Skocz do zawartości

Petycja I130


Kubus85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

mam pytanie odnosnie petycji I130

otoz moja mama wyszla za maz w USA ma papiery i zlozyla na mnie wlasnie owa petycje ponad rok temu zanim ukonczylem 21 rok zycia

mam jakies numerki ktore mi podala WAC........... i teraz pytanie gdzie jak i czy wogole moge sprawdzic na jakim etapie jest moje podanie

z gory dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki serdeczne

ale tutaj nic nie jest konkretnego napisane tylko ze mam czekac i beda sie odzywac

petycja zostala zlozona 4 pazdziernika 06

i teraz nie wiem czy do wakacji 08 bede mogl legalnie sobie pojechac czy musze raczej jechac po wize turystyczna zeby moc na wakacjach odbyc podroz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wakacji juz powinno byc po wszystkim,a o wize turystyczna raczej sie nie staraj bo masz juz zlozone dokumenty o pobyt staly a to moze ci przeszkodzic troche

pozdrawiam i powodzenia

Watpliwe zeby do 2008 zakonczyla sie sprawa zlozona w 2006 roku. Zeby cokolwiek Ci powiedziec trzeba miec dane dot. twojej sprawy. I podstawowe dane to to czy twoja mama ma green card czy obywatelstwo. Inna rzecz, ze dokumenty zlozone na zone czy meza badz matke/ojca albo dziecko do lat 21, gdzie petitioner jest obywatelem USA sa rozpatrywane duzo szybciej niz petycje zlozone przez osoby z green card badz petycje zlozone na osoby, ktore maja powyzej 21 lat. Dlatego wlasnie powiedzialam Ci w PW, ze trzeba znac dane dot. sprawy, zeby chco szacunkowo cos okreslic.

Musisz tez wiedziec, ze petycja jest teraz w immigration, ale pozniej czeka jeszcze NVC (a to moze byc i pol roku a nawet wiecej) i dopiero interview w Warszawie. Nikt Ci nie da green card bezposrednio po tym kiedy twoja petycje zatwierdzi urzad imigracyjny! Taki approval idzie do NVC, mama znowu dosyla tam dokumenty, Ty dosylasz, sprawa jesli jest zatwierdzona idzie dopiero do Warszawy itd.

dzieki ale czy jest jakas instytucja ktora mi powie na jakim etapie jest moja aplikacja i czy moga mi powiedziec kiedy mniej wiecej zostanie jakas decyzja podjeta w mojej sprawie ????

pozdrawiam

Taka instytucja jest adwokat, ktory powinien wytlumaczyc Twojej mamie ile szacunkowo zajmie czasu taka sprawa i jak taka sprawa sie toczy. Z tego co czytam to nie wydaje mi sie, ze twoja mama skladala petycje w kategorii 'obywatel USA sponsoruje dziecko do lat 21'. Gdyby taka petycje zlozyla w powyzszej kategorii to juz bys byl w USA i mial green card, bo bys nalezal do kategorii IR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze osoby na ktora jest zlozona petycja, rzadko dostaja wize turystyczna. Ale mozesz probowac, zwlaszcza jezeli chodzisz tutaj do szkoly. MOze pomoze to, ze chcesz zobaczyc mame. Powodzenia.

Jak juz wybierzesz sie do Ambasady, to napisz czy dostales promese turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...