Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kilka lat nosiłem się z zamiarem wysłania zgłoszenia i cały czas to przeoczałem. W zeszłym roku zrobiłem to po raz pierwszy i nic z tego. Zauważyłem że wpadłem w taki stan jak przed losowaniem lotto. Czyli rozglądanie się po rynku wynajmu mieszkań New York'u i Chicago, sprawdzanie stawek wynagrodzenia za pracę itp. Przyszedł drugi maj i tu HAS NOT BEEN SELECTED. No cóż, pierwsze losowanie to za pięknie by było aby od razu trafić gdy widzę że niektórzy już 6-7 raz nie zostali trafieni. No cóż zobaczymy w przyszłej edycji, bo na inny rodzaj GC nie kwalifikuję się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też się udało! 

Wylosowali męża po 8 latach prób.

Jednak przez te lata życie nam się dobrze w PL ułożyło. Odkad się dowiedzieliśmy że jesteśmy wylosowani zastanawiamy się co zrobić :)

Mamy dość wysoki numer bo 29xxx ale zawsze szansa jest.

Przeczytałam wiele tematów na forum, ale dalej ciężko mi wszystko skalkulować.

Jakie są szanse na znalezienie pracy dla IT security managera i księgowej? Jakie są mniej więcej stawki? Może jakaś dobra dusza podzieli się konkretnymi informacjami :)

Mamy 2 dzieci w wieku przedszkolnym. Ile minimum powinniśmy ten zarabiać żeby wieść spokojne życie tam?

Dziękuję za pomoc :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agata_O napisał:

Nam też się udało! 

Wylosowali męża po 8 latach prób.

Wlasnie dalas niektorym nadzieje ze warto walczyc do konca... ;)

 

Staz pracy sie liczy zarobki w branzy IT moga oscylowac wokol 100K $ ale...

zalezy jak ktos umie sie sprzedac...

co potrafi...

jaki ma staz pracy...

jezyk...

Napewno na poczatek z racji ze jest sie emigrantem i nie bedziemy mowic po ichniemu zdradzi nas to ze nie mamy zbyt silnej pozycji negocjacyjnej... ale jak juz sie zalapie lokalna nomenklature IT i lokalny slang bedzie latwiej mowic nie mowiac...

Co do ksiegowosci to zapewne twoje papiery nie bedac miec odzwierciedlenia w ich swiecie i trzeba bedzie posilkowac sie kursem np ksiegowosci lub inna droga potwierdzenia kwalifikacji a pozniej to zapewne zalezy do jakiej branzy sie dostaniesz bo inaczej zarabia ksiegowa na DG a inaczej w danej branzy... w sektorze IT raczej na zarobki nie moglabys narzekac a maz napewno cie nieco w temacie wdrozyl przez ten czas... 

 

Ja bym wyjechal 8x zgloszenie slane bylo chyba na powaznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RobertEL napisał:

Hej ludziska! Zostałem wylosowany, Czy mogłby mi ktoś podpowiedzieć jakie kroki muszę teraz wykonać?? Może jest to gdzies sczegółowo opisane?

 

33 strony materiału przed Twoim wpisem - jest opisane chyba już wszystko :)

PS. Gratulacje :) Jakie numer CN - wysoko nisko?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dublin napisał:

Wlasnie dalas niektorym nadzieje ze warto walczyc do konca... ;)

 

Staz pracy sie liczy zarobki w branzy IT moga oscylowac wokol 100K $ ale...

zalezy jak ktos umie sie sprzedac...

co potrafi...

jaki ma staz pracy...

jezyk...

Napewno na poczatek z racji ze jest sie emigrantem i nie bedziemy mowic po ichniemu zdradzi nas to ze nie mamy zbyt silnej pozycji negocjacyjnej... ale jak juz sie zalapie lokalna nomenklature IT i lokalny slang bedzie latwiej mowic nie mowiac...

Co do ksiegowosci to zapewne twoje papiery nie bedac miec odzwierciedlenia w ich swiecie i trzeba bedzie posilkowac sie kursem np ksiegowosci lub inna droga potwierdzenia kwalifikacji a pozniej to zapewne zalezy do jakiej branzy sie dostaniesz bo inaczej zarabia ksiegowa na DG a inaczej w danej branzy... w sektorze IT raczej na zarobki nie moglabys narzekac a maz napewno cie nieco w temacie wdrozyl przez ten czas... 

 

Ja bym wyjechal 8x zgloszenie slane bylo chyba na powaznie?

No chyba na poważnie ;) tylko jest jak zawsze milion wątpliwości. Ją pracuje w księgowości korporacyjnej. Nie jest to pl księgowość i według też amerykańskich standardów. 

Tylko ciężko mi znaleźć mniej więcej zarobki.

Poza tym.zastanawiam się nad FL...:)

Tak się szczęśliwie złożyło że 7 lat temu rodzice też wylosowani zostali i mieszkają tam od tej pory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...