Skocz do zawartości

Kilka Pytań Przed Wyjazdem.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam.

Mianowicie lądować będę w New York (JFK) a następnie po około 9 godzinach mam samolot ( osobny bilet ) do Windsor Locks (BDL) ( z przesiadkom w Detroit, 35 min na przesiadkę ). Po 2 dniach w Hartford mam samolot powrotny z Windsor Locks do New York, tam spędzę 4 dni i mam powrót do Polski.

Calkowicie nie moja sprawa, ale nie moge sie oprzec.

Dlaczego lecisz z Nowego Jorku do Hartford (okolo 100 mil samochodem) przez Detroit (ponad 1000 mil) tracac na przesiadki i lot 12-14 godzin zamiast wynajac w Nowym Jorku samochod (lub wsiasc w autobus czy inny pociag) i przejechac do Hartford?

plan B:

Zostac w Nowym Jorku, podjechac na koncert do Hartford (wynajety samochod, autobus, pociag). Hartford to nudna dziura, zdecydowanie lepiej spedzilbys ten czas na Manhattanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przelot z Nowego Jorku do Windsor Locks to jakieś 5 godzin z przesiadką w Detroit ( 7:35 mam wylot 12:20 jestem na miejscu ) niestety nie było biletów na lot bezpośredni :/ , a dlaczego tak a nie samochodem/busem/pociągiem bo bilet kosztował grosze a z jazdą busem lub pociągiem było bardzo dużo problemów ( bus jest ale tylko w weekendy, przynajmniej z tego co wyszukiwało google :), a pociąg to też porównywalny koszt był co samolot a tez przesiadki, bo tez nie znalazłem bezpośredniego połączenia. A co do samochodu to nie mam prawka ;). Co do planu B to po koncercie i tak musiałbym zostać w Hartford na noc a tak to bede tam około 12 - 13 w sobotę a koncert jest w niedziele więc teoretycznie tracę tylko sobotnie popołudnie w Hartford :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie nie moja sprawa, ale nie moge sie oprzec.

Dlaczego lecisz z Nowego Jorku do Hartford (okolo 100 mil samochodem) przez Detroit (ponad 1000 mil) tracac na przesiadki i lot 12-14 godzin zamiast wynajac w Nowym Jorku samochod (lub wsiasc w autobus czy inny pociag) i przejechac do Hartford?

Nawet nie zerknęłam na mapę, ale rzeczywiście można było nieco inaczej tam dolecieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zerknęłam na mapę, ale rzeczywiście można było nieco inaczej tam dolecieć ;)

A no można było dolecieć inaczej ale opcja przez Detroit była najtańsza w momencie gdy kupowałem bilet (około 400 zł taniej ) :) .

Pytań ciąg dalszy ;)

Znowu odnośnie bagażu. Mianowicie zamierzam spakować się w zwykłą torbę podróżną. Stąd pytanie odnośnie jej bezpieczeństwa, co zapinam wszystkie suwaki i co daje ja taką na odprawie? Jaką mam pewność że nikt z niej nic nie zakosi , a może są jakieś zabezpieczenia do dokupienia czy coś?

Dręczy mnie jeszcze koszt mojej egzystencji na miejscu. Zamierzam zabrać ze sobą 600 dolarów ( już kupione - mam nadzieje tylko że nie podróbki :D ) oraz będę miał około 1000 - 1500 zł na karcie kredytowej do wykorzystania. Jak myślicie starczy czy może być ciężko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą torbę podróżną mogą ci nieźle poobijać, więc uważaj, co w nią będziesz pakować :)

Walizki są twardsze, a zdarza się, że po przylocie np. obrazki są popękane, czy coś w ten deseń...

Pewności, czy Ci nic nie zakoszą nie masz. Nawet jakbyś ją zapiął na kłódkę, to mogą ją otworzyć, jeśli będą chcieli ;)

A co do kosztów to zdecydowanie powinno Ci wystarczyć to, ile masz. Choć oczywiście zależy, jak bardzo zamierzasz tam szaleć :D A hotele już opłacone, czy będziesz szukał noclegów na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz juz oplacone spanie w NY,czy tam gdzie bedziesz ?

jak u ciebie z posilkami,czy cos sobie kupisz za pamiatke w USA itd

bo 600 dol moze wystarczyc ale nie musi :)

a karte w jakim banku masz ,dowiedz sie w banku jak Ci beda przeliczac walute oraz ile kosztuje wyplata z bankomatu w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoteli jeszcze nie mam opłaconych bo przy rezerwacji brali tylko dane karty ale jej jeszcze nie obciążali, ale te pieniądze mam odłożone i nie wliczam tego wydatku do kasy którą podałem :) . Co do jedzenia to w Hartfort w Hotelu mam wliczone śniadanie niestety w NY już nie, więc te 600 dolców i ten 1k-1,5k zł mam tylko na transport ( taksówki, busy, itp ), jedzenie , zwiedzanie i inne własne zachcianki. ( choć wolałbym pieniędzy z karty nie tykać :D ). Odnośnie karty to jest to bank WBK i miła pani w oddziale mówiła że we wszystkich bankomatach na świecie które podlegają pod jakąś tam spółkę w której jest WBK mam darmowe wypłaty a z pozostałych to jest opłata w wysokości 5 zł. Choć jeszcze raz się chyba przejdę do banku bo ta pani co mi to mówiła wyglądała jak by sama nie była do końca pewna tego co mówi ;) . Co do przeliczania waluty to niestety jeszcze nic nie wiem, ale robiąc zakupy przez internet tą kartą i płacąc w dolarach to zawsze to były groszowe sprawy więc tu mam nadzieje będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...