Skocz do zawartości

Zniesienie Wiz Do Usa -czy To Nastapi?


carmen77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat tak z ciekawosci pytam, bo mnie to interesuje jaki bedzie ruch w tym kierunku.

Ja bylem w Kanadzie 2 razy i nie mam problemu z wjazdem bo jestem usa permanent resident.

Ja to bym byl za tym co by umozliwili lacznie szybsze laczenie rodzin, cos ala viza K-3 tylko taka przyznawana szybciej. Zawsze lepiej sie oczekuje na GC z rodzina w calosci a nie w rozlace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No mozna sie starac o wize K-3 dla wspolmalzonka lub K-4 dla dzieci, ale sadze ze ten okres oczekiwania na jej uzyskanie jest rowny lub bliski oczekiwaniu na CR1. Nie wiem czy tez tych wiz nie zniesiono, ale jak patrzylem na strone ambasady usa w uk to tam jest to ladnie opisane i ze jest taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym ze maja zniesc wizy dla Polakow mowi sie od dawna, Szczerze mowiac nie wierze w to , a na pewno nie nastapi to w najblizszym czasie,

Moze fakt iz Kanada zniosla wizy dla Polakow bedzie mialo pozytywniejszy wplyw na podjecie takiej decyzji przez USA , jednak nie liczcie by nastapilo to wczesnie , chociaz bardzo chcialabym aby tak bylo mam tam kogos kogo bardzo lubie i juz bym tam byla gdybym miala wize ale serce me jest w rozterce.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hordeman89 i raczej tak sadzisz bo w niczym to Ci nie ulatwi..Jesli nie bedzie wiz to tylko turystycznych i na wyjazdy czysto turystyczne,wizy pozostana na programy jak work i travel,camp,wizy pracownicze,wizy studenckie...

Jak spelnisz wymogi na work i travel to wtedy pojedziesz na taki program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawia mnie fakt zniesienia wiz dla Polakow do USA.

Bylam tam dwa razy , w grudniu chcialam pojechac turystycznie do znajomych.

Niestety odmowiono mi wydania wizy.

Wiem ze Polacy sami zapracowali sobie na odmowy wiz poniewaz tysiace Polakow zostalo nielegalnie w Stanach.

Jednak bylam bardzo zawiedziona,zawsze wracalam w terminie, mam legalne prace teraz w Anglii.

Podobno ma wejsc 80 dniowy wjazd do Stanow bez wizowy dla Polakow ale na okres probny 2 lata.

Wiem ze nadal odmowy wiz dla Polakow przekraczaja maxymalne ustalone przez USA 10%.

Jednak wiele Polakom obiecywal rzad USA , zniesienie wiz za to czy za tamto.

I jednak obietnicy nie dotrzymali.

Jak dlugo Polska bedzie musiala czekac na zniesienie wiz?

Teraz w Stanach zbliza sie resecsja, zarobki stoja w miejscu a produkty zywnosciowe ida w gore.

Prawda jest taka ze do pracy do stanow nie oplaca sie jezdzic ,ANglia,Irlandia,Hiszpania otworzyly granice .Powoli NIemcy,Szwedzi,Norwegia- gdzie calkiem dobrze sie zarabia i do rodziny mozna przyleciec kilka razy do roku.

Ja jestem w Anglii rok i juz bylam w Polsce 5 razy.

teraz chcialabym pojechac do Stanow odwiedzic znajomych, ktorzy niestety nie moga do mnie przyjechac poniewaz maja dzieci , ja nie mam wiec jest mi latwiej, ale wizy nie dadza ,

wiem ze Polska pisze o negocjacjach ale czy to tylko mrzonki.

Kiedy to w koncu nastapi.

Jest wiele miejsc ktore chcialabym zwiedzic.

Moze niech cala POLSKA sie umowi ze w danym roku nikt nie bedzie staral sie o wyjazd do USa i wtedy bedziemy kwalifikowali sie do wjazdu bezwizowego , poniewaz odmowy beda mniej niz 10%.

Dlaczego caly narod Polski nie moze sie zsolidaryzowac?

Prosze o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...