Skocz do zawartości

dwa paszporty pl i usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wyleciec z kraju mozna jak sie chce, wazny musi byc jakis paszport. Wiele razy wlatywalem na polski paszport, a wylatywalem na sam amerykanski, nigdy nie prosili o polski.

Wylatujac do Polski mozna pokazac obojetnie jaki paszport.

Polska pozwala na posiadanie wiecej niz 1 obywatelstwo. Na terenie RP jestes uznawany za obywatela polskiego, nawet jesli wlecialo sie na amerykanski.

Za granica uznawanym sie jest polakiem lub amerykanem, zaleznie na jaki paszport wleci sie do danego kraju.

W USA zawsze jest sie postrzeganym amerykanem, nie polakiem.

Aby wyleciec z Polski do USA trzeba pokaac paszport amerykanski. Mozna pokazac oba przy wlocie i wylocie z Polski, dla nich to bez roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleciec z kraju mozna jak sie chce, wazny musi byc jakis paszport. Wiele razy wlatywalem na polski paszport, a wylatywalem na sam amerykanski, nigdy nie prosili o polski.

Oczywiście. Ale wg. prawa powinno się wyjechać na paszporcie polskim i jesli się urzędnik na lotnisku uprze to nie wypuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleciec z kraju mozna jak sie chce, wazny musi byc jakis paszport. Wiele razy wlatywalem na polski paszport, a wylatywalem na sam amerykanski

No tu zgłupiałam :shock:

Skąd masz amerykańskie obywatelstwo skoro dopiero co starałes się o wizę studencką??

No chyba że kubakj z ewizy to nie Ty, wówczas przepraszam za zamieszanie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleciec z kraju mozna jak sie chce, wazny musi byc jakis paszport. Wiele razy wlatywalem na polski paszport, a wylatywalem na sam amerykanski

No tu zgłupiałam :shock:

Skąd masz amerykańskie obywatelstwo skoro dopiero co starałes się o wizę studencką??

No chyba że kubakj z ewizy to nie Ty, wówczas przepraszam za zamieszanie :lol:

O F-1 staral sie ktos inny mi bliski :)

A skad obywatelstwo? Zdawalo sie egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyleciec z kraju mozna jak sie chce, wazny musi byc jakis paszport. Wiele razy wlatywalem na polski paszport, a wylatywalem na sam amerykanski, nigdy nie prosili o polski.

Oczywiście. Ale wg. prawa powinno się wyjechać na paszporcie polskim i jesli się urzędnik na lotnisku uprze to nie wypuści.

Jakiego prawa? Kwestia podwojnego (czy wiecje) obywatelstwa wogole nie jest rozwiazana prawnie (chyba, ze niedawno cos zrobili z tym). Aby wyleciec z kraju trzeba miec paszport lub dowod osobisty (do UE i paru innych).

Wyleciec mozna tylko na amerykanskim. Wypusci, bo jego to wcale nie interesuje. Nigdy mnie nawet nie pytali o paszport polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...