Skocz do zawartości
gosc333

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

222 głosów

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?

Recommended Posts

41 minut temu, Kamil Seternus napisał:

Zostałem wylosowany w loterii wizowej i mam pytanie. Sprawdzałem na bieżąco e-maia cz coś nie dostałem dostałem 14 sierpnia informację o zmianie statusu. Wchodzę na adres departamentu i widzę, ze wniosek jest rozpatrywany dalej i nic się nie zmieniło a później jeszcze sprawdzałem ale nic nie było. Teraz sprawdziłem i okazało się, że miałem stawić się an rozmowę 3 października o 8.00 rano w Warszawie. I teraz czy mogę coś z tym zrobić zadzwonić, że nie zauważyłem nic nie dostałem żadnego e-maila o spotkaniu czy mogę ustalić jeszcze raz spotkanie w ambasadzie, proszę o pomoc.

Gdzie znalazłeś informację, że wniosek jest rozpatrywany dalej? Ja przy sprawdzaniu statusu na https://www.dvlottery.state.gov/ nadal widzę jedynie komunikat rozpoczynający się od:

"You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2018..."

Oczywiście DV-260 dawno wysłałem.

Edytowane przez scarab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, scarab napisał:

Gdzie znalazłeś informację, że wniosek jest rozpatrywany dalej? Ja przy sprawdzaniu statusu na https://www.dvlottery.state.gov/ nadal widzę jedynie komunikat rozpoczynający się od:

"You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2018..."

Oczywiście DV-260 dawno wysłałem.

No właśnie tam pisze w momencie kiedy zostanie ustalony termin wizyty w ambasadzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy miał ktoś taką sytuację, ze nie stawił się na pierwszym spotkaniu w ambasadzie i udało się ustalić 2 termin? Powiem wam tak to jest święte przysłowie "Umiesz liczyć?, licz na siebie" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 hours ago, Kamil Seternus said:

Zostałem wylosowany w loterii wizowej i mam pytanie. Sprawdzałem na bieżąco e-maia cz coś nie dostałem dostałem 14 sierpnia informację o zmianie statusu. Wchodzę na adres departamentu i widzę, ze wniosek jest rozpatrywany dalej i nic się nie zmieniło a później jeszcze sprawdzałem ale nic nie było. Teraz sprawdziłem i okazało się, że miałem stawić się an rozmowę 3 października o 8.00 rano w Warszawie. I teraz czy mogę coś z tym zrobić zadzwonić, że nie zauważyłem nic nie dostałem żadnego e-maila o spotkaniu czy mogę ustalić jeszcze raz spotkanie w ambasadzie, proszę o pomoc.

A jaki masz case number? Nie spodziewałeś sie po niskim numerze że interview będzie raczej od razu?

Teraz to faktycznie zostało Ci tylko dzwonić do ambasady i sie dowiadywać, myśle że uda sie umówić kolejne spotkanie... Napisz nam koniecznie jak poszło!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś miał badania krwi, moczu i RTG w Krakowie i może napisać jak to cenowo wyszło? Zadzwoniłam tam umówić się do rejestracji i pani poinformowała mnie o kwocie 578zl od osoby. Czy faktycznie tak to wygląda czy może się przesłyszałam?:lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, curly000 napisał:

Czy ktoś miał badania krwi, moczu i RTG w Krakowie i może napisać jak to cenowo wyszło? Zadzwoniłam tam umówić się do rejestracji i pani poinformowała mnie o kwocie 578zl od osoby. Czy faktycznie tak to wygląda czy może się przesłyszałam?:lol:

Niestety, dobrze usłyszałaś ;) Byłem w Krakowie kilka miesięcy temu i zapłaciłem podobnie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 godzin temu, Marek Topór napisał:

Niestety, dobrze usłyszałaś ;) Byłem w Krakowie kilka miesięcy temu i zapłaciłem podobnie. 

Podobno się czeka kilka dni na wyniki badań. Gdzieś na forum wyczytałam że jeśli się doplaci to można mieć wyniki w tym samym dniu i jak się umowi  wizytę lekarską na popołudniu to można wszystko w jeden dzień załatwić. Czy to prawda ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 godzinę temu, krokus napisał:

Podobno się czeka kilka dni na wyniki badań. Gdzieś na forum wyczytałam że jeśli się doplaci to można mieć wyniki w tym samym dniu i jak się umowi  wizytę lekarską na popołudniu to można wszystko w jeden dzień załatwić. Czy to prawda ?

Czeka się 10 dni roboczych. Ja zrobiłem badania w jeden dzień, chociaż nie byłem umówiony ale mieli akurat wszystkie testy i wolne miejsce na rtg.  Po badaniach zadzwoniłem do poradni dr Nastałka, że jestem z badań na zielona kartę i pani z recepcji wzięła ode mnie dane i powiedziała że za dwa tygodnie doktor sam je odbierze. I potem mogę się umówić do dr Nastałka na badania i szczepienia. Nie powiem, na początku ciężko to trochę ogarnąć, sporo biegania i dość to wszystko stresujące. I kosztowne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla osob robiacych AOS: calkiem nie dawno zmienil sie formularz i-693:

10/19/17.  Starting Jan. 2, 2018, civil surgeons must use the 10/19/17 edition of Form I-693. USCIS will not accept the 02/07/17 version (or any previous editions) that a civil surgeon signed and dated on or after Jan. 2, 2018. You can find the edition date at the bottom of the page on the form and instructions.

Warto zwrocic uwage co sie ma wydrukowane, jezeli ktos planuje odbebnic badania na poczatku przyszlego roku.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Xarthisius napisał:

Dla osob robiacych AOS: calkiem nie dawno zmienil sie formularz i-693:

Warto zwrocic uwage co sie ma wydrukowane, jezeli ktos planuje odbebnic badania na poczatku przyszlego roku.

To dotyczy osób które maja interview w ambasadzie w USA czy wszystkich?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minutes ago, Dread said:

To dotyczy osób które maja interview w ambasadzie w USA czy wszystkich?

Tylko osob ubiegajacych sie o zmiane statusu w USA w USCIS.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz