Skocz do zawartości
Dawidek915

Marzenie?

Recommended Posts

Alaska jest piękna i dzika, też mi się marzą takie klimaty - zdala od zgiełku, miasta, chałasu itd. itd. Góry, prawdziwa ryba, mało zanieczyszczeń, niska przestępczość. Ja do tego lubię takie mniejsze miejscowości, gdzie ludzie się znają, społeczność jest ze sobą związana. Natomiast Alaska nie jest dla każdego bo ładne obrazki w internecie oraz opowieści kogoś kto tam mieszka nigdy nie będą obiektywne. Jak już, to ja bym pomieszkała najpierw trochę w Stanach Zjednoczonych i i zanim podjęłabym decyzję o przeprowadzce, to bym się przejechała na kilka tygodni, żeby doświadczyć tamtejszego życia.

Ja generalnie też lubię takie "ostre klimaty", lubie zapakowac namiot i pójść na tydzień w góry, potrafię wybudować dom z desek i gliny więc mogłabym założyć, że poradzę sobie tam ale wiem też, że dopóki człowiek nie nabierze jednak doświadczenia, to nie ma co się pchać na siłę gdzieś bo można sobie guza nabić ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alaska jest piękna i dzika, też mi się marzą takie klimaty - zdala od zgiełku, miasta, chałasu itd. itd. Góry, prawdziwa ryba, mało zanieczyszczeń, niska przestępczość. Ja do tego lubię takie mniejsze miejscowości, gdzie ludzie się znają, społeczność jest ze sobą związana. Natomiast Alaska nie jest dla każdego bo ładne obrazki w internecie oraz opowieści kogoś kto tam mieszka nigdy nie będą obiektywne. Jak już, to ja bym pomieszkała najpierw trochę w Stanach Zjednoczonych i i zanim podjęłabym decyzję o przeprowadzce, to bym się przejechała na kilka tygodni, żeby doświadczyć tamtejszego życia.

Ja generalnie też lubię takie "ostre klimaty", lubie zapakowac namiot i pójść na tydzień w góry, potrafię wybudować dom z desek i gliny więc mogłabym założyć, że poradzę sobie tam ale wiem też, że dopóki człowiek nie nabierze jednak doświadczenia, to nie ma co się pchać na siłę gdzieś bo można sobie guza nabić ;).

niska przestepczosc...?

http://247wallst.com/special-report/2016/01/12/the-10-most-dangerous-states/4/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie statystyki sa bardzo względne i jakieś kilka cyferek nie może być żadny mwykładnikiem w moim mniemaniu.

Może być jakieś jedno miasto, gdzie każdego dnia są bijatyki w barach i drugie obok całkiem spokojne. Inna sprawa, że co jak co ale w U.S. wytacza się innej osobie sprawę nawet za to, że się spojrzy ;). To jest zapewne statystyka wynikająca ze zgłoszeń na Policję, weźmy poprawkę, że wiele takich zgłoszeń nie ma dalszego postępowania. Ktoś się np. upije, pójdzie do łózka z mężczyzną a potem posądzi go o gwałt (tak to często działa) ale w między czaie taka osoba pójdzie po rozum do głowy i wycofa oskarżenie. Kumple pójdą na polowanie i przez przypadek jeden drugiego postrzeli itd. itd.

Istotną statystyką co najwyżej to można podpierać się w ramach wyroków sądowych a nie zgłoszeńna Policję, z którym na pewno mniejsza lub większa część nie ma finału w sądzie ;).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie statystyki sa bardzo względne i jakieś kilka cyferek nie może być żadny mwykładnikiem w moim mniemaniu.

Może być jakieś jedno miasto, gdzie każdego dnia są bijatyki w barach i drugie obok całkiem spokojne. Inna sprawa, że co jak co ale w U.S. wytacza się innej osobie sprawę nawet za to, że się spojrzy ;). To jest zapewne statystyka wynikająca ze zgłoszeń na Policję, weźmy poprawkę, że wiele takich zgłoszeń nie ma dalszego postępowania. Ktoś się np. upije, pójdzie do łózka z mężczyzną a potem posądzi go o gwałt (tak to często działa) ale w między czaie taka osoba pójdzie po rozum do głowy i wycofa oskarżenie. Kumple pójdą na polowanie i przez przypadek jeden drugiego postrzeli itd. itd.

Istotną statystyką co najwyżej to można podpierać się w ramach wyroków sądowych a nie zgłoszeńna Policję, z którym na pewno mniejsza lub większa część nie ma finału w sądzie ;).

No na Alasce jest wysoka przestępczość i mnie nie dziwią te statystyki. Dzieje się głównie tak przez walecznych eskimosow którym alkohol uderza do głowy , dlatego też wiele rejonów ma wprowadzoną prohibicje. Plus narkotyki oglupiaja ludzi wszystkich ras , smutne Ale prawdziwe.

Byłam na Alasce , znAm ludzi z Alaski.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To słyszałam, że straszne pijaństwo tam jest ale to też kwestia hmm...przebywania w towarzystwie. Ja generalnie nie lubię takiego uogólniania bo nawet w danym stanie są rejony, gdzie jest lepiej i takie gdzie jest gorzej.

Natomiast, co do statystyk, to dla mnie nie jest żadnym wykładkiniem podanie ilośc zgłoszeń na policję, tylko co najwyżej ilość wyroków sądowych.

Głupi przykład sprzed kilku lat w mojej miejscowości - w przeciągu miesiąca dokonano ok 30 zgłoszeń na policję dotyczących gwałtów (oczywiście te zgłoszenia wliczono do statystyki przestepczości). Natomiast ostatecznie okazało się, że to była dziewczyna gościa namówiła koleżanki z akademika, żeby dokonały zgłoszeń na grupę chłopaków, którzy porywają studentki do samochodu i gwałcą - ot, taka zemsta za to, że chłopak z nią zerwał.

Dlatego też, osobiście nie polagam na statystykom opartym na samych zgłoszeniach dotyczących dokonania czynu karalnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zielonej karcie nie kupi sie broni musisz miec obywatelstwo. Na alasce moze jest troche bardzirj liberalne prawo ktore dopuszcza bron mysliwska ale tego to nie wiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zielonej karcie nie kupi sie broni musisz miec obywatelstwo. Na alasce moze jest troche bardzirj liberalne prawo ktore dopuszcza bron mysliwska ale tego to nie wiem.

Oczywiscie ze się kupi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli zielona karta umozliwia zakup jakiejkolwiek broni w USA? Bo czytalem gdzies tu na forum ze nie majac obywatelstwa broni nie kupisz?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na zielonej karcie nie kupi sie broni musisz miec obywatelstwo.

Bzdura toalna. Posiadajac GC mozesz kupic bron.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zalezy od stanu. W niektorych musisz miec pozwolenie zeby kupuc bron, w niektorych nie musisz - wystarczy ID.

Na "jarmarku" takim jak ten czesto kupisz bez ID

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym posiadaniem to nie jest jednak tak kolorowo: http://wykop.ginden.pl/gun_law_america.html

Ale rozumiesz w ogóle co ta tabela oznacza ? Chyba nie za bardzo, poczytaj co to jest CCW permit i co on oznacza. W Ohio jest open carry i kazdy legalny rezydent może posiadać i nosić broń. Do noszenia concealed (włączając przewożenie w kabinie samochodu) potrzebny jest CCW permit który również rezydent może otrzymać. Zupełnie nie wiesz o czym piszesz.

Poza tym jak kolega pepeaz napisał - na wszelkich gun shows i flea markets obrót jest praktycznie całkowicie nie regulowany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio jak z pracy wracalem, stal taki jeden przy drodze i sprzedawal bron i inne akcesoria z samochodu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisalem ze nie jest to takie oczywiste zeby miec bron, znalazlem ta tabele ktora wyjasnia co mozna i w jakim zakresie oraz pokazuje gdzie i jak wymagane sa pozwolenia. Mozna z niej wyczytac a w zasdzie domyslec sie ze pratycznie kazdy moze kupic bron ale nie kazdy moze ja miec przy sobie, prawdopodobnie chodzi tu o ochrone miru domowego, gdy chcesz chodzic z bronia to musisz uzyskac stosowne pozwolenie i kazdy ze stanow to pozwolenie moze lub nie wydac co reguluja przepisy.

Oczywiscie zgodze sie w kwestii ze kazdy moze kupic i kazdy jak kupi to moze z nia zrobic co chce lamiac przy tym prawo lub nie, w zaleznosi od stanu.

Ogolnie to rozumiem problemy i zalety tego rozwiazania, gdzies przeczytalm tu na forum lub w innym miejscu ze broni na zielonej karcie nie mozna kupic co jest nieprawda jak sie okazuje, blednie zakladajac ze ta informacja jest prawda powielilem ja tu na forum.

W odniesieniu do zycia w gluszy i polowan to fajnie to brzmi i wyglada ale nie mialbym serca tego robic gdy cywilizowalny swiat zapewnia mi wszystkie potrzebne rzeczy. Z natury kocham zwierzeta i zabicie go byloby dla mnie ostatecznoscia.

Bron w celach sportowych i do ochraniania domowego miru ==> czemu nie ale, nie jest to moja potrzeba pierwszego stopnia i pisze to z punktu widzenia w ktorym sie aktualnie znajduje, w zaleznosci od sytuacji moge moje zdanie zmienic tzn przeprowadzka lub jakas nieprzyjemna historia ktora moze sie kazdemu zdarzyc. Wtedy moge rozwazyc taka opcje ale to ostatecznosc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisalem ze nie jest to takie oczywiste zeby miec bron, znalazlem ta tabele ktora wyjasnia co mozna i w jakim zakresie oraz pokazuje gdzie i jak wymagane sa pozwolenia. Mozna z niej wyczytac a w zasdzie domyslec sie ze pratycznie kazdy moze kupic bron ale nie kazdy moze ja miec przy sobie, prawdopodobnie chodzi tu o ochrone miru domowego, gdy chcesz chodzic z bronia to musisz uzyskac stosowne pozwolenie i kazdy ze stanow to pozwolenie moze lub nie wydac co reguluja przepisy.

Oczywiscie zgodze sie w kwestii ze kazdy moze kupic i kazdy jak kupi to moze z nia zrobic co chce lamiac przy tym prawo lub nie, w zaleznosi od stanu.

Ogolnie to rozumiem problemy i zalety tego rozwiazania, gdzies przeczytalm tu na forum lub w innym miejscu ze broni na zielonej karcie nie mozna kupic co jest nieprawda jak sie okazuje, blednie zakladajac ze ta informacja jest prawda powielilem ja tu na forum.

W odniesieniu do zycia w gluszy i polowan to fajnie to brzmi i wyglada ale nie mialbym serca tego robic gdy cywilizowalny swiat zapewnia mi wszystkie potrzebne rzeczy. Z natury kocham zwierzeta i zabicie go byloby dla mnie ostatecznoscia.

Bron w celach sportowych i do ochraniania domowego miru ==> czemu nie ale, nie jest to moja potrzeba pierwszego stopnia i pisze to z punktu widzenia w ktorym sie aktualnie znajduje, w zaleznosci od sytuacji moge moje zdanie zmienic tzn przeprowadzka lub jakas nieprzyjemna historia ktora moze sie kazdemu zdarzyc. Wtedy moge rozwazyc taka opcje ale to ostatecznosc.

Moszesz kupic i mozesz miec ja przy sobie , ale musi byc widoczna- open carry

Jezeli chcesz nosic ukryta po marynarka, albo w spodniach- concealed- musisz miec CCW permit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak podejrzewalem - gość zupełnie nic nie czai ale nie przeszkadza to mu wypisywać długich elaboratow na temat broni. Mistrz świata normalnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moszesz kupic i mozesz miec ja przy sobie , ale musi byc widoczna- open carry

Jezeli chcesz nosic ukryta po marynarka, albo w spodniach- concealed- musisz miec CCW permit

Open carry i concealed carry sa regulowane przez stan. Np. w Indianie CCW license daje ci mozliwosc concealed carry jak i open carry, bez licencji nie mozna ani tego ani tego. Zdobycie CCW license to w moim stanie zwykla formalnosc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zauwazylem ze masz straszny problem i czepiasz sie wszystkiego co napisze.

Brawo ty...

Bo mam alergie na ludzi ktorzy pisza ale nie maja pojecia na temat o ktorym pisza. Zaczales od tego ze na GC nie mozna miec broni - co jest oczywista i kompletna bzdura... I dalej wrzuciles tabele ktorej po pierwsze nie rozumiesz a po drugie ktora nie ma nic wspolnego z GC / obywatelstwem. Czasami lepiej siedziec cicho...

jkb - w OH CCW to tez calkowita formalnosci - 8 godzinne szkolenie ktory przechodzi absolutnie kazdy (z testem ze strzelania na koniec ktorego nie da sie nie zdac).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz