Skocz do zawartości

Gotowanie po amerykańsku


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis na tort - rewelacyjny! Przepis wzięłam z gazety :) ale ciut go zmodyfikowałam pod polskie podniebienie, bo w oryginale był tak słodki że mordę wykrzywiało. Dla mieszkających poza USA http://www.exploratorium.edu/cooking/conve...asurements.html

Hummingbird Cake (Tort "Koliber") - czemu tak się nazywa, nie wiem.

Ciasto:

- 3 kubki (cups) przesianej mąki tortowej

- 3/4 kubka cukru (brązowy lepszy)

- 1 łyżeczka do herbaty sody oczyszczonej

- 1/2 łyżeczki do herbaty soli

- 1 łyżeczka do herbaty cynamonu

- 4 duże, dojrzale banany

- 1 kubek posiekanego ananasa (w USA można kupić gotowy w puszce, pod nazwą 'crushed pineapple', musi być odsączony)

- 1 kubek oleju roślinnego o neutralnym smaku, dobry jest kukurydziany

- 2 jajka

- półtorej łyżeczki od herbaty esencji waniliowej

- 1 kubek posiekanych orzeszków pecans (nie wiem czy jest nazwa polska)

Mąkę, cukier, sodę, sól i cynamon mieszamy dokładnie w misce. W drugiej misce mieszamy ze sobą jajka, olej, ananasa, orzechy, esencje waniliową oraz POSIEKANE (nie zmiażdżone) banany. Powinny być to kostki wielkości 1 cm na 1 cm (IMO lepiej pokroić niż siekać). Najlepiej ananasa i banany dodać na samym końcu. Mieszamy wszystko łyżką, tak, żeby banany się nie zmieniły w paćkę. Wsypujemy zawartość pierwszej miski, mieszamy jeszcze raz delikatnie, żeby się składniki dobrze połączyły ale ciasto było wyraźnie "chropowate" od owoców i orzeszków. Ciasto będzie dość gęste.

Wkładamy ciasto do 2 tortownic o średnicy 9 cali, uprzednio natłuszczonych i obsypanych mąką. Radzę nie iść na łatwiznę i nie użyć jednej tortownicy, bo po upieczeniu ciasto się fatalnie dzieli na pół. Sprawdzone osobiście :D Wkładamy tortownice do nagrzanego piekarnika o temp. 350° F. Pieczemy 30-35 minut. Wyjmujemy z piekarnika, studzimy i wyciągamy ciasto z tortownic.

-----------------------------------

Krem:

- 1 opakowanie serka Philadelphia (8 oz)

- 1/2 kubka masła (1 standardowa laska masła do nabycia w sklepach w USA)

- 4 kubki cukru pudru (może być potrzebne trochę więcej)

- 1 kubek dobrze odciśniętego, posiekanego ananasa (sok zachować i dodać do niego trochę rumu)

- 1 łyżeczka od herbaty esencji waniliowej

Masło i serek powinny mieć temp. pokojową. Mikserem łączymy ze sobą masło i serek, dodajemy esencję waniliową oraz cukier puder (nie cały naraz). Masa na początku będzie BARDZO gęsta, potem rzednie. Jak zrobi się zbyt płynna dodać trochę cukru. Jak jest b. gorąco to wsadzić do lodówki na godzinkę i dopiero potem sprawdzić na ile jest gęsta. Na końcu dodać ananasa i wymieszać wszystko łyżką (po dodaniu ananasa nie miksować!).

-----------------------------------

Jeden placek ciasta nasączamy (nie za mocno) sokiem z ananasa z odrobiną rumu. Gdy sok dobrze wsiąknie, rozsmarowujemy na placku ok. 3/4 kubka kremu. Nakładamy drugi placek ciasta, również go nasączamy, czekamy aż sok wsiąknie. Smarujemy tort z wierzchu i po bokach pozostałym kremem. Wsadzamy tort do lodówki. Masa powinna stężeć, inaczej krojenie tortu to będzie dramat :)

PYCHA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 401
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Heh odnośnie jedzenia amerykańskiego w Polsce:

Dostane gdzieś w Polsce PHILLY CHEESE STEAK'a?

Albo może znacie przepis na to cudo? I czy jest możliwość przygotowania w Polskiej kuchni?

EDIT: Najlepszy będzie taki zbliżony smakiem do tego z Philly, z tej słynnej knajpki gdzie gwiazdy specjalnie przyjeżdżają. Nie pamiętam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja ma inny problem .

dzien dobry.

w sobote sa urodziny mojego syna 11-ste.

zaprosil kilku kolegow i kolezanek i nie wiem jak to bedzie

-czy przyjda z nimi rodzice ?

-co zrobic do jedzenia /

-a jak przyjada tez rodzice to co wypadalo by im podac?

sa to pierwsze urodziny w USA i nie bardzo wiem jak je zrobic .

nie ma wsrod gosci Polakow (amerykanie ,kubanczycy ,i meksykanie)

bardzo prosze o porady doswiadczonych juz osob w przjeciach amerykanskich.

Polskie przyjecia sa bardzo rozne od tutejszych i nie chcialabym wypasc smiesznie ,lub zrobic jakas gafe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo roznie,pamietaj ze to twoj dom (rozumiem ze w domu robisz spotkanie urodzinowe) i twoje rules bo to twoje krolestwo

tak zrob jak ty uwazasz a goscie z reguly rodzice nie przychodza ale czasem sie tak jakos zrobi ze sa

tak ugosc jak ci pasuje

mieszkamy w kraju emigrantow i kazdy robi po swojemu

swoja droga takie spotkania sa pouczajace dla innych,wlasnie przez to ze sa inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko czasem jest tak ze okolicznosci same pokaza co i jak

jesli rodzic wpada tylko aby np odebrac dziecko po imprezie to proponujesz kawalek tortu, ktory zostal

kawe i wszystko

jesli zapraszasz rodzicow na cala imperze to musisz przygotowac cos wiecej ,ja zawsze robilam jakies buleczki z feta chesse i szpinakiem albo jesli nie chcesz wiele roboty to zapiekanke makaronowa z serami (przynajmniej 4-5 roznych)

proste danie

do tego jakas salata z roznosciami,mozesz poczestowac lampka wina (kwestia alkoholu serwowanego doroslym na urodzinach mlodziezy zalezy od domu)

do tego krakersy i rozne sery

przekasek mrowie tylko troche odwagi w inicjatywie,to takie wolne przyklady

zalezy jak dlugo trwa calosc,troche owocow warzywa i dip

mozesz zrobic rozne nagety kurczakowe, dzieci to lubia,jesli nie mozesz kupic gotowe

tylko kwestia czy chcesz sie napracowac czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...