Skocz do zawartości

WIZA k-1 czy WIZA k-3 ?


Nikki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
A potem ludzie sie dziwia, ze Amerykanie biora slub ww Wloszech...

Powinien byc na rozprawie, nie slyszalam zeby byla zona musiala byc powiadamiana (a znam takich spraw jak twoja setki). Nie musi was nikt reprezentowac. Nie ma sprawy o uznanie rozwodu w Polsce, bo on nie jest Polakiem, wiec zaden polski sad nie moze mu uprawomocnic wyroku sadowego z innego kraju. Sad moze wydac orzeczenie o zdolnosci do zawarcia slubu majac przed soba wczesniejszy amerykanski rozwod. Upewnij sie dobrze w sadzie co i jak, bo sady sa zakrecone i ile razy zapytasz tyle razy uslyszysz inna odpowiedz. I taki przyklad z wczorajszego dnia: w Polsce nie chciali uznac aktu malzenstwa Polski, ktora wyszla za maz za Amerykanina, bo na akcie malzenstwa nie ma napisane jakie nazwisko bedzie nosic zona i dzieci. Na stwierdzenie, ze w stanie New Jersey nie ma aktow malzenstwa gdzie znajduja sie informacje dotyczace wyboru nazwiska, urzednik w Polsce stwierdzil, ze w takim razie oni aktu malzenstwa nie umiejscowia. Totalny kolowrotek. A powinni byli wiedziec, ze w ostatecznosci moga wymagac oswiadczenie o wyborze nazwiska podpisane przy konsulu polskim i tyle.

Witam Cie Karino serdecznie.

Chcialabym wrocic jeszcze raz do tego tematu .Troche to trwalo zanim dowiedzialam sie wszystkiego w Sadach i powiem Ci szczerze. Uwazam, ze wiem ze nic nie wiem. W sadzie w Katowicach pani sedzia powiedziala mi,ze bez uznania jego amerykanskiego rozwodu przez sad poski w Warszawie ona nie zacznie sprawy o zwolnienie narzeczonego z przedlozenia w USC wiadomego dokumentu. W miescie obok(nie bede podawala nazwy ze wzgledu na dobro kolezanki,ktorej to dotyczy) otrzymala ona decyzje z sadu o zwolnienie narzeczonego z przedloz.dokumenu w USC bez uznawania jego amerykanskiego rozwodu w Polsce.

Procedura w Warszawie wymaga powiadomienia bylej zony mojego narzeczonego o sprawie uznawania ich rozwodu w Polsce. Moj narzeczony nie wie gdzie ona przebywa. Rozeszli sie 15 lat temu. z tego co wiem Sad i tak bedzie jej szukal poprzez konsulat amerykanski. Cala sprawa moze trwac od 4-12 miesiecy. Potem jeszcze sprawa o zwolnienie z przedlozenia dok. w USC. Potem petycja I 130, moze waiver. Nie wiem czy waiver przed slubem czy po?

Nie wiedzielismy sie z moim narzeczonym 2,5 roku. trzymamy sie ale jak juz wczesniej pisalam mamy troche lat (ja 51 on 65).

Czytam to forum bardzo czesto jak widze te wszystkie problemy to zastanawiam sie czy przyjdzie nam pobyc troche razem.

Mam ogromna prosbe. Kolezanka, o ktorej wyzej wspominalam ma nr telefonu do Ciebie i chcialabym zapytac czy moze mi go dac, czy moglabym do Ciebie zadzwonic bo mam kilka pytan, ktore chcialabym zadac bezposrednio.

Bylabym bardzo wdzieczna. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i wszystkich Forumowiczow i zycze cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze , ze przeczytalam ten post.Kilka dni temu wzielam slub w NJ i mam rowniez w planie wyrobienie paszportu w Polsce na nazwisko po mezu.Faktycznie na akcie slubu nie ma takiej adnotacji ,jakie nazwisko bede nosic po slubie, wiec spodziewam sie ze moge rowniez miec problemy w polsce z wyrobieniem paszportu. Wlasnie wpadl mi do glowy pomysl - a moze by wyrobic paszport tutaj w stanach...i tak planuje wyjazd w czerwcu , wiec pewno zdaze...ale jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRY POMYSL, ALE I TAK MUSISZ UMIEJSCOWIC AKT MALZENSTWA W POLSCE - MOZESZ TO ZROBIC PRZEZ KONSULAT ZA ODPOWIEDNIA OPLATA. NIKT CI NIE MOZE WYROBIC TUTAJ PASZPORTU POLSKIEGO JESLI NIE JEST UMIEJSCOWIONY AKT MALZENSTWA. ZADZOWN DO KONSULATU W NYC I TAM CI POWIEDZA CO I JAK. POWINNI POTWIERDZIC TO CO MOWIE - CZYLI NAJPIERW UMIEJSCOWIA CI AKT MALZENSTWA A POZNIEJ WYDADZA CI PASZPORT Z JAKIM CHCESZ NAZWISKIEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu poczytasz o wyrabianiu paszportu:

http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=58

przedtem musisz umiejscowic w polsce - umiescis w polskim USC

poczytaj tu:

http://www.polishconsulateny.org/index.php?p=57

jesli akt slubu nie ma nic o nowym nazwisku , bedziesz to chyba musiala zadeklarowac podczas umiejscowienia

zobacz tez tu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...=umiejscowienie

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...