Skocz do zawartości

Kilka Pytań Przed Wyjazdem.


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu odnośnie bagażu. Mianowicie zamierzam spakować się w zwykłą torbę podróżną. Stąd pytanie odnośnie jej bezpieczeństwa, co zapinam wszystkie suwaki i co daje ja taką na odprawie? Jaką mam pewność że nikt z niej nic nie zakosi , a może są jakieś zabezpieczenia do dokupienia czy coś?

Nikt nie będzie się bawił w otwieranie kłódeczek, jak będą chcieli przetrzepać zamkniete na amen bagaże to je rozprują i zawiną potem tasmą klejącą - i nic im nie zrobisz bo tak im wolno. Bagaże mają nie mieć żadnych zabezpieczen, z wyjątkiem specjalnych kłódek które można otworzyć uniwersalnym kluczem - IMO niepotrzebna zabawa. Szczerze radę kupić małą walizkę na kółkach, w torbie wszelkie płyny po goleniu mogą sie porozbijać (w walizce też, ale szanse są mniejsze). Cenniejsze rzeczy zapakuj w bagaż podręczny.

Dręczy mnie jeszcze koszt mojej egzystencji na miejscu. Zamierzam zabrać ze sobą 600 dolarów ( już kupione - mam nadzieje tylko że nie podróbki :) ) oraz będę miał około 1000 - 1500 zł na karcie kredytowej do wykorzystania. Jak myślicie starczy czy może być ciężko ?

Na tydzień 600 dolarów na jedzenie i zwiedzanie spokojnie wystarczy, ale na szaleństwa nie licz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sa takie specjalne kludeczki ale one maja atest TSA :D

a to dlatego aby mozna bylo je latwo otworzyc w razie czego

mi np torbe zniszczyli bo tak byla zrobiona-chyba na 1 lot ;) nic mi nie zginelo :)za to tez zaplacili

dowiedz sie o zasadach zwrotu za zniszczone bagaze lub tez opuznione ,warto znac teraz przepisy ktore sie zmieniaja co jakis czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przelot z Nowego Jorku do Windsor Locks to jakieś 5 godzin z przesiadką w Detroit ( 7:35 mam wylot 12:20 jestem na miejscu ) niestety nie było biletów na lot bezpośredni :/ , a dlaczego tak a nie samochodem/busem/pociągiem bo bilet kosztował grosze a z jazdą busem lub pociągiem było bardzo dużo problemów ( bus jest ale tylko w weekendy, przynajmniej z tego co wyszukiwało google :), a pociąg to też porównywalny koszt był co samolot a tez przesiadki, bo tez nie znalazłem bezpośredniego połączenia.

Greyhound z NYC do Hartford CT jedzi kilka razy dziennie i kosztuje grosze, a sam przejazd to ok. 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greyhound z NYC do Hartford CT jedzi kilka razy dziennie i kosztuje grosze, a sam przejazd to ok. 3 godziny.

No rzeczywiście byłoby z 250 zł taniej , ale teraz już pozamiatane bo biletu niestety nie oddam a i cały harmonogram mam podporządkowany po ten przelot przez Detroit :) . Co do bagażu to w sumie kit z tym bo przecież kupując bilet wykupywałem tez ubezpieczenie w którym bagaż jest ubezpieczony w razie takich wypadków na 1000 euro ( coś mi się wierzyć nie chce :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja walizka miała normalną kłódeczkę, raczej nie taką, o której mówi sly6 i strasznie się zdziwiłam, kiedy po przylocie do Polski otworzyłam kłódkę i walizkę, i znalazłam w niej karteczkę z TSA z informacją, że mój bagaż został sprawdzony :D

Może mieli dobry dzień, że mi bagażu nie rozpruli :)

Inna broszka, że zgubili go, ale to w Paryżu, a nie w LA ;)

Za spóżnienie (zgubienie) bagażu żadne odszkodowania się nie należą. Zakładając oczywiście, że się później znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ciężko by mi było kłódeczkę do torby podróżnej podpiąć :) , a co do odszkodowania to w zakresie ubezpieczenia mojej polisy jest coś takiego:

http://img716.imageshack.us/img716/7756/czecpolisy.png ( tylko link bo nie chce coś wyświetlać zdjęcia na forum :D )

Polisę mam ważna na cały okres mojej podróży czyli obejmuje tez przeloty Delta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ciężko by mi było kłódeczkę do torby podróżnej podpiąć :) , a co do odszkodowania to w zakresie ubezpieczenia mojej polisy jest coś takiego:

http://img716.imageshack.us/img716/7756/czecpolisy.png ( tylko link bo nie chce coś wyświetlać zdjęcia na forum :D )

Polisę mam ważna na cały okres mojej podróży czyli obejmuje tez przeloty Delta

Fajne ubezpieczenie ;)

A kłódeczką to się zwykle sprzączki (choć nie wiem, czy to właściwa nazwa) zamka spina, żeby nikt ich nie otworzył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic na noc przed wylotem jeszcze małe pytanko. Mianowicie odnośnie druków jakie trzeba wypełnić. Słyszałem że w trakcie lotu do USA dostaje się jakieś druki do wypełnienia, co to są za druki , kiedy się je dostaje i kiedy i gdzie należy je zdać / okazać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...