Skocz do zawartości

Rozliczenie Z Pracy A Spronsoring Pomocy


pawelYZF

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie otoz jestem obywatelem usa/pol i mieszkam cale zycie w pl i pracowalem w usa jedynie 6miesiecy. no i ozenilem sie z dziewczyna polka w polsce lecz ona juz zlamala prawo usa przesiadujac wize no i historia jest taka ze skladam teraz jej papiery i130 i reszte dokumentow no i z racji bytu ze niemam tam dochodow ani nigdy sie nie rozliczalem niemoge byc sponsorem to zwrocilem sie do ojca ktory jest tam 25lat i pracuje legalnie w american standard i on powiedzial mi ze wszystko ok ale on sie nie rozliczyl juz z 3lata i moje pytanie jest takie skoro jest tam legalnie pracuje jako pracownik fizyczny w duzej firmie jest zarejstrowany czy przypadkiem nie rozlicza sie za niego firma?czy wogole jest taka mozliwosc aby sie nie rozliczyl?z gory serdecznie dziekuje za pomoc i o nia bardzo prosze bo bardzo sie stresujemy cala ta sytlacja poniewaz tylko on jest w stanie mi pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie otoz jestem obywatelem usa/pol i mieszkam cale zycie w pl i pracowalem w usa jedynie 6miesiecy. no i ozenilem sie z dziewczyna polka w polsce lecz ona juz zlamala prawo usa przesiadujac wize no i historia jest taka ze skladam teraz jej papiery i130 i reszte dokumentow no i z racji bytu ze niemam tam dochodow ani nigdy sie nie rozliczalem niemoge byc sponsorem to zwrocilem sie do ojca ktory jest tam 25lat i pracuje legalnie w american standard i on powiedzial mi ze wszystko ok ale on sie nie rozliczyl juz z 3lata i moje pytanie jest takie skoro jest tam legalnie pracuje jako pracownik fizyczny w duzej firmie jest zarejstrowany czy przypadkiem nie rozlicza sie za niego firma?czy wogole jest taka mozliwosc aby sie nie rozliczyl?z gory serdecznie dziekuje za pomoc i o nia bardzo prosze bo bardzo sie stresujemy cala ta sytlacja poniewaz tylko on jest w stanie mi pomoc pozdrawiam

Firma sie za nikogo nie rozlicza. Firma moze odciagac czesc (badz calosc) podatkow, ale nie rozlicza sie za nikogo. Firma daje W-2 badz 1099 i pracownik sam sie rozlicza kazdego roku do 15 kwietnia (chyba, ze prosi o extension do pazdziernika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno beda odpowiednie:)myslalem ze nie bedzie mogl nikt inny niz moj ojciec ale skoro tak to troche sie uspokoilem.bo roznie mowia.

mam jeszcze pytanie poniewaz wiem ze latwo nie bedzie nam zalatwic papierow bo moja zona przesiedziala swoja wize i dostala zakaz wjazdu na 3 lata ale mamy jakas szanse zostal jej w sumie jeszcze rok tej kary?czy bedziemy mieli straszne problemy?musimy brac prawnika?wiem ze w polsce chyba nawet takiego nie ma,strasznie sie denerwujemy oboje i juz sami nie wiemy co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie moze mu wystawic zaklad pracy potrzebnego zaswiadczenia o zarobkach itp. do sponsorowania.a czy mogla by sponsorowac moja zone siostra ojca?

Sam dokument z pracy o zarobkach NIE zastapi rozliczen podatkowych, ktore - aby twoja zona dostala wize imigracyjna - sa niezbedne. Wymagane sa i rozliczenia i zaswiadczenie badz inne dokumenty.

Siostra ojca, jesli ma status i wymagane zarobki (bo sa one jasno okreslone oraz trzeba jeszcze sprawdzic rozliczenia podatkowe czyli czy sa tam tylko zarobki tej Pani czy tez kogos innego, czy ma kogos na rozliczeniu itd.) taka osoba moze byc wspolsponsorem.

na pewno beda odpowiednie:)myslalem ze nie bedzie mogl nikt inny niz moj ojciec ale skoro tak to troche sie uspokoilem.bo roznie mowia.

mam jeszcze pytanie poniewaz wiem ze latwo nie bedzie nam zalatwic papierow bo moja zona przesiedziala swoja wize i dostala zakaz wjazdu na 3 lata ale mamy jakas szanse zostal jej w sumie jeszcze rok tej kary?czy bedziemy mieli straszne problemy?musimy brac prawnika?wiem ze w polsce chyba nawet takiego nie ma,strasznie sie denerwujemy oboje i juz sami nie wiemy co robic.

Mozecie wziac prawnika z USA, mozecie sie tylko z takim prawnikiem skonsultowac. Nie znamy szczegolow sprawy wiec ciezko cos powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciocia jest w usa juz od 19 roku zycia a mo ok 65lat prawie caly czas pracowala w general motors.od kilku lat w zasadzie jest na emeryturze ale na pewno sie rozlicza.nasza sprawa wyglada tak ze w 2005 roku wyjechalismy tam oboje moja zona bez problemu wyjechla tam ze mna jako moja narzeczona aby poznac mojego ojca.w ambasadzie dostala wize na rok na lotnisku w newark wbili jej 2 miesiace legalnego pobytu ale cos nam odbilo ze tak brzydko powiem i przesiedzielismy tam 13 miesiecy czyli 11 byla juz nie legalnie.wiem ze w takim przypadku ma zakaz wjazdu na 3 lata 2 mija jej w tym roku wiec zostal jeszcze rok,ale chcial bym tam wrocic razem z zona lecz boje sie ze ona nie dostanie juz wogole pozwolenia na wjazd do stanow.troche to pokrecone bo jak ktos tam wezmie slub to wszystkie kary juz nie obowiazuja a jezeli w polsce to trzeba jakies specjalne pozwolenia.nie rozumiem tego.no i nie wiem co zrobic w tej sytuacji bo chcial bym tam wrocic jak najszybciej.dziekuje wam bardzo z gory za udzielane odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ciocia jest na emeryturze to bardzo watpie aby to przeszlo, bo ona juz nie pracuje tylko sama ma pieniadze od rzadu.

To nie jest tak, ze jak ktos wezmie slub w USA to nie obowiazuja go kary - jesli ktos bedzie legalizowal status w USA to wtedy go nie obowiazuje zakaz wlotu taki jak obowiazuje twoja zone.

W waszym przypadku powinniscie miec waiver jesli chcecie wleciec wczesniej, ale nawet jesli zona bedzie w Polsce 3 lata to nikt nigdy nie zagwarantuje wam, ze dostanie wize imigracyjna oraz ze wpuszcza ja do USA itd. Jesli przez te 11 miesiecy pracowala w USA to bardzo pogarsza jej sytuacje.

Ty nie cierpisz zadnego hardship, bo spokojnie mieszkasz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...