Skocz do zawartości

I-864 - Affidative Of Support


eireen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na poczatku chcialam podziekowac wszystkim za przydatne odpowiedzi na pytania znajdujace sie juz na tym forum, ktore rozwialy wiekszosc moich watpliwosci :)

Obecnie jestem w trakcie wypelniania form imigracyjnych, i z forma i-864 i mam problem z ktorym niebardzo wiem co zrobic.

Moj przyszly maz ( za 6 dni maz :( i obywatel USA ktory wypelnia forme i-130 ) zaczal pracowac troche ponad rok temu - styczen 2007. Z tego powodu rok 2008 jest pierwszym rokiem w ktorym otrzymal zwrot podatku. W formie i-864 wymagaja rozliczen podatkowych z trzech ostatnich lat. No i nie do konca wiem co z tym fantem zrobic - moj przyszly maz zarabia $32,000 co wedlug Poverty Guideliness jest wystarczajace do utrzymania nas obydwojga. Jednak nie posiada on rozliczen podatkowych z trzech ostatnich lat. Czy powinninsmy do i-864 zalaczyc wyjasnienie w ktorym on napisze, ze pracuje dopiero od ponad roku? Czy moze cos pomoc list od pracodawcy w tym wypadku? I czy bedzie to wystarczajace czy powinnismy raczej dolaczyc 'joint' sponsora?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc,

eireen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przeciez zmienili juz z chyba rok temu ze wystarczy tylko ostanie zeznanie podatkowe (chociaz wiecej nie zaszkodzi)

zobacz tu:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

All sponsors must submit the following documentation with their I-864:

* Proof of current employment or self employment

* A photocopy or an Internal Revenue Service-issued transcript of a photocopy or an Internal Revenue Service-issued transcript of your complete Federal income tax return for your most recent tax year, or an explanation if it is not submitted. Your W-2s and/or 1099 forms may also be required, see the I-864 instructions for details.

You may also, at your option, submit a photocopy or an Internal Revenue Service-issued transcript of your complete Federal income tax returns for your second and third most recent tax years if you believe these additional tax returns may help you establish the ability to maintain your household income at the governing threshold set forth in Form I-864P, Poverty Guidelines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszacie dwie sprawy - to, ze nie trzeba dolaczac rozliczen z 3 lat nie znaczy, ze nie trzeba miec rozliczen z 3 lat. Ty musisz nadal uzupelnic rubryki gdzie masz wpisac dochod z 3 lat. Nie ma znaczenia, ze maz teraz zarabia $32, 000 - z poprzednie lata nie ma rozliczen i to jest wazne. Rozumiem, ze ktos mogl studiowac itd. ale wymogiem jest aby sponsor placil regularnie podatki. I slowo "regularnie" oznacza dla USCIS 3 lata. Osobiscie znam dziesiatki spraw gdzie ludzie byli w takiej jak Ty sytuacji i sprawa stanela, bo wymagali dodatkowego sponsora.

Owszem prawo sie zmienilo, ale dotyczy to tylko WYSYLANIA do USCIS zeznan podatkowych - nie zmienilo sie za to nic dotyczego wymogow podatkowych za 3 lata.

Mozesz zaryzykowac i wyslac to co masz, byc moze urzednik to uwzgledni; jesli nie - dostaniesz RFE i sprawa sie zatrzyma na kilka miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pani Karino, dziekuje za rzeczowa odpowiedz. Niestety, nie zobaczylam jej przed wyslaniem dokumentow ;)

Zaryzykowalam, i wyslalam je tylko z affidativem wystawionym przez meza. I wczoraj otrzymalam 3 notice of action a nie RFE :) Czy oznacza to, ze jednak mialam szczescie i to przeszlo? Trzyma kciuki. ze tak jest ;)

Jackie, mimo wszystko dziekuje Ci za Twoja pomoc - wszyscy uczymy sie przeciez na bledach! :)

~eireen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbie, notice of action zawsze przychodzi najpierw (to jest potwierdzenie, ze USCIS przyjelo Twoje dokumenty oraz oplaty). RFE przychodzi pozniej. RFE dostajesz wtedy kiedy sprawa zostanie zarejestrowana w komputerze i kiedy trafi na biurko urzednika wtedy tenze urzednik podejmuje decyzje - jesli ma pytania/watpliwosci/niejasnosci wtedy wysylany jest RFE (zadanie doslania dodatkowych informacji/dokumentow itd.). Jesli zostaje wydany RFE wtedy sprawa trafia na tzw. hold czyli nie toczy sie tak jak inne sprawy, ktore nie maja RFE. Czyli jesli ubiegalas sie np. o pozwolenie na prace i urzad ma w teorii 90 dni aby wydac Ci takowy dokument, to jesli zostanie Ci wyslany RFE wtedy ten czas sie zatrzymuje i zaczyna byc liczony od momentu kiedy doslesz wymagane dokumenty i moze byc tak, ze na pozwolenie na prace bedziesz czekac np. 120 dni.

NOA (notice of action) to mozna powiedziec jest potwierdzenie wplyniecia pieniedzy (receipt), bo zauwaz, ze dostalas notice of action tylko do dokumentow gdzie wymagane byly oplaty (nie dostalas NOA do formy g-325a albo I-864, bo za te formy nie wnosilas oplaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja sie popisalam ;)

Bardzo dziekuje, Pani Karino, za wytkniecie mojego bledu. No to teraz nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekac. Mam nadzieje, ze moja pomylka i Pani odpowiedz pozwola uniknac tej sytuacji innym.

Jeszcze raz bardzo dziekuje.

~eireen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez mam pytanie: dotyczace RFE.

Czy to normalne, ze RFE dotyczace zeznan podatkowych przyszlo po 2 miesiacach? Doslownie NIGDZIE nie moge znalezc takiego przypadku! Wiekszosc ludzi dostaje RFE po 3 tygodniach, maksymlanie troche ponad miesiac!

A ja sobie wyjechalam na ostatnie wakacje przed dostaniem zezwolenia na prace, pewna ze RFE juz nie bedzie, a tu przykra niespodzianka po powrocie ;) I po pozwoleniu tez ani widu ani slychu.

Probuje sobie wyobrazic ta sytuacje: czy oznacza to ze przez te 2 miesiace moich dokumentow nikt nie dotknal, czy moze tez przeszly przez pierwsze rece, a dopiero w nastepnych rekach wbudzily watpliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...