shifty

Zielona karta, praca w Polsce, a podatek w USA?

35 postów w tym temacie

7 minut temu, kzielu napisał:

Piszesz bzdury i tyle : 

. (However, see Dual-Status Aliens , later.)

Czytamy i przytaczamy ze zrozumieniem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

17 minut temu, maciopa napisał:

Czytamy i przytaczamy ze zrozumieniem :)

I jakie wnioski ?

PS: 

Residency starting date under green card test.   If you meet the green card test at any time during a calendar year, but do not meet the substantial presence test for that year, your residency starting date is the first day in the calendar year on which you are present in the United States as a lawful permanent resident.

(co robi substantial presence test calkowicie nieistotny - on by mial tylko i wylacznie znaczenie jezeli przed wjazdem w Marcu byly w US jako nie-LPR)

Kiedy w koncu przyznasz ze albo piszesz glupoty albo nie przeczytales Publikacji 519 z ktorej wyciagales cytaty ?

Edytowane przez kzielu
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam!
Nie wiem czy pytanie piszę w dobrym wątku
Czy wie ktoś czy mając GC można pracować w Polsce? Z tego co słyszałam to odpowiedź brzmi NIE jeśli w przyszłości zechcę się starać o obywatelstwo, ale chcę się dowiedzieć na 100% jak to wygląda
Obecnie przebywam w Polsce ze względu na to że w tym roku kończę studia tutaj, stąd moje pytanie czy w wolnej chwili mogę pracować
dziękuję

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to coś zle słyszałeś. Tylko ze jak dłuższy czas będziesz po za USA to Ci zabiorą GC obojętnie czy pracujesz czy nie . Pamiętaj by się tez rozliczyć z IRS .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zle bedzie widziane jak z IRS sie nie rozliczysz za to prace. I jak GC bedzie Ci sluzyc jak wiza turystyczna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak wiem, dlatego od czerwca w Stanach byłam już dwa razy, wcześniej prawie 4mce, teraz zaledwie 3tygodnie
ze względu tak jak wpsomniałam na zakończenie edukacji w tym roku chciałam wiedzieć czy mogę pracować niż siedzieć bezczynnie w domu..
Nie będzie służyć jako turystyczna bo po obronie już myślę jechać z biletemw jedną stronę :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to pamiętaj o rozliczeniu i będzie ok..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, a123 napisał:

Witam!
Nie wiem czy pytanie piszę w dobrym wątku
Czy wie ktoś czy mając GC można pracować w Polsce? Z tego co słyszałam to odpowiedź brzmi NIE jeśli w przyszłości zechcę się starać o obywatelstwo, ale chcę się dowiedzieć na 100% jak to wygląda
Obecnie przebywam w Polsce ze względu na to że w tym roku kończę studia tutaj, stąd moje pytanie czy w wolnej chwili mogę pracować
dziękuję

Mozesz (zakladajac ze spelnisz warunki dotyczace rezydencji w US czyli nie bedziesz przebywala poza US zbyt dlugo) , natomiast masz obowiazek rozliczania sie z IRS z dochodu osiagnietego gdziekolwiek na swiecie - bez tego nie ma w ogole mowy o obywatelstwie i moze to byc potraktowane jako porzucenie rezydencji. 

Jezeli bedziesz przebywala w PL i tylko wpadala na chwile do US, to tez o obywatelstwie nie masz co myslec --> (physical presence) https://www.uscis.gov/us-citizenship/citizenship-through-naturalization/continuous-residence-and-physical-presence-requirements-naturalization

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak, staram się poza US nie przebywać długo, tak jak wyżej pisałam chcę tylko skończyć studia już w Polsce
dziękuję za odpowiedź

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Postaraj sie o bialy paszport i wtedy mozesz siedziec dluzej poza USA.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz