Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pytanie chciałabym pojechać do Meksyku z przesiadka w Usa oczywiscie mam wize ale miesiac temu z tamtad wrociłam czy nie robi to problemu jakk ponownie bede przekraczać granice usa nawet jesli chodzi o przesiadke i czy gdy po kilku miesiacach bede chciała wrocic na wakacje do Usa na kilka miesiecy nie bedzie to robic zadnego problemu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak długo tam byłaś? Na ile zadeklarowałaś na granicy pobyt? Czy dotrzymałaś go? Jeśli nie było jakiś ewidentnych "fauli" z twojej strony powinno być wszystko OK. W przypadku przesiadki powinno być bez problemu. Każda Twoja wizyta w USA i wylot "o czasie" uwiarygadniają Ciebie. Więc jeśli za kilka miesięcy przylecisz do USA ta wiarygodna historia podróży będzie działała na Twoją korzyść.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 godzin temu, Paulina Sudoł napisał:

Byłam 5 miesiecy a przy wiezdzie bilet miłam kupiony na 3 miesiące

To się nieźle zwiedzanie przeciągneło. Powodzenia przy przekraczaniu granicy US.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary chlop a wierzy w bajki o zwiedzaniu. Tu chodzilo calkiem o co innego ale jest przed 23 godzina wieczorem wiec nie powiem.. Moze dzieci czytaja?;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Stary chlop a wierzy w bajki o zwiedzaniu. Tu chodzilo calkiem o co innego ale jest przed 23 godzina wieczorem wiec nie powiem.. Moze dzieci czytaja?;)

Boje sie zapytac jaki wiek juz kwalifikuje to bycia starym Andy :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, ilon napisał:

W tym przypadku akurat nie mialem na mysli ilosci lat lecz czegos co mozna nazwac doswiadczeniem zyciowym. Bywa ze dwudziestolatek wie o zyciu wiecej od czterdziestolatka. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, ilon napisał:

Starość zaczyna się wtedy, kiedy wychodzisz z muzeum i włącza się alarm.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dnia 6.11.2017 o 19:46, andyopole napisał:

Widze że ekspert się znalazł ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
47 minut temu, Paulina Sudoł napisał:

Widze że ekspert się znalazł ;)

Zycie uczy,moja droga, zycie....:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Booking.com

26 minut temu, Paulina Sudoł napisał:

Skoro tak twierdzisz :lol:

A co, moze nie mam racji?;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.11.2017 o 23:34, Paulina Sudoł napisał:

Witam mam pytanie chciałabym pojechać do Meksyku z przesiadka w Usa oczywiscie mam wize ale miesiac temu z tamtad wrociłam czy nie robi to problemu jakk ponownie bede przekraczać granice usa nawet jesli chodzi o przesiadke i czy gdy po kilku miesiacach bede chciała wrocic na wakacje do Usa na kilka miesiecy nie bedzie to robic zadnego problemu ?

A czy przesiadka oznacza tylko tranzyt (poruszanie się po lotnisku bez przekraczania granicy/wychodzenia na zewnątrz)? bo wtedy, tak na logikę, nie powinno być problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

można wyjść na zewnątrz,nawet mając wizę tylko tranzytową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, sly6 napisał:

można wyjść na zewnątrz,nawet mając wizę tylko tranzytową.

Mnie raczej chodzi o to, że jeżeli nie będzie chciała wychodzić na zewnątrz, to wtedy nie powinno być problemu (bo tak na logikę nie będzie przechodzić przez Immigration).

A tak przez ciekawość, czy jeżeli się leci z przesiadką w jakimś kraju, który normalnie wymaga wiz, ale jest się tylko na lotnisku (przesiadka nie wymaga wyjścia na zewnątrz), to wymagana jest jakaś wiza? (czysto teoretyczne pytanie)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 hours ago, Zuza007 said:

A czy przesiadka oznacza tylko tranzyt (poruszanie się po lotnisku bez przekraczania granicy/wychodzenia na zewnątrz)? bo wtedy, tak na logikę, nie powinno być problemu.

W USA lotniska nie są zorganizowane jak w Europie. Bramki krajowe i międzynarodowe są wymieszane a nie w oddzielnych strefach. Nie ma czegoś takiego jak "strefa tranzytowa". Po przylocie trzeba przejść procedurę imigracyjną w USA i po przejściu celnika udać się do bramek bezpieczeństwa aby wejść z powrotem na lotnisko. W USA na wylocie z kraju nie "przechodzi się granicy", gdzie sprawdzają ci pogranicznicy dokumenty - chcesz wylecieć z kraju to nikt ci tego nie utrudnia :) Tak więc jak przylatujesz "tranzytem" to nikt cię nie zmusi aby po przekroczeniu granicy rzeczywiście wsiąść do samolotu tranzytowego. Jeśli po przejściu granicy "zmienisz zdanie" i zostaniesz w USA to jesteś na terenie USA jak każdy inny przylatujący

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 hours ago, Zuza007 said:

Mnie raczej chodzi o to, że jeżeli nie będzie chciała wychodzić na zewnątrz, to wtedy nie powinno być problemu (bo tak na logikę nie będzie przechodzić przez Immigration).

A tak przez ciekawość, czy jeżeli się leci z przesiadką w jakimś kraju, który normalnie wymaga wiz, ale jest się tylko na lotnisku (przesiadka nie wymaga wyjścia na zewnątrz), to wymagana jest jakaś wiza? (czysto teoretyczne pytanie)

W USA taka wiza jest wymagana bo jak pisałem "przesiadka wymaga wyjścia na zewnątrz"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz