Jump to content

Milex

Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Milex last won the day on March 19

Milex had the most liked content!

Community Reputation

6

Recent Profile Visitors

183 profile views
 1. Hej, Dzięki za info, będziemy mogli porównać do swoich wydatków i też to jakoś podsumować Razem z żoną i córeczką jesteśmy od 3 dni w Connecticut, zdążyliśmy się rozpakować. Długo czekaliście na Social Security?
 2. Klimat, praca, spokój, podatki. To jest nasz wybrany kierunek końcowy, ale sytuacja jest dość dynamiczna i może okazać się, że na początku polecimy do CT bo tam możemy się zaczepić u znajomego na start
 3. Siedzimy w kraju prawie do końca, musimy pozamykać sprawy/projekty, zebrać taczkę pieniędzy i lecimy w sierpniu do Karoliny Północnej
 4. Na świeżo, mogę dodać od siebie, że w Warszawie zmieniła się trochę procedura i jeśli chodzi o badania na Waryńskiego to jest tylko RTG i krew. Pobranie moczu jest robione bezpośrednio na wizycie u lekarza. Małe dzieci niestety pobranie krwi na miejscu w celu wykrycia gruźlicy i ew. kontakt z lekarzem gdyby coś było nie tak. Adres zamieszkania w USA jest wpisywany w badania lekarskie i później przesyłany do ambasady. Wyniki badań (kopia przesyłanych do ambasady + zdjęcia rtg i płyta cd) dostajemy do ręki, nie są zaklejone. Nie zabieramy ich na rozmowę, tylko już ze sobą do USA. PS. Co do zdjęć, to my zrobiliśmy 6 szt dla każdego w rozmiarze do visy usa, czyli 51x51, trzeba je podpisać z tyłu.
 5. Cześć, Mogę dodać od siebie: wczoraj 3 wizy wydane Bez żadnych problemów. Rozmowę mieliśmy na 8, byliśmy na Pięknej 7.40 gigantyczna kolejka, ale szybko wyłapali nas z tłumu (1. mamy 3 letnią córeczkę, 2. kolejka w większości do B1/B2). Na dole sprawdzanie dokumentów, później kwit do opłaty, weryfikacja, odciski i czekanie, aż konsul ogarnie papierologię wszystko sprawdzi (to trwało najdłużej jakąś godzinę, konsul pojawił się ok. 8.40 i sprawdzał kilka spraw na raz). Czekaliśmy jako drudzy w kolejce (ogólnie sporo osób czekało wczoraj na imigracyjną, ale tylko jedna osoba rano było oprócz nas z Polski, reszta wschodnia granica), ale Pani konsul poprosiła nas jako pierwszych. Na dzień dobry "congratulations", przesympatyczna Pani i rozmowa, potwierdzenie że wszystko co złożone i o czym mówimy jest prawdą. Kilka prostych pytań: czy byliśmy wcześniej w USA, ile, czy mieszkaliśmy gdzieś dłużej niż rok, czy byliśmy w ost. 5 latach w Rosji, co planujemy robić/gdzie pracować. Anulacja turystycznych gratulacje i miłego dnia Teraz odliczanie do wylotu, trzeba w międzyczasie wygrać jeszcze w totka i ahoj przygodo
 6. Z tego co obserwuję to nie ma reguły, w poprzednich latach było to chyba bardziej spięte czasowo z numerami w biuletynie. Analizując poprzednie lata i numery ludzi którzy pisali swoje częsciowe numery, miesiace wizyt i to co podane w biuletynie - myslalem ze bedziemy miec rozmowe w lutym. 18050 to byl w maju w zeszłorocznej edycji, wiec obstawiam czerwiec.
 7. Wysłaliśmy dokumenty 15 listopada. Myślę, że w pierwszym roku tego e-procesowania nie ma jakiś sztywnych reguł kto ile będzie czekał. A biuletyny - nie wiem w zasadzie o co pytasz, bo wszystko idzie zgodnie z tymi co ogłaszają. Jeśli Twój numer jest POWYŻEJ cut-off to nie masz co liczyć, na wydanie wizy w danym miesiącu, bo nie jest przewidziana dla tego numeru. Ktoś wcześniej pisał, że dany cut-off oznacza, że będą obrabiać twoje dane - ale w naszym przypadku jest szybciej, być może dlatego, że szybko wyslaliśmy DS260.
 8. Info odnośnie interview nie idzie z KCC, tylko z @state.gov
 9. Cześć wszystkim, Dla zainteresowanych: UE9XXX, termin rozmowy 18 marca (DS260 składany od razu w maju).
 10. Wysłaliśmy wszystko po polsku i dostaliśmy info z KCC, że wszystko jest ok. Więc albo czegoś nie dosłałeś, albo w złej jakości/formacie.
 11. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd z tymi tłumaczeniami. Jest wyraźnie zaznaczone w mailu, że dokumenty mają być w języku angielskim lub urzędowym państwa w którym składamy wniosek - więc jeśli składacie wniosek w Polsce to nic nie trzeba tłumaczyć... All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.
×
×
 • Create New...