Amerykanskiego. oboje jestesmy mlodzi 22 i 23lata jestesmy ze soba od 1,5roku. Wlasnie mielismy skladac papiery o GC ale nastapila przeszkoda zdrowotna z mojej strony. Nie mam ubezpieczenia i tu jest problem..poniewaz lekarz ktory mnie tu badal powiedzial ze mam problemy neurologiczne i musze podjac sie leczenia. Tu jest wlasnie problem bo nie moge zrobic tego tu w USA z powodo kosztow. Postanowilismy z moim ukochanym wyslac mnie do Polski tylko nie wiemy jakie sa szanse powrotu. Bez GC tylko malzenstwo, myslelismy o tym zeby sie rozwiesc i potem zlozyc podanie o wize tylko jaka??? bo wiem ze do wizy narzyczenskiej trzeba podac czy sie kiedys bylo juz w malzenstwie itp, moze wiza turystyczna??

prosze pomozcie jak najszybciej bo musze podjac sie badaniu...

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ellisha mozecie zlozyc papiery w USA a odebrac wize na pobyt staly juz w Polsce ale to troche moze zajac czasu ale przez ten czas sie podleczysz i polecisz zdrowa..A jestes legalnie w USA,nie przesiedzialas wizy?bo jak tak to mozesz miec problemy z dostaniem sie do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twoja wiza stracila waznosc to jestes juz nielegalnie.(Mam na mysli ta date na druku I-94.)

na I-94 data byla do 16 sierpnia.. :) to znaczy ze jestem nielegalnie???

kontaktowalismy sie z prawnikiem i ten powiedzial nam ze jesli pobralismy sie jak jeszcze bylam na wizie to mam 6 miesiecy do zlozenia papierow o GC.

jesli tego nie zrobie w tym czasie to bede posiadac status ze jestem tu nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na I-94 data byla do 16 sierpnia.. :) to znaczy ze jestem nielegalnie???

kontaktowalismy sie z prawnikiem i ten powiedzial nam ze jesli pobralismy sie jak jeszcze bylam na wizie to mam 6 miesiecy do zlozenia papierow o GC.

jesli tego nie zrobie w tym czasie to bede posiadac status ze jestem tu nielegalnie.

Albo Wy zle zrozumieliscie prawnika, albo to nie byl prawnik, albo - co tez jest mozliwe - prawnik nie do konca znal przepisy. Dlatego chodzenie do prawnikow, ktorzy znaja sie na wszystkim od rozwdow przez oglasznie bankructwa oraz wypadki i mandaty za DUI po sprawy imigracyjne moze miec takie skutki jakie widac wyzej.

Jesli dana osoba jest na terenie USA to data wbita na I-94 wyznacza date leganego pobytu. Mozna ten pobyt przedluzyc (jesli sa podstawy), mozna zmienic status itd. Ale nie mozna mowic komus, ze jesli wygasnie I-94 to do 6 miesiecy ktos jest legalnie, bo takiego przepisu nie ma. Byc moze prawnik chcial wam powiedziec, ze nie bedziesz miala zakazu wlotu do USA jesli przesiedzisz wize do 180 dni, ale podczas tych 180 dni jestes nielegalnie. Z tym zakazem wlotu na teren USA tez nie do konca jest tak, ze na 100% jesli ktos tu jest np. 80 dni po wygasnietej wizie to urzednicy musza go wpuscic itd. Urzednik nic nie musi, on tylko moze.

W twoim przypadku, czyli zony obywatela USA, prawnik chyba nie do konca zdawal sobie sprawe, ze teraz jestes w takiej samej sytuacji jak kazda inna osoba, ktora jest tu nielegalnie rok czy 3 lata. Nie ma zadnego przepisu, ktory kaze zonie obywatela skladac dokumenty w ciagu 6 miesiecy i bedziesz legalnie. Twoja sprawa bedzie sie toczyc, teoretycznie nikt Cie stad nie wyrzuci, ale wyjazd do Polski juz wiaze sie z ryzykiem, bo prawo chroni osobe w takiej jak Twoja sytuacja tylko na terenie USA.

Poniewaz czas jaki jestes nielegalnie tutaj, teoretycznie nie daje Ci zakazu wlotu do USA, to jak najbardziej jest to mozliwe, ze jesli Ty wylecisz do Polski, a maz zlozy na Ciebie petycje tutaj, w USA, Ty bedziesz w stanie dostac wize imigracyjna w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie zdajesz, ale w papierach bedziesz musiala Ty jak i on wpisac, ze jestescie rozwodnikami. Troche moze sie wydac poderzajne czemu sie rozwiedliscie i znowu po krotkim czasie pobieracie.

Nie wiem jak powazny jest Twoj stan, ale jezeli nie wymaga to natychmiastowego leczenie, zlozylabym papiery wlacznie z podaniem o pozwolenie na wyjazd. Czas oczekiwania od momentu zlozenia papierow do rozmowy o Zielona Karte w moim wypadku wynosi 5 miesiecy. A pewnie byloby szybciej gdybym od razu wyslala wszystko co trzeba.

Staraj sie jak najmniej kombinowac. W miedzyczasie przejdz sie do jakiejs stanowej kliniki. Tam zawsze, jak nie masz pieniedzy, mozesz placic w ratach. Jezeli Twoje dochody sa male, mozesz tez dostac ulgi. Pojdz tam, jezeli na poczatku moga Ci pomoc to wysylaj papiery i poczekaj te pare miesiecy na Zielona Karte a pozniej jedz do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Od sierpnia jestem zona obywatela Amerykanskiego. oboje jestesmy mlodzi 22 i 23lata jestesmy ze soba od 1,5roku. Wlasnie mielismy skladac papiery o GC ale nastapila przeszkoda zdrowotna z mojej strony. Nie mam ubezpieczenia i tu jest problem..poniewaz lekarz ktory mnie tu badal powiedzial ze mam problemy neurologiczne i musze podjac sie leczenia. Tu jest wlasnie problem bo nie moge zrobic tego tu w USA z powodo kosztow. Postanowilismy z moim ukochanym wyslac mnie do Polski tylko nie wiemy jakie sa szanse powrotu. Bez GC tylko malzenstwo, myslelismy o tym zeby sie rozwiesc i potem zlozyc podanie o wize tylko jaka??? bo wiem ze do wizy narzyczenskiej trzeba podac czy sie kiedys bylo juz w malzenstwie itp, moze wiza turystyczna??

prosze pomozcie jak najszybciej bo musze podjac sie badaniu...

Dzieki

Tak jak pisali inni, nie rozwodz sie, bo naprawde nie ma potrzeby. niech maz zlozy papiery i zaznaczy ze na papiery bedziesz czekac w Polsce. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...