Skocz do zawartości

Kilka Pytań Przed Wyjazdem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie jestem pewien czy to jest aby odpowiedni dział na takie pytanie wiec z góry przepraszam jeśli nie jest :) . Otóż sprawa ma się tak. 18 w piątek mam wylot z Poznania, będzie to moje pierwsza podróż do USA, pierwszy raz polecę samolotem, ogólnie pierwszy raz opuszczę granice naszego kraju. W związku z tym mam kilka pytań. Do Stanów jadę na tydzień, na dwa koncerty. Jeden w Hartford i drugi w New York.

Pierwsze i chyba najważniejsze to odnośnie samego przekroczenia granicy. Mianowicie lądować będę w New York (JFK) a następnie po około 9 godzinach mam samolot ( osobny bilet ) do Windsor Locks (BDL) ( z przesiadkom w Detroit, 35 min na przesiadkę ). Po 2 dniach w Hartford mam samolot powrotny z Windsor Locks do New York, tam spędzę 4 dni i mam powrót do Polski. Głównie chodzi mi o to czy jak już przejdę przez odprawę w New York to podczas przelotu do i z Windsor Lock będę miał już spokój czy jeszcze będę musiał przechodzić jeszcze jakieś inne odprawy?

Drugie mniej ważne, może nawet śmieszne, ale kto pyta nie błądzi. Mam mały dylemat co do bagażu. Mianowicie wiem co wolno zabrać do podręcznego a czego nie ( laptop chyba nie stanowi problemu ? ). Większy dylemat mam natomiast co do bagażu głównego. Otóż chodzi o różnego rodzaju przybory osobiste takie jak maszynka do golenia dezodorant perfum pasta itp. Wiem że na pokład żadnych płynów i tym podobnych nie wniosę ale czy to dotyczy się też bagażu głównego?

Za pomoc z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W Nowym Jorku po odstaniu swojego w kolejce i rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym, normalnie odbierzeż bagaż i w odpowiednim czasie odprawisz sie na lot do Windsor Locks (piszę w odpowiednim czasie, bo odprawa na ten lot może jeszcze nie być możliwa na 9 godzin przed lotem). Bo jeśli rzeczywiście tę podróż masz na osobnym bilecie, to będzie tak, jakbyś miał nowy lot. Czyli normalna odprawa bagażowo-biletowa do Detroit :)

Ponieważ przesiadasz się w Detroit, to nie będziesz tam odbierał bagażu, a dopiero po wylądowaniu na miejscu docelowym. 35 minut to trochę mało na przesiadkę, ale może zdążysz. I może Twój bagaż też ;)

Zakaz wnoszenia płynów na pokład (choć poniżej 100ml chyba można) dotyczy tylko bagażu podręcznego, w bagażu głównym możesz mieć nawet większe pojemności ;)

A na jakie koncerty jedziesz, jeśli można zapytać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bagazu podrecznego to jaka linia lotnicza lecisz wtedy cos sie wiecej powie o plynach\

kolejna sprawa to jakimi liniami lecisz do USA a potem po USA?

mozesz miec kontrole bagazu oraz dokumentow na kazdym lotnisku ale po to aby ktos bomby nie wniosl .bo sprawy wizowe zalatwiasz w NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arlen no to dowiedz sie w biurze lufthansy jak bedzie z biletem w USA oraz dalszym lotem wewnatrz USA,,aby sie nie okazalo ze musisz w USA wszystko od nowa robic ,nowe karty itd

pamietaj tez ze zasady w USA co do bagazu sa inne..a do tego Delta i Lufthansa nie sa w 1 sojuszu

bagaz w lufthansie

http://www.lufthansa.com/pl/pl/Wskazowki-dotyczace-bagazu

delta loty w USA

http://www.delta.com/traveling_checkin/baggage/index.jsp

masz to szczescie ze masz loty w USA Delta wiec jak beda jakies problemy to Ci pomoga :)

masz tez dobrze ze w NY masz tyle godz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arlen no to dowiedz sie w biurze lufthansy jak bedzie z biletem w USA oraz dalszym lotem wewnatrz USA,,aby sie nie okazalo ze musisz w USA wszystko od nowa robic ,nowe karty itd

pamietaj tez ze zasady w USA co do bagazu sa inne..a do tego Delta i Lufthansa nie sa w 1 sojuszu

To pewnie dlatego ma dwa osobne bilety i w Nowym Jorku będzie się musiał na nowo odprawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...