Skocz do zawartości

Wiza Narzeczeńska,czy ślub W Europie?jak Szybciej?błagam


adamf

Rekomendowane odpowiedzi

zwracam się z ogromna prośbą o pomoc.

Mam dziewczynę w US,znamy się od 2 lat.Miesiąc temu chciałem wlecieć do stanów,ale oficerowi nie spodobało sie że mam prawo jazdy amerykańskie i zrobiła sie z tego duża afera.Sprawa zakończyła się tak,że zostałem deportowany.

1. Pewnie jedyną szansą jest teraz wzięcie ślubu?...

2. Jak zrobić,żeby cały ten proces przebiegł szybko?

Błagam pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamf a cos musiales podpisac,masz moze jakies pismo dlaczego nie zostales wpuszczony,,,a jak dlugo byles w USA ostatnim razem...a prawo jak zrobiles?

jak widzisz tych pytan jest troche a to dlatego ze Twoja sprawa moze nie byc latwa i bez znania szczegolow trudno cos bedzie Ci powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem 3 miesiące,potem polecieliśmy do meksyku i już mnie nie wpuścili spowrotem

na lotnisku spisali moje zeznania a w nich,ze pracowałem tydzień w jakiejś firmie.

oraz ze powód tego ze podjąłem sie tej pracy był taki ze chciałem dziewczynę zabrać na wycieczkę.

cały formularz ma 3 strony i go podpisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu chciałem wlecieć do stanów,ale oficerowi nie spodobało sie że mam prawo jazdy amerykańskie i zrobiła sie z tego duża afera.Sprawa zakończyła się tak,że zostałem deportowany.

Nie jesteś deportowany tylko cofnięty z granicy, to istotna różnica, deportacja to gorsza opcja.

Chyba że pokazałeś amerykańskie prawo jazdy licząc na to że wezmą ciebie za obywatela USA i bez ceregieli przepuszczą - wówczas jesteś w większym bagnie niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.

1. Pewnie jedyną szansą jest teraz wzięcie ślubu?...

Niestety nie. Zależy od tego co wpisano w Twoje papiery i czy masz zakaz wjazdu do USA czy nie. Ślub nie automatycznie znosi zakazu wjazdu.

2. Jak zrobić,żeby cały ten proces przebiegł szybko?

Idźcie do dobrego prawnika imigracyjnego. W między czasie możecie wziąć ślub. Na to że proces przebiegnie szybko nie licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cos Ci powiedzieli ze np masz zakaz przyjazdu do USA?a pod pisales to pod presja czy tez powiedzieli Ci ze jak podpiszesz to wrocisz do USA?

tak.deportowano mnie i mam zakaz wjazdu do stanów na wizie turystycznej przez 5 lat

no i co ja mam zrobić<_<

Nie jesteś deportowany tylko cofnięty z granicy, to istotna różnica, deportacja to gorsza opcja.

Chyba że pokazałeś amerykańskie prawo jazdy licząc na to że wezmą ciebie za obywatela USA i bez ceregieli przepuszczą - wówczas jesteś w większym bagnie niż jesteś sobie w stanie wyobrazić.

Niestety nie. Zależy od tego co wpisano w Twoje papiery i czy masz zakaz wjazdu do USA czy nie. Ślub nie automatycznie znosi zakazu wjazdu.

Idźcie do dobrego prawnika imigracyjnego. W między czasie możecie wziąć ślub. Na to że proces przebiegnie szybko nie licz.

a czy znasz jakiegoś dobrego prawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz starać sie o zniesienie zakazu wjazdu, tzw. waiver. Bez prawnika nie ma praktycznie szans dostać waiver. Na forum udziela sie Karina, zapytaj ją co dalej macie robić.

Nie odpowiedziałeś jak to było z tym prawem jazdy.

Było to tak,że oficer spytał mnie czemu mam prawo jazdy.Odpowiedziałem,że jestem tu 5 raz i potrzebne mi są do podróżowania po stanach.Był wyjątkowo nie miły i stwierdził,że potrzebne mi są one do pracy.Przeszukał mi torbę i znalazł w moich kontaktach telefon do jednej z firm.Zaczął mnie straszyć i powiedziałem mu,że pracowałem przez tydzień w firmie.W godzinę później spisano na postawie moich zeznań formularz(którego mam kopie)i deportowano mnie do Polski.

W zeznaniach przyznałem się że pracowałem przez tydzień i zrobiłem to by zabrać moja dziewczynę na wakacje,bo dużo podróżujemy.

No i na tym sprawa się zakończyła.Ona przyleciała do mnie na święta i przywiozła formularz I-129F,który chce złożyć w stanach bym dostał wizę narzeczeńską.

Cóż mam począć?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamf Ty jestes kolejnym przykladem tego ze nie nalezy miec w torbie podroznej zadnych rzeczy ktore moga naprowadzic urzednika na lotnisku ze np pracowalismy lub tez zamierzamy pracowac.

Tak jak napisala Jackie bez zniesienia zakazu nie masz co skladac zadnych petycji czy to na wize narzeczenska ,czy tez na wize turystyczna,pracownicza.

tutaj jest podobny przypadek do Twojego ,przeczytaj dobrze go:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ic=9047&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...