Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

adwokat mu pomoże z wyrokiem. Bo każdy sad ma archiwum i stare akta to tutaj jest problem lecz to powyżej 20 lat jak nie lepiej. Koszta to badania medyczne,szczepionki jak potrzebne,tłumaczenia i podróż do Warszawy i plus 330 dol od osoby.

nie będzie wyroku to go mogą odesłać do uzupełnienia lub zamknąć sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam, udało mi się i zostałem wylosowany. Jednak podczas wypełniania DS-260 natrafiłem na potrzebę wpisania numeru paszportu, gdy go znalazłem okazało się, że skończyła się jego ważność. Z tego co wiem czas trwania wyrobienia paszportu to ok. 1 mies. Czy to jest duży problem ze DS-260 wypełnie dopiero gdzies za mies ? Wiem ze mozna tymczasowy również wyrobić i trwa to krócej, i tu kolejne pytanie, czy tymczasowy sie nada ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszport tymczasowy z tego co pamiętam a szukać to mi się nie chce służy do awaryjnego powrotu do kraju gdy się zgubi ten "pelny" paszport.

Jest szybka ścieżka wyrobieniu normalnego paszportu i jeśli dobrze umotywujesz a powód masz uważam, dobry, to dostaniesz paszport w kilka dni. Wprawdzie jest przed turystycznym  sezonem ale myślę że góra tydzień i schluss. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zazdroszczę bo sam tak nie potrafię, wymowy 13 i 30. Amerykanie to pryszcz, upraszczaja na maxa ale Anglicy! BAJKA! Często prosiłem mojego bossa w Anglii bo on wymawiał to szczególnie slicznie, o powtórzenie, dla samego posłuchania. Kiedyś podjechałem z kolegą samochodem na prom przez kanał La Manche. Przyjechaliśmy o dwa promy za szybko i wypadało czekać ponad dwie godziny na ten zabookowany albo za dopłatą wyjeżdżać na najbliższy. Ja byłem za, ale ten mój koleś to taki szczypidupa, za pięć funtów matkę by sprzedał.  On mówił po angielsku, ja prawie nic. Podjezdzamy, on negocjuje. Pani w okienku mówi że dopłata 13 funtów, koleś podaje kartę a gdy dostaje paragon okazało się że nie zrozumiał i nie 13 a 30 funtów zdjęli mu z konta. Matko jedyna!  Do domu mieliśmy jeszcze 250 km a on cała drogę rwal włosy ze łba że taki majątek puścił, jemu 15 funtów starczyło na tygodniowe wyżywienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andyopole napisał:

On mówił po angielsku, ja prawie nic. Podjezdzamy, on negocjuje. Pani w okienku mówi że dopłata 13 funtów, koleś podaje kartę a gdy dostaje paragon okazało się że nie zrozumiał i nie 13 a 30 funtów zdjęli mu z konta. Matko jedyna!  Do domu mieliśmy jeszcze 250 km a on cała drogę rwal włosy ze łba że taki majątek puścił, jemu 15 funtów starczyło na tygodniowe wyżywienie. 

to faktycznie mial za co rwac wlosy. Znajomy z podstawowki, juz na dobre zadomowiony w UK walczy o kazdy funt. Kiedys go odwiedzilem i byl niemilosriernie zarosniety. Pytam sie: co tu fryzjera nie ma ? On mi na to, ze do PL za miesiac leci dopiero. W PL zaplaci w zlotowkach, a w UK by musial funty stracic.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ilya_ napisał:

to faktycznie mial za co rwac wlosy. Znajomy z podstawowki, juz na dobre zadomowiony w UK walczy o kazdy funt. Kiedys go odwiedzilem i byl niemilosriernie zarosniety. Pytam sie: co tu fryzjera nie ma ? On mi na to, ze do PL za miesiac leci dopiero. W PL zaplaci w zlotowkach, a w UK by musial funty stracic.  

Tylko akurat my zarabialismy w UK bardzo dobrze i taki wydatek to była godzina pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kormel napisał:

Witam, udało mi się i zostałem wylosowany. Jednak podczas wypełniania DS-260 natrafiłem na potrzebę wpisania numeru paszportu, gdy go znalazłem okazało się, że skończyła się jego ważność. Z tego co wiem czas trwania wyrobienia paszportu to ok. 1 mies. Czy to jest duży problem ze DS-260 wypełnie dopiero gdzies za mies ? Wiem ze mozna tymczasowy również wyrobić i trwa to krócej, i tu kolejne pytanie, czy tymczasowy sie nada ? Pozdrawiam

idziesz do kierownika urzędu i mówisz dlaczego chcesz mieć szybko paszport jak powie ok to masz nowy paszport w pare dni i ten na 10 lat jak nie to i w dwa tygodnie możesz się wyrobić a czy to nie jest późno zależy od numeru oraz czy zaraz po dostaniu paszportu nie powiesz ze poczekasz jeszcze z wysłaniem ds bo przecież wygrałem i wiza czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kormel napisał:

Witam, udało mi się i zostałem wylosowany. Jednak podczas wypełniania DS-260 natrafiłem na potrzebę wpisania numeru paszportu, gdy go znalazłem okazało się, że skończyła się jego ważność. Z tego co wiem czas trwania wyrobienia paszportu to ok. 1 mies. Czy to jest duży problem ze DS-260 wypełnie dopiero gdzies za mies ? Wiem ze mozna tymczasowy również wyrobić i trwa to krócej, i tu kolejne pytanie, czy tymczasowy sie nada ? Pozdrawiam

Paszport tymczasowy jest ważny 1 rok i wydaje się go w trybie awaryjnym - nie jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Tak jak @sly6 i @andyopole napisali -wypełnij wniosek o zwykły paszport i idź na rozmowę do kierownika biura paszportowego - w zależności od cyklu produkcyjnego w PWPW i miejsca zamieszkania, przy sprzyjających wiatrach możesz paszport odebrać nawet po 3 dniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...