Skocz do zawartości


Misuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Co to sa te domy mobilne? No wiadomo, ze mobilne, ze różnią sie od domu zwykłego, wyglądają jakby były zrobione z blachy, ale jak tak patrzę po zdjęciach to w środku sie wiele nie różnią od zwykłych.

Dlaczego sa takie tanie? Tu w ca ceny sa małe w porównaniu do condo czy juz o zwykłym domie nie wspomnę. Czy warto taki dom w ogóle wybierać na jakiś czas? Warto w niego inwestować? Czy wynająć? Jak to sie sprawy maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkalem troche w czyms takim gdy pracowalem w UK. Mieszkalem sam, co podkreslam bo po roznych farmach Polacy mieszkaja w takich campach po szesciu.

Tanie to jest wszedzie I przy angielskim klimacie dalo sie mieszkac caly rok, z tym ze standartowym ogrzewaniem jest kominek na propan butan - to troche malo.. Ja mialem normalny dwufunkcyjny kociol na gaz z kaloryferami I ciepla woda uzytkowa.

Mobilny nazywa sie dlatego ze ma pod spodem os z kolami I mozna go wciagnac na lawete I przewiezc w inne miejsce ale nie mozna ciagac jak np przyczepe campingowa.

Z tego co widze w USA lokatorami tych mobil home'ow sa glownie red necki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, No tu akurat ogrzewanie mnie nie interesuje :P ja mam naturalne :D w takim razie u mnie pewnie duzo Meksykanow bedzie to zamieszkiwac. To co, wychodzi na to, ze na czarna godzinę taki domek wynajmować. Troche zabawne bo u mnie w miasteczku same drogie domy, conda, wszystko piękne i ładne a pomiędzy tym domy mobilne, ktore No nie wyglądają tak tragicznie, ale wiadomo jakością odbiegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, No tu akurat ogrzewanie mnie nie interesuje :P ja mam naturalne :D w takim razie u mnie pewnie duzo Meksykanow bedzie to zamieszkiwac. To co, wychodzi na to, ze na czarna godzinę taki domek wynajmować. Troche zabawne bo u mnie w miasteczku same drogie domy, conda, wszystko piękne i ładne a pomiędzy tym domy mobilne, ktore No nie wyglądają tak tragicznie, ale wiadomo jakością odbiegają.

Klimatyzacja bedzie kosztowala wiecej niz ogrzewanie bo ten blaszak potrafi sie naprawde dobrze nagrzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Florydzie wiele takich osiedli jest naprawdę ok - nie jest to luksus, ale znam np. osiedle, gdzie domy są stosunkowo nowe, a właściciele mają obowiązek przestrzegać całej listy zasad, dzięki czemu okolica jest zadbana, trawniki przystrzyżone, itd. Na tym konkretnym osiedlu jest mały park, basen, plac zabaw, boisko do koszykówki, a nawet nieduże jezioro, w którym można łowić ryby. Domów nie można wynajmować i to chyba tłumaczy dlaczego osiedle jest takie zadbane, natomiast na północy Florydy widziałam tego typu osiedla w naprawdę w opłakanym stanie, czasem aż wierzyć się nie chciało, że ludzie mogą tak mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np właśnie w tej okolicy niedaleko mnie te domy tez nie wydają sie takie złe i nie wyglada na to, ze mozna je wynajmować. Raczej sa for sale. I przejeżdżając tam ludzie tez wydawali sie ok. Moje miasteczko jest generalnie uważane za bezpieczne i takie osiedla tez musza miec jakaś jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to sa te domy mobilne? No wiadomo, ze mobilne, ze różnią sie od domu zwykłego, wyglądają jakby były zrobione z blachy, ale jak tak patrzę po zdjęciach to w środku sie wiele nie różnią od zwykłych.

Dlaczego sa takie tanie? Tu w ca ceny sa małe w porównaniu do condo czy juz o zwykłym domie nie wspomnę. Czy warto taki dom w ogóle wybierać na jakiś czas? Warto w niego inwestować? Czy wynająć? Jak to sie sprawy maja?

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę lokalizację pod względem dostępnych szkół. Może być tak, że dom wydaję się ładny, ale przynależy do rejonu beznadziejnych szkół i jeśli ktoś ma dzieci to będzie musiał właśnie tam je posłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę lokalizację pod względem dostępnych szkół. Może być tak, że dom wydaję się ładny, ale przynależy do rejonu beznadziejnych szkół i jeśli ktoś ma dzieci to będzie musiał właśnie tam je posłać.

I przed wszystkim wszelkie dodatkowe opłaty z tym związane. Moja koleżanka za mały trailer płaciła coś w okolicach $530 za miesiąc za miejsce na "osiedlu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...