Skocz do zawartości

Mama Mojej Dziewczyny Jest Obywatelka Usa. Co Robic?


Khamman

Rekomendowane odpowiedzi

troche poczytalem i z tego co rozumiem to musimy zrobic tak: wziasc slub, zlozyc wniosek o zielone karte dla dziewczyny w grupie Family Third Preference (zamezne osoby w dowolnym wieku, ktorych przynajmniej jedno z rodzicow ma obywatelstwo amerykanskie). albo nie brac slubu zlozyc wniosek o zielona karte dla dziewczyny w grupie Family First Preference (osoby niezamezne w kazdym wieku, ktorych przynajmniej jedno z rodzicow jest obywatelem USA) i jak dostanie wtedy wziasc slub i prubowac o wize narzeczenska dla mnie? bedac w ktorej grupie dziewczyna szybciej dostanie wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
moja dziewczyna ma 21 lat a ja mam 20. Mama mojej dziewczyny mowila zeby nie brac slubu, zmienic nazwisko dziecka na moje po czym zalatwic wyjazd dla dziewczyny i wtedy dopiero ja staralbym sie o wize w celu odwiedzenia dziecka czyli polaczenia rodzin. Jak to wyglada w swietle prawa i czy macie moze jest lepsze rozwiazanie ??

LOL ta jej mama to chyba za bardzo nie chce zebyscie byli razem bo strasznie kombinuje. W ktoryms momencie bedziesz musial zgode wydac na wyjazd dziecka...no i tak mamusia ma corke i wnuka ( czy tez wnuczke) a Ciebie sie pozbywa ;) Nie to, ze zakladam z gory, ze tak bedzie. Jestes po prostu baaardzo mlody i pamietaj o kazdej ewentualnosci. Zycie potrafi byc naprawde bardzo brutalne. Miej oczy szeroko otwarte jezeli zalezy Tobie na dziewczynie i dziecku.

Jezeli Twoja dziewczyna jezeli juz skonczyla 21 lat to troche musi poczekac na Zielona Karte. W momencie kiedy ja dostanie a Ty nie...no coz...tez bedziesz musial poczekac - ok 6 lat (w bardzo dobrym tempie) az uzyska obywatelstwo (a to dopiero liczony czas od momentu uzyskania Zielonej Karty!)i bedzie mogla skladac petycje na Ciebie. Moze od razu jak bedzie miala GC ale to...takze potrwa "troche". Czyli w sumie wiele lat czekania na Zielona KArte i mozliwosc przebywania z dzieckiem.

W kazdym wypadku, kiedy Twoja dziewczyna wjezdza na GC musi odczekac 5 lat do momentu zlozenia o obywatelstwo. Pozniej tenze proces tez troche trwa. Jak juz napisalam ok. 6 lat w NAJLEPSZYM WYPADKU.

Dopiero wowczas moze skladac o wize narzeczenska.

Takze jak widzisz. Jak chcesz byc z dziewczyna to najlepiej razem czekac. I razem juz wjezdzac na Zielonej Karcie. Czyli zebyscie poczekali w kategorii Family Third Preference. Tutaj masz informacje ile obecnie czeka sie w ktorej kategorii. http://travel.state.gov/visa/frvi/bulletin...letin_4252.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie zrobilaby tak raczej a pozatym dziewczyna by na to sie nie zgodzila. kurde zamieszalo mi sie juz agula czyli jak mamy razem czekac na gc to jak to ma w skrucie wygladac? mamy brac slub ? czy jak? strasznie to pomieszane! nie wiedzialem ze to bedzie tyle czekanie wiec jedyne wyjscie to razem czekac i razem jechac jak obojgu sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak dostanie wtedy wziasc slub i prubowac o wize narzeczenska dla mnie? bedac w ktorej grupie dziewczyna szybciej dostanie wize?

-----------------------------------------------------------

Jak Twoja dziewczyna dostala by wize na pobyt staly jako panna a nie wyjechala by do USA nawet na pare tygodni zaraz po otrzymaniu wizy a wziela slub z Toba to wtedy wszystko idzie na marne i moga jej za to cofnac GC wiec to odpada ,jesli stara sie jako Panna o staly pobyt to tak tez musi wjechac na teren USA ..a jesli zmienila by stan cywilny w czasie rozpatrywania podania to wtedy trzeba poinformowac urzad o tym no i przesuwaja taka aplikacje tam gdzie jej miejsce.

Co do wizy narzeczenskiej to Ona musi miec obywatelstwo USA abys mogl taka wize otrzymac.

Jesli macie czekac razem to po 1 powiedzcie o tym Jej Mamie i wezcie slub i wtedy razem bedziecie czekac i razem polecicie.

ps dobrze przeczytajcie o tym obywatelstwie bo moze Twoja dziewczyna dostanie obywatelstwo bez czekania na GC i wtedy szybciej pojedziecie razem do USA..

poczytaj ta strone:

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...categories.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie zrobilaby tak raczej a pozatym dziewczyna by na to sie nie zgodzila. kurde zamieszalo mi sie juz agula czyli jak mamy razem czekac na gc to jak to ma w skrucie wygladac? mamy brac slub ? czy jak? strasznie to pomieszane! nie wiedzialem ze to bedzie tyle czekanie wiec jedyne wyjscie to razem czekac i razem jechac jak obojgu sie uda.

Jezeli Twoja dziewczyna nie kwalifikuje sie do otrzymania szybkiego obywatelstwa (wszystko zalezy czy jej mama jest obywatelka z urodzenia czy tez nabyla je przez Zielona Karte) to wowczas wezcie slub i czekajcie razem. Tak jest najwygodniej i w Waszym wypadku chyba najszybciej. Nie bedziecie sie narazac na dlugie rozlaki i komplikacje z tym zwiazane. Razem bedziecie mogli dziecko wychowywac i ukladac sobie jakos zycie razem w Europie do czasu otrzymania wizy imigracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Twoja dziewczyna nie kwalifikuje sie do otrzymania szybkiego obywatelstwa (wszystko zalezy czy jej mama jest obywatelka z urodzenia czy tez nabyla je przez Zielona Karte)

To nie ma znaczenia, o ile matka spędziła odpowiednią ilość w USA jako obywatelka PRZED urodzeniem się córki.

Zresztą w pierwszym poście napisał, że matka dziewczyny urodziła się w USA. Teraz wszystko zależy od tego, ile czasu spędziła w USA zanim urodziła córkę. Istotny jest też fakt, czy dziecko było ślubne czy nieślubne. W tej konkretnej sytuacji nieślubne mają "lepiej", tzn. czas przebywania matki w USA przed urodzeniem się nieślubnego dziecka może być krótszy (1 rok) żeby dziecko otrzymało od razu obywatelstwo.

Lepiej od razu sprawdzić tę opcję. Gdyby okazało się że dziewczyna może od razu dostać paszport US, to może od razu (po spełnieniu kilku warunków - domicile oraz zarobków i ew. współsponsora) złożyć petycję na męża i dziecko. Ponieważ będzie to kategoria IR, na wizę imigracyjną będą czekali ok. roku.

Jak to nie wyjdzie to IMO najlepiej wziąć ślub od razu, a matka dziewczyny niech składa na nią petycję (mąż i dziecko będą podpięci pod petycję). Będą czekali trochę dłużej niż gdyby petycja była złożona tylko na córkę, ale będą czekać RAZEM i odpadnie cała późniejsza szopka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia, o ile matka spędziła odpowiednią ilość w USA jako obywatelka PRZED urodzeniem się córki.

Zresztą w pierwszym poście napisał, że matka dziewczyny urodziła się w USA.

przepraszam, przeoczylam to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej dziewczyny mama przyjedzie w sierpniu i razem pojada do ambasady..odrazu bedzie wiadomo co z obywatelstwem..tylko teraz tak..czy bedzie mialo jakies znaczenie ze bedziemy dowiadywac sie co trzeba zrobic zeby otrzymac zielona karte bez slubu??czy lepiej wziasc slub i wtedy zalatwiac??bo mnie zastanawia czy nie beda pozniej dochodzic ze slub zostal wziety tylko po to zeby wyjechac!!!??prosze o szybka odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wezmiecie slubu to wtedy Ona poleci na staly pobyt do USA a TY zostaniesz i bedziesz tutaj czekac na papiery .

A to co sobie pomysla potem zalezy jak wypadniecie na rozmowie oraz czy macie wspolne zdjecia itd a do tego dochodzi dziecko ktore czasami pomaga .

ps nastepnym razem prosze pisz w swoim poscie i nie zakladaj nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...