Skocz do zawartości

Gotowanie po amerykańsku


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

polecam pare lokalnych warzyw:

sweet potatoes - najlepsze w kawalkach pieczone w piecu - ale z mikrofalowki tez dobre :)

butternut squash - tez z pieca dobry

spagetthi squash - taka dynia - piecze sie przekrojony na pol a potem rozdziela widelcem i wychodzi takie fajne zdrowe spagetthi, posypac serem i pychota

a z innych lokalnych wyrobow - hummus!!!!! najlepszy taki z czosnkiem, na pieczonym chlebku, albo z krakersami mmmmmmm

co do slodkich ziemniakow to sie nie moge przekonac.. zrobilam kiedys i niestety wszystko wyladowalo w koszu :) ale za to uwielbiam czerwone ziemniaki takie pokrojone w osemki i pieczone z oliwa i taka przyprawa Mesquite Seasoning ( w ogole ta przyprawa jest genialna i ostatnio uzywam jej non stop! i jeszcze taka smoked red pepper -mmmmm). a z warzyw ostatnio jestem zakochana w awokado (czy to owoc moze?). kupuje dojrzale awakoda i tunczyka w wodzie lub oliwie. tunczyka przyprawiam bazylia sola i pieprzem (+olwia jesli byl w wodzie) i to klade na przepolowione awokado (bez pestki w skorki!) pyyyycha!

a z przepisow amerykanskich polecam daktyle z boczkiem! rewelacja: potrzebne sa suzne daktyle bez pestek,boczek w cienkich plasterkach (najlepiej niezbyt tlusty) i wykałaczki. kazdy pasek boczku dzielimy na 3i takim malym kawalkiem owijamy daktyla, spinamy wykalaczka. piec w piekarniku na wysokiej temepraturze 10-20 min. daktyle musza "wisiec" na jakiejs siatce (podkladam folie pod spod na skapujacy tluszcz). no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

  • Odpowiedzi 401
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam

Prosiłbym was o podanie przepisu na tradycyjne amerykańskie naleśniki śniadaniowe ( pancakes ). Jakiś tydzień temu byłem w stanach i jadłem takie o to naleśniki. Były po prostu pyszne. Kiedyś próbowałem zrobić takie, ale nie wyszły mi takie jak tam :). Nie wiem czy one czasem nie są robione z mąki kukurydzianej, bo były troszkę żółtawe w środku :) z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gal to moze zdradz go :)

juz to robie

Sa to pancakes z serem ricotta lub twarogiem polskim (nie ma roznicy)

Potrzebne produkty

4 large eggs, separated

2 cups ricotta cheese moze byc polski twarog

2/3 cup sour cream

1 1/3 cups all purpose flour

1 tablespoon baking powder

1/2 teaspoon salt

1/2 teaspoon baking soda

1 1/2 cups whole milk

Melted butter

Maple syrup

Preparation

Whisk yolks, ricotta and sour cream in large bowl to blend. Whisk flour, baking powder, salt and baking soda in another large bowl to blend. Add flour mixture to yolk mixture and stir until combined. Stir in milk. Using electric mixer, beat whites in another large bowl on medium speed until soft peaks form. Fold beaten whites into batter. Heat griddle or large skillet over medium heat. Brush with butter. Working in batches, spoon 2 tablespoons batter onto griddle for each pancake. Cook until golden brown, about 3 minutes per side. Serve with maple syrup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...