Skocz do zawartości

I-864 Household Size


Rekomendowane odpowiedzi

Co wpisac przy rubryczkach Household size? Jesli sponsor jest zonaty, to ma wpisac "1" za zone, ale powyzej ma wpisac tez ilosc sponsorowanych osob, a sponsorowana osoba jest wlasnie zona... Tak wiec gdzie ma zaznaczyc ta zone? W tym kogo sponsoruje czy jako poprostu zona? Nie mozna tego uzyc dwa razy, bo wtedy household size wychodzi 3, a przeciez jest nas tylko 2...

Poza tym jesli I-94 wygaslo, to jaki jest moj obecny status? Czy moge napisac poprostu "expired"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wpisac zalezy od wielu rzeczy - m.in. od tego ile osob sie sponsoruje i ile jest na tax returns. Tego nikt z nas nie wie ile osob bylo na tax returns sponsora wiec nikt na to pytanie nie odpowie. Nie wiemy co bylo w przeszlosci sponsora - czy komus podpisywal sponsorowanie - a to tez sie liczy do formy I-864. Jesli sponsor jest np. rozwiedziony to juz w ogole moze byc inaczej (jesli np. placi zobowiazania finansowe itd).

Nie ma rodzaju statusu "expired".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jaki status mam wpisac jezeli wiza wbita na lotnisku wygasla 2stycznia ??

sponsor, sponsoruje tylko mnie i nigdy nie sponsorowal nikogo... chodzi mi o to czy ma mnie wpisac w rubryce zona czy w rubryce osoby sponsorowanej? nie ma zadnych zobowiazan finansowych.

i jeszcze jedno pytanie, kiedy sie wysyla badania lekarskie? razem z wszystkimi dokumentami czy czeka sie az przysla przed rozmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mamy dokladnie ten sam problem z household size. W naszym przypadku, moj maz nigdy nikogo nie sponsorowal, nie byl zonaty, nie ma zadnych dzieci ani dependents, mieszka sam, zawsze rozliczal sie sam z podatkow, ja jestem w Polsce, czekam na IVisa. Wychodzi na to, ze nasz household size jest 2. W affidavit of support wpisalismy wiec jedynki w pierwszym kwadraciku (odnosnie osoby sponsorowanej) oraz przy mezu. Pole przy zonie pozostawilismy puste, poniewaz daloby to 3, co jest o jeden za duzo. Z instrukcji do affidavit of support wynika, ze tak wlasnie powinnismy zrobic w naszej sytuacji, jest wrecz napisane, zeby nie policzyc nikogo dwa razy. Mam nadzieje, ze dobrze zrobilismy, tak wypelniony I-864 zamierzamy wyslac, gdy nas o to poprosza. Bede wdzieczna jesli ktos sie do tego odniesie, moze jednak zle myslimy?! Dziekuje za odpowiedzi.

ps.jesli chodzi o twoj status to chyba powinnas wpisac "out of status".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez jestesmy w tej samej stuacji i moj maz wpisal tak samo jak Ty agari - 1 w pierwszm i 1 w drugim okienku, a na koncu 2. pomagala mu to wypelniac babka, ktora sie niby na tym zna, bo pracuje dla jakiegos tam senatora majacego cos wspolnego ze sprawami imigracyjnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jaki status mam wpisac jezeli wiza wbita na lotnisku wygasla 2stycznia ??

Out of status.

sponsoruje tylko mnie i nigdy nie sponsorowal nikogo... chodzi mi o to czy ma mnie wpisac w rubryce zona czy w rubryce osoby sponsorowanej? nie ma zadnych zobowiazan finansowych.

Jesteś osoba sponsorowaną. Tzn. w punkcie 21 zaznaczacie a,b (wpisujecie 1) oraz h (wpisujecie 2). Oczywiście pod warunkiem że mąż nie ma dzieci z byłych związków, rodziców na utrzymaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie watpliwosci pytaj. Tak sie sklada, ze ja sama wypelniam wszystkie papierki i troche sie musialam naczytac tych instrukcji, itd. Jak ktos zadaje pytania do tych samych rzeczy, ktore sie juz robilo, to czasem czlowiek sobie uswiadamia, ze gdzies popelnil blad, wiec takie pytania sa bardza cenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...