Skocz do zawartości

WIZA k-1 czy WIZA k-3 ?


Nikki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie kupuj zadnego biletu jesli nie bedziesz miec paszportu w reku,,paszport powinien byc u Ciebie 2-5 dni roboczych od rozmowy..a jesli juz kupisz to taki aby mozna bylo zmienic w nim date wylotu .

Czasami bywa tak ze sa jakies nie jasnosci z wiza (bledy) i wtedy trzeba paszport z wiza odeslac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dolecialam szczesliwie i juz oddycham spokojnie.

Mam pytanie, chociaz ono juz bylo, ale potrzebuje potwierdzenia:

bylam w banku otworzyc konto. Mam juz SSN z 2004, ale wyslany na stary adres. Nie mam proof of residency. Nie moge wiec wyrobic ID ani prawa jazdy. Ktos tam pisal, ze mozna wyslac samemu sobie list i pozniej pokazac koperte, ze doszla na ten adres. Czy wlasnie to przyjma?

Moj boy nie wpisze mnie na wynajem, bo wlasciciele tego nie wymagaja, a placi sie 50$. Co polecacie?

No i tez nie wiem, czy teraz wyrobic chociaz ID, przed slubem. Bo chcialabym chociaz zapisac sie do biblioteki, czy gdziekolwiek, gdzie wlasnie wymagaja tego typu dokumentow. Slub dopiero za miesiac, zanim przejde przez te wszystkie papiery, to bedzie marzec i tyle czekac nie chce. Czy oplaca sie robic ID przed slubem? Czy bedzie wtedy wazne tylko na czas wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak:

slub pewnie bedzie za miesiac, a wiec do tego czasu nie bede siedziala i kwitla z nudow, tylko chce chociaz zapisac sie do biblioteki, czy brac jakis kurs. Robia problemy z adresem, wiec pomyslalam, ze najlatwiej bedzie po prostu wyrobic w DMV zwykle ID. A dopiero po slubie prawo jazdy, bo wtedy bedzie mialo waznosc na dluzej. No i dalej: czy ktos wysylal sam do siebie list, aby pokazac pozniej koperte podbita przez poczte, ze mieszka pod tym adresem? Czy to przyjma?

Akma, dzieki. :) Chce wyrobic sobie prawo jazdy jak najszybciej; mam poza tym stare z PA - moze akurat mi uwzglednia i nie bede musiala zdawac testow od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamildzianka, witaj! :)

Nie wiem, czy potrzebne Ci na razie tutejsze ID. Ja tutaj legitymuję się polskim paszportem albo polskim dowodem osobistym i nikt nie robi żadnych problemów. Na polskim prawie jazdy możesz tu jeździć przez pół roku od przyjazdu.

w teorii mozna jezdzic z tym, ze jesli ktos nie jest dopisany do ubezpieczenia to moga byc problemy. Poza tym wielu policjantow widzac miedzynarodowe prawo jazdy po prostu wola towing albo kaze ci zadzownic po kogos kto ma prawo jazdy danego stanu a tobie kaze sie zglosic do sadu i niech sedzia decyduje. Mam z takimi przypadkami do czynienia na co dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ubezpieczenia jestem dopisana i na razie jeżdżę tylko z mężem :)

A nie mogli by ci przyslac czegos z ubezpieczalni

Jak cie dolaczyli do ubezpieczenia to powinno cos przyjsc adresowane do was obojga

Prawo jazdy mozesz nie wyrobic az do otrzymania EAD, mozesz probowac na K1 albo K1+akt slubu ale moga byc problemy i przygotuj sie na dluzsza dyskusje

Od reki zapisza cie do katolickiej parafii, wystarczy zadzwonic podac adres i powinni ci cos przyslac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslelismy, ze albo dopisze mnie do rachunku za prad czy cokolwiek, albo sprawie sobie komorke, aby miec rachunki na adres. I juz, chyba najlepiej.

Poza tym strasznie sie nudze! Myslalam, ze bede mogla od razu pojsc do biblioteki (tak, juz mowie o tym trzeci raz; po prostu uwielbiam czytac, a maja tutaj te ksiazki, ktorych szukam od miesiecy!), czy pojsc do szkoly tanca, czy w ogole zaczac sie rozwijac. Juz posprzatalam cale mieszkanie, zrobilam pranie wszystkiego, co sie dalo... Dostaje glupawki z nudow, nie doczekam sie EAD! Chce cos ze soba zrobic, cokolwiek! A przez ten adres po prostu siedze. Grrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...