Skocz do zawartości

ubezpieczenie samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

hej, 
Czy przy ubezpieczaniu pierwszego samochodu na amerykańskim prawie jazdy policzono wam lata prawa jazdy z polski?
Jaki koszt mniej więcej stanowi ubezpieczanie auta ? Bo słyszałem , że może wyjść to bardzo drogo (400 USD ) miesięcznie jeśli potraktują mnie jako nowego kierowce.
Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, micham said:

hej, 
Czy przy ubezpieczaniu pierwszego samochodu na amerykańskim prawie jazdy policzono wam lata prawa jazdy z polski?
Jaki koszt mniej więcej stanowi ubezpieczanie auta ? Bo słyszałem , że może wyjść to bardzo drogo (400 USD ) miesięcznie jeśli potraktują mnie jako nowego kierowce.
Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Trzeba szukać ubezpieczalni, które to uwzględnią. Większość chyba standardowo nie uwzględnia i traktuje Ciebie jako "nowego kierowcę". Te które uwzględnią to chyba też uwzględniają to "tak połowicznie" (tak to wynikało z moich obserwacji. Generalnie musisz się nastawić, że przez 3 lata będziesz płacił wyższe ubezpieczenie. Po 3 latach problem ginie praktycznie. Czy 400 USD to możliwa stawka. Wiele zależy, gdzie będziesz mieszkał (zip code), ile mil zadeklarujesz będziesz jeździł, czy auto będzie garażowane, jakie limity i jakie deductible przewidujesz, czy auto będzie finansowane, kto jeszcze będzie prowadził samochód (w USA ubezpieczenie jest kalkulowane na parę: auto/kierowca - jak masz małżonke, która będzie jeździła Twoim autem to musisz ją dopisać) - to są główne pytania, które chyba się pojawiają i zapewne wpływają na wysokość stawki.

Poza tym wyrób jak najszybciej lokalne prawo jazdy - jego numer jest identyfikatorem, który nadaje tobie prawa do zniżek.

Ja mogę Tobie zdradzić, że jak przyjechałem (8 lat temu) i miałem zerową historię i ubezpieczałem dwa auta na siebie i moją żonę to standardowo chcieli ode mnie 400 - 450 dolcy za taką kombinację na miesiąc. Jak poszperałem na rynku to znalazłem ofertę dla emigrantów, która uwzględniła jakoś moją historię jazdy i zapłaciłem bodajże 280 USD na miesiąc (aczkolwiek miałem zawsze wątpliwości jak to uwzględnili, bo nigdy nie chcieli ode mnie skanów polskich praw jazd - uwierzyli generalnie na słowo, więc zapewne upust też był bardziej uznaniowy niż jakoś "wyliczony" i zweryfikowany) - auta miałem finansowane więc stawka z tego co wiem też jest wyższa (ale może się mylę). Po trzech latach kupiłem trzecie auto i zmieniłem ubezpieczyciela (znwou tych samych dwóch kierowców) i stawka spadła do chyba 240 - ale już z 3 autami i 2 kierowcami.

Ale może teraz ceny są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 10:01, katlia napisał:

@mcpear Troche off topic, ale ubezpieczenie samochodu to jest jednym z kilku (tylko kilku) rzeczy ktore sa tansze w Californi niz, naprzyklad, w Colorado. Chyba kwiestia wiekszego rynku. Ale wiem ze to szokuje ludzi ktorzy tu sie przeprowadzaja - ceny o dobre 30% wyzsze. 

Niby tak ale w stosunku do zarobków?

Mam na miejscu gościa z Polski, który dobrze się w tym orientuje. Na pełne, roczne, ubezpieczenie mojego auta poświęcam tygodniówke netto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, andyopole said:

Welcome to America!

Anyway. Amerykanin i tak pracuje krocej na ubezpieczenie swojego auta niż Polak.

No tak. Ale ja znam Polakow ktorzy nie maja samochodow bo maja dostep do komunikacji. Tu jest tylko kilka miejsc  - w tym calym ogromnym kraju - gdzie mozna zyc bez. NYC, Boston, DC, Chicago i San Francisco. Samochod to nie wybor. To jest essential. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...