Skocz do zawartości

Wiza Rodzinna


arturm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.To jest moje pierwsze zapytanie na tym forum dlatego jezeli sie powtażam to przepraszam.

Mam żonę i synka.Mieszkamy w Polsce, teść także. Teść posiada obywatelstwo USA. W 2000r. założył nam patycję.W roku ubiegłym zaczeliśmy dostawać dokumenty które trzeba wypełnić i minn. mieliśmy formularz I-864 w którym teść jest jednym sponsorem , natomiast drugim siostra żony zamieszkująca w USA, posiada GC.Jej adres podaliśmy do kontaktu w naszej sprawie.Teraz przyszedł do niej list w którym trzeba pobrać druk ds-230.Mamy to pobrane i kompletujemy z żoną dokumenty.

moja prośba jest tego typu, czy mozecie mi pomóc z tłumaczeniem

1.birth certificate-świadectwa urodzenia

2.court and prison records-świadectwo o niekaralności

3.deportation documentation-dokumenty o deportacji

4.marriage certificate-świadectwo ślubu

5.marriage termination documentation-dokumenty z poprzednich małżeństw

6.military records-zaświadczenie o uregulowanym stosunku do służby wojskowej

7.passport-paszport

8.police certificate-zaświadczenie z komisariatu?

Czy punkt 3,5,8 mnie dotyczą jeżeli nie miałem takich przypadków?I czy jedno zaświadczenie o niekaralności wystarczy z Warszawy(posiadam także z najbliższego sądu w Białymstoku też zaświadczenie o niekaralności)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt 8 to jest zaswiadczenie i musi byc z wawy koniecznie,tego ci nie uznaja w stanach a reszta dokumentow jesli cie nie dotycza to nie jest potrzebna

Przepraszam że wtrącam ale nie jestem tego pewien.Ja zaświadczenie załatwiałem w sądzie w Tarnowie gdzie wydają właśnie zaświadczenia.Tzn że nie musi ono być chyba z Warszawy prawda?? bo Napisałaś że z Warszawy musi być koniecznie.Ja wysłałem właśnie te z Tarnowa ale teraz jestem zdezorientowany czy mi je uznają czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam jedno pytanko a mianowicie:

przysłali nam pismo wktórym proszą mego teścia, czyli osobę składającą petycję o przedstawienie swego majątku tzn. konta -salda, czy posiada jakieś nieruchomości, itp. Teść przebywa w polsce teraz, a drugim sponsorem jest szwagierka, żony siostra, czy nie wystarczy jej zaświadczenie o zarobkach i majątku, a odnośnie teścia czy można wysłać tylko takie pismo w którym napiszę że pobiera rentę w Polsce, a w Stanach ma tylko konto no i oczywiście obywatelstwo.

Czy takie pismo wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam , przeczytalem Twoją odpowiedż i to co oni przysłali to:

NVC has reviwed the financial evidence submitted. However, additional information is required to complete the financial evidence review. The checklist below indicates missing or incomplete documents. In order to make corrections you will need to download a new form ar http:/Travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_1335.html. You will need to complete and submit a new form with the changes noted below. Plase provide all requested documents and refer to page two for mailing instructions.

Supporting Documents missing or incomplete

You have not attached the proof of ownership and value of each of the following assets:

saving/checking accounts, real estate, stock, bonds,certificates of deposit and other asets

ja to zrozumiałem że brakuje wyciągu z banku z saldem konta(które to szwagierka dostarczyła , podejrzewam że zostało zagubione , gdyż proszą w tych dokumentach żeby je zszywać razem i zaznaczać numer sprawy), i czy na pewno muszę jeszcze raz to wszystko wypełniać. U szwagierki odesłali że brakuje kopii paszportu że jest obywatelką ST.ZJED. I czy tylko dokument z konta bankowego i kopia paszportu nie wystarczą?

W pierwszym dokumencie I-864 zostali podani jako osoba składająca petycję teść i drugi sponsor szwagierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...