Skocz do zawartości

WIZA k-1 czy WIZA k-3 ?


Nikki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem tutaj zupełnie nowy!<_< W temacie wiz również.... Mam więc kilka pytań odnośnie wiz k-1 i k-3!

Jakiś czas temu poznałem dziewczynę ze Stanów! Ostatnio przylaciała do mnie , na dwa tygodnie do Polski! Po tym okresie podjęliśmy decyzję o małżeństwie ( o tak- można to nazwać wielką miłością<_<)! Teraz ona wróciła do Stanów ale chce wrócić raz jeszcze.... Tym razem na miesiąc i wziąść ślub tutaj w Polsce.... Mam pytanie... Czy wciągu 1 miesiąca jesteśmy w stanie wyrobić się z papierkową robotą? Co będzie wymagane? Niestety moja dziewczyna ma pracę w Stanach ( jest rodowitą Amerykanką) i nie może na dłużej zostać tutaj....Jak długo potem czekam na wizę k-3, po jej powrocie do Stanów? A może lepszym rozwiązaniem jes wiza k-1? Wiem tylko, że czas oczekiwania jest bardzo długi....

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zeby Ona miala obywatelstwo Polskie to wtedy istnieje mozliwosc taka zebyscie sie wyrobili w 1 miesiac ze slubem ..W Twoim przypadku lepsza bedzie wiza k-1 i wyjazd na niej inaczej czeka Cie dlugie czekania na papiery z Sadu o tym ze nie ma przeciw wskazan na slub z Toba,poczytasz o tym na forum w dziale emigracja.

a jakbys wzial slub w Polsce to wtedy czekasz pare dobrych miesiecy na wize na pobyt staly .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!! I jeszcze mam jedno pytanie... Jeśli w międzyczasie moja narzeczona będzie starać się o Wizę K-1, dla mnie, czy ,mogę próbować sił w zdobyciu Wizy Turystycznej, tutaj, w Polsce? ( element ludzki- strasznie tęsknię i nawet parę dni spędzonych razem, było by czymś niesamowitym, dla mnie....<_<)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie informacje...! I, jak, zwykle, mam kilka nowych pytań... Moja narzeczona rozpoczęła starania o wizę K-1 dla mnie i przy okazji dowiedziała się, że, będzie mi potrzebny nowy paszport! Ten, który obecnie posiadam, jest jeszcze ważny do 2010 ( wyrobiłem go w 2000 roku). Dla tego nowego, powinieniem złożyć wniosek w miejscu mojego zamieszkania i napisać we wniosku, że chcę nowy paszport, ze względu na mozliwość wyjazdu do Stanów?

Acha... Jak to wygląda z tymi badaniami? Przeczytałem, że badania są ważne jeden rok... To znaczy, że w najbliższym czasie mogę wykonać te badania, nawet kilka miesięcy, przed wizytą w ambasadzie?

Przepraszam, za być może banalne pytania, ale te wszystkie procedury, dokumenty, zmiany... To dla mnie totalna nowość, a chcę mieć pewnośc, że wszystko będzie w porządku- nawet najmniejszy papierek...! Pozdrawiam raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak podejda do tej wymiany bo masz do konca waznosci paszportu jeszcze 2 lata i moze byc tak ze zaplacisz wieksza oplate bo jakby by Twoj paszport konczyl waznosc za pare miesiecy to wtedy oplata jest normalna .Mozesz napisac o tym wyjezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Jutro będę dowiadywał się wszystkiego!

Acha! A co z tymi badaniami lekarskimi? Lepiej czekać, czy może zostanie mi wyznaczony jakiś termin, czy mogę, pomału, przygotowywać się już teraz, skoro badania są ważne cały rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo ile bedziesz musial czekac na wize, wiec lepiej idz na badania dopiero jak dostaniesz takie polecenie z nvc... tak robi wiekszosc osob, z ktorymi sie zetknelam... poza tym pisze, ze dobrze jest jak sie poda lekarzowi nr sprawy i takie tam, a skoro dopiero zaczeliscie caly proces to chyba jeszcze numeru z nvc nie macie?

co do paszportu to wymiana pare lat wczesniej kosztuje nawet mniej niz normalna pod warunkiem, ze podasz dobry powod... ja podawalam zmiane nazwiska wiec wiadomo, ze musialam wymieniac, ale w Twoim przypadku to nie wiem - sprobuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankam Ty mialas obnizona oplate ale czy Ona bedzie miala to zalezy czy podlega pod te punkty:

Opłatę paszportową obniża się w przypadku wydania nowego paszportu przed upływem terminu ważności dotychczas posiadanego paszportu, na skutek wystąpienia jednej z następujących okoliczności:

1 zmiana nazwiska, imienia lub innych danych, które wpisuje się do paszportu

2 zmiana wyglądu osoby posiadającej paszport, która może utrudnić ustalenie jej tożsamości

3 brak w dotychczas posiadanym paszporcie miejsca na umieszczenie w nim stempli, wiz lub pieczęci poświadczających przekroczenie granicy

UWAGA! Wysokość obniżonej opłaty za wydanie paszportu ustala się przez odjęcie od opłaty obowiązującej w dniu złożenia podania o wydanie nowego paszportu jednej dziesiątej za każdy pełny rok pozostający do upływu terminu ważności dotychczas posiadanego paszportu.

http://www.brzozow.pl/wu/paszp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem załatwić nowy paszport- zlożyłem podanie, zdjęcia, dostałem potwierdzenie przyjęcia wszystkich dokumentów. Teraz pozostaje czekać trzy, cztery tygodnie Acha! Przy okienku, na pytanie, dlaczego chcę zmienić paszport, podałem wiadomy powód ( wyjazd do Stanów). Zapłaciłem 140 zł- czyli- jak mi się wydaję, ogólnie przyjętą stawkę za nowy paszport.

Dzięki, raz jeszcze za wszystkie odpowiedzi! Ale coś mi się wydaję, że będę tutaj wracał dość często z nową masą pytań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...