Skocz do zawartości

Karino POMOZ!


lizamsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Karino,

Mam do ciebi kilka pytan, oto moja historia.

Dostalam wize turystczna na rok w polsce i na 6 miesiecy w USA, w sumie bylam 4 lata. Wyszlam za maz za Amerykanina, moim jedynym amerykanskim id bylo prawo jazdy z Michigan.

Pojechalismy na wakacje i zlapali mnie,wiec deportowali mnie odrazu do Polski.

Czekalam prawie rok na interviev, dostalam date na 4 stycznia 2008.

W miedzy czasie urodzilam synka, ma on teraz podwojne obywatelstwo.

1.Napisz mi prosze jakich pytan moge sie spodziewac od konsula w moim przypadku?

2.Jakie sa szanse ze dostane pozwolenie na wyjazd?

3.Kiedy potrzebmy jest waiver?

Prosze odpisz jak znajdziesz wolna chwilke na moj e-mail:

lizamsc@yahoo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam wize turystczna na rok w polsce i na 6 miesiecy w USA, w sumie bylam 4 lata. Wyszlam za maz za Amerykanina, moim jedynym amerykanskim id bylo prawo jazdy z Michigan.

Pojechalismy na wakacje i zlapali mnie,wiec deportowali mnie odrazu do Polski.

Nie rozumiem dlaczego od razu nie złożyliście papierów o stały pobyt, nie byłoby w ogóle wówczas problemu z deportacją.

Czekalam prawie rok na interviev, dostalam date na 4 stycznia 2008.

W miedzy czasie urodzilam synka, ma on teraz podwojne obywatelstwo.

1.Napisz mi prosze jakich pytan moge sie spodziewac od konsula w moim przypadku?

Wątpię czy będzie o wiele pytał, bo masz na tyle niewesołą sytuację że odmówi od razu wizy imigracyjnej.

2.Jakie sa szanse ze dostane pozwolenie na wyjazd?

Praktycznie żadne.

3.Kiedy potrzebmy jest waiver?

Właśnie w takim wypadku jak Twój.

Bardzo proszę o pisanie w odpowiednich działach, ten ewidentnie nadaje sie do działu "Emigracja". Proszę też by nie pisać całego postu wielkimi literami ani pogrubioną czcionką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezance Jackie dziekujemy za bardzo profesjonalna odpowiedz. :P Dodam, ze teraz bedzie sporo zachodu z waiverem, bo musisz miec tez zgode Attorney General na wlot (bo bylas deportowana). Nie wiemy na ile masz zakaz wlotu do USA, trzeba to sprawdzic w dokumentach. Sam fakt, ze masz meza obywatela USA i dziecko niestety nie jest wytyczna do przyznania waivera. Waiver jest ciezko dostac, a nawet bardzo ciezko dostac. Mnostwo z tym pracy i przygotowywania dokumentow. Czy wasza sprawe prowadzi prawnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...