
maverick96
Użytkownik-
Liczba zawartości
71 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
4
Zawartość dodana przez maverick96
-
Oj mozesz byc zdziwiona. Moze zaszkodzic.
-
Nowy samochód a wyjazd do Usa
maverick96 odpowiedział Daria na temat - Wybór wizy, sprawy SSN, prawa jazdy i inne formalności
Mialem podobny problem przy moim powrocie do USA. Po przeanalizowaniu calej sytuacji wyszlo lepiej sprzedac w Polsce i kupic cos tutaj. A autko bylo fajne Renault Megane III Graundtour trzyletnie. -
No to poszukajmy. Źródło: Wikipedia Georgia HB 87 https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_House_Bill_87 Alabama HB 56 https://en.wikipedia.org/wiki/Alabama_HB_56 Teraz przypatrzmy się tym "rzekomym" spadkom GDP poszczególnych stanów od roku 2011 (rok uchwalenia HB87 w Georgi) Źródło: USA Facts (https://usafacts.org/) Najpierw GDP Georgii w 2011 roku (rok wejścia w życie nowego prawa) Q1 2011 - 568.9B ; Q4 2022 - 772.2B. Jakby matematycznie nie patrzeć to wzrost +203.3B (+35.37%). Więc gdzie ten spadek GDP? Teraz Alabama GDP Alabamy w Q1 2011 roku 240.3B ; Q4 2022 278.2B. Wzrost GDP o 37.9B (+15.77%). No i gdzie spadek GDP? Mały offtopic że zaraz po wprowadzeniu nowego prawa w Alabamie bezrobocie spadło z 9.2% do 8.7%. Teraz jest na poziomie 2.2%. No i nikt tam nie bawi się w głupoty jak darmowe ubezpieczenie medyczne nielegalnych.
-
Nie chodzi o act. Podaj liczby ktore popieraly by te teze.
-
Podaj przyklad.
-
Przyklad jak powinno wygladac egzekwowanie prawa emigracyjnego.
-
Bez szczepienie, czy mozna latać do USA?
maverick96 odpowiedział rafald9 na temat - Bilety lotnicze / Kto leci do...
Niekoniecznie. w Europie jest kupa miejsc do zwiedzenia wiec po co pchac sie za ocean. -
A co z legalizacja pobytu? Masz GC lub obywatelstwo?
-
W listopadzie bez ograniczen w Chicago mozna bylo.
-
Czyli sobie zmyslilem swojego COVIDa. Ciekawe.
-
Sam bylem zakazony przez osobe zaszczepiona. Ja wyladowalem na emergency ona w szpitalu. Ja chorowalem 1,5 tygodnia ona 4 jesli chodzi o skutecznosc tych szczepionek na COVID. pomijam fale COVIDu wsrod zaszczepionych u mnie w pracy w tym roku.
-
To powiedz to tym co u mnie w firmie teraz choruja i to wlasnie zaszczepieni.
-
A szczepionka na COVID szczegolnie pomaga chronic innych . Powodzenia zycze.
-
Jako dowod obywatelstwa dostajesz certyfikat naturalizacji. Mozna sie zrzec amerykanskiego obywatelstwa ale potem moze byc problem z uzyskaniem go z powrotem. Na aplikacji chyba nawet jest pytanie o to czy kiedykolwiek zrzeklo sie obywatelstwa. Zla strona to taka ze musisz rozliczac sie z podatkow nawet jesli nie zyjesz w USA. Za granica mozesz zarobic max 100k aby byc nie zaplacic podatku w US.
-
Napisz do swojego US Representative. U mojej zony pomoglo i w ciagu dwoch tygodni sprawa ruszyla z kopyta.
-
Moja corka przy COVID trzy razy testowala sie negatywnie, a miala bo ma przeciwciala.
-
Ja sie pochwale ze moja zona w piatek przeszla interview i teraz tylko czekanie na przysiege pozostalo.
-
Za duzo okazji do przezycia czegos ciekawego w postaci napadu lub strzelaniny. A niestety za tydzien bede musial tam jechac.
-
Ja nawet teraz w lato bym sie nie porwal na zwiedzanie Chicago.
-
Miliarderzy to Illinois raczej opuszcają, podobnie ci biedniejsi
-
Adam80 to mi jakims rosyjskim trollem pachnie.
-
-
Moje tez, szczegolnie z extra gravy.
-
Mnie w zeszłym miesiącu udało się moje autko dać w trade do dealera i kupić nowe. Za trade dostałem tyle ile chciałem a i na nowym urwałem poniżej ceny na stickerze. Ale niestety to było miesiąc temu. W tej chwili to już raczej nie możliwe.
-
Pierwsze Kroki W Usa .. (Emigracja) Do San Francisco
maverick96 odpowiedział mariano85 na temat - Emigracja (Forum ogólne)
Ad 2. Nie do końca Po 6 kwartałach pracy w USA możesz zaliczyć ten okres jako okresy składkowe do emerytury w PL. Jeśłi przepracujesz 10 lat, czyli 40 kwartałów nabywasz prawo do emerytury z USA.