Skocz do zawartości

Ponowny wjazd do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.11.2017 o 23:34, Paulina Sudoł napisał:

Witam mam pytanie chciałabym pojechać do Meksyku z przesiadka w Usa oczywiscie mam wize ale miesiac temu z tamtad wrociłam czy nie robi to problemu jakk ponownie bede przekraczać granice usa nawet jesli chodzi o przesiadke i czy gdy po kilku miesiacach bede chciała wrocic na wakacje do Usa na kilka miesiecy nie bedzie to robic zadnego problemu ?

 

A czy przesiadka oznacza tylko tranzyt (poruszanie się po lotnisku bez przekraczania granicy/wychodzenia na zewnątrz)? bo wtedy, tak na logikę, nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly6 napisał:

można wyjść na zewnątrz,nawet mając wizę tylko tranzytową.

Mnie raczej chodzi o to, że jeżeli nie będzie chciała wychodzić na zewnątrz, to wtedy nie powinno być problemu (bo tak na logikę nie będzie przechodzić przez Immigration).

A tak przez ciekawość, czy jeżeli się leci z przesiadką w jakimś kraju, który normalnie wymaga wiz, ale jest się tylko na lotnisku (przesiadka nie wymaga wyjścia na zewnątrz), to wymagana jest jakaś wiza? (czysto teoretyczne pytanie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Zuza007 said:

A czy przesiadka oznacza tylko tranzyt (poruszanie się po lotnisku bez przekraczania granicy/wychodzenia na zewnątrz)? bo wtedy, tak na logikę, nie powinno być problemu.

W USA lotniska nie są zorganizowane jak w Europie. Bramki krajowe i międzynarodowe są wymieszane a nie w oddzielnych strefach. Nie ma czegoś takiego jak "strefa tranzytowa". Po przylocie trzeba przejść procedurę imigracyjną w USA i po przejściu celnika udać się do bramek bezpieczeństwa aby wejść z powrotem na lotnisko. W USA na wylocie z kraju nie "przechodzi się granicy", gdzie sprawdzają ci pogranicznicy dokumenty - chcesz wylecieć z kraju to nikt ci tego nie utrudnia :) Tak więc jak przylatujesz "tranzytem" to nikt cię nie zmusi aby po przekroczeniu granicy rzeczywiście wsiąść do samolotu tranzytowego. Jeśli po przejściu granicy "zmienisz zdanie" i zostaniesz w USA to jesteś na terenie USA jak każdy inny przylatujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Zuza007 said:

Mnie raczej chodzi o to, że jeżeli nie będzie chciała wychodzić na zewnątrz, to wtedy nie powinno być problemu (bo tak na logikę nie będzie przechodzić przez Immigration).

A tak przez ciekawość, czy jeżeli się leci z przesiadką w jakimś kraju, który normalnie wymaga wiz, ale jest się tylko na lotnisku (przesiadka nie wymaga wyjścia na zewnątrz), to wymagana jest jakaś wiza? (czysto teoretyczne pytanie)

 

W USA taka wiza jest wymagana bo jak pisałem "przesiadka wymaga wyjścia na zewnątrz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...