Skocz do zawartości

WIZA k-1 czy WIZA k-3 ?


Nikki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytanko:

czy gdybym nie oddala przy wyjezdzie I-94 w 2006, to czy konsul nie dalby mi wizy? Czy oni maja mozliwosc sprawdzenia informacji, kiedy opuscilam Stany? Bo, powiem szczerze, nie zwrocilam uwagi wtedy, czy mi cos wyrywali z paszportu. Pewnie tak, ale ja juz zaczynam panikowac i mnozyc problemy...

Drugie pytanko: skoro bylam na wizie J1 2004-2006, czyli z przedluzeniem DS-2019 legalnie przez agancje au-pair, wylecialam w terminie, itd, to czy moga sie doczepic I-94? W koncu bylo to wazne jedynie na czas wizy w paszporcie, czyli na 1 rok. Czy w takim razie moim jedynym poswiadczeniem staje sie Ds-2019, na ktorym mam wpisana date legalnego pobytu do 2006? Jak to wyglada?

Juz sie tak boje, nachodza mnie czarne mysli, chociaz niczego nie przeskrobalam, zawsze zyje zgodnie z prawem... Za tydzien juz bede w Stanach i sama juz nie wiem, czy dobrze robie. :P

Smieszna anegdota: przy pierwszym wyjezdzie ze Stanow w 2005 (jechalam na wycieczke), pan na lotnisku wyrwal mi I-94, a ja nie wiedzialam, ze tak trzeba. Wiec podeszlam do niego i mowie, ze ja potrzebuje tej kartki w paszporcie i zeby mi ja oddal. :rolleyes: On zaczal tlumaczyc, ze musi ja wziac, itd. Do konca balam sie, ze cos mi namieszal w papierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

czy gdybym nie oddala przy wyjezdzie I-94 w 2006, to czy konsul nie dalby mi wizy? Czy oni maja mozliwosc sprawdzenia informacji, kiedy opuscilam Stany?

Gdyby nie wzięli I-94 przy wylocie, to w systemie komputerowym byłoby, że nadal jesteś w Stanach. Miałabyś wtedy problemy z dostaniem wizy, bo urzędnik nie wiedziałby, kiedy opuściłaś USA i mógłby podejrzewać, że przesiedziałaś wizę.

Kamildzianka, przeczytałam, że planujecie ślub w Vegas. Jeżeli nie macie jeszcze wybranego miejsca, to bardzo polecam altankę przy hotelu Tropicana, my braliśmy tam ślub miesiąc temu, było cudownie i romantycznie, nie to co te wszystkie kiczowate kapliczki :P

http://www.tropicanalv.com/weddings.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to moze sie skusze. :) Przesle linka mojemu boyowi.

Mam pytanie: podobno poleca sie, aby wziac slub jak najszybciej, zeby pozniej zdazyc z pozalatwianiem EAD i innych PRZED uplywem tych magicznych 90-ciu dni. Myslalam, ze tez tak zrobimy, ale w zwiazku z Thanksgiving i przyjazdem jego rodzicow do nas, nie znajdziemy czasu i moj boy cos przebąkuje o slubie w grudniu! Czy to nie za pozno?

Kurcze, wolalabym jak najszybciej, bo i szybciej bede mogla pracowac, szybciej dostane ubezp. A tak to miesiac do tylu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie postarac o pozwolenie o prace wczesniej niz bedziesz miec slub ,o tym juz bylo pisane na Forum-KW pisala o tym.

Mozesz wziasc slub nawet pare dni przed koncem tych 90 dni ,wazne aby slub byl zawarty do 90 dni.Faktycznie po slubie skladasz papiery i wtedy zaczyna sie czekanie na papiery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...