Skocz do zawartości

Mama Mojej Dziewczyny Jest Obywatelka Usa. Co Robic?


Khamman

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą chcieć wszystkiego co potwierdza prawdziwe, a nie papierowe małżeństwo. Na moim interview pani bardzo skrupulatnie przeglądała album ze zdjęciami, także ze ślubu, pytała, kto jest na zdjęciach itd. Im więcej masz dowodów na prawdziwy związek, tym lepiej dla was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jestesmy razem juz sporo czasu dlatego tez slub nie jest tylko po to by wyjechac..i tak byl planowany...zastanawiam sie czy jezeli moja dziewczyna odziedziczyla obywatelstwo po matce..to co bedzie dalej??jezeli zlozy petycje na zielona karte i bedziemy malzenstwem to wtedy automatycznie i ja jestem na niej umieszczony??czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli Twoja dziewczyna bedzie miec obywatelstwo i bedzie Twoja zona to wtedy sklada papiery na Ciebie i moze to zrobic na terenie USA lub tez w Polsce ale wtedy musi spelnic pewne wymogi,o tym poczytas na stronie Ambasady USA..

Jako ze nie zarabia w USA bedzie potrzebowac wspolsponsora na Ciebie i wtedy takim wspolsponsorem moze byc jej Matka,ktos ze znajomych,przyjaciol.Wazne aby miec odpowiedni dochod i te papiery musza byc przyjete przez urzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna moze prawdopodobnie otrzymac paszport automatycznie wiec w lipcu bierzemy slub. Mam jeszcze pytanie czy matka potwierdzenie ze bedzie sponsorowac mnie i dziewczyne musi wystawic w usa czy moze w polsce??i jakie dokumenty bedzie musiala przedstawic matka i corka ubiegajac sie o paszport??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna moze prawdopodobnie otrzymac paszport automatycznie wiec w lipcu bierzemy slub. mam jeszcze pytanie czy matka potwierdzenie ze bedzie sponsorowac mnie i dziewczyne musi wystawic w usa czy moze w polsce??

Jeżeli dziewczyna od razu dostanie obywatelstwo, to matka jej nie będzie sponsorować, bo nie będzie składać petycji imigracyjnej. Matka dziewczyny nie może sponsorować Ciebie. To żona może Ciebie sponsorować - pod pewnymi warunkami. Najważniejszy z nich to (prócz oczywistego posiadania obywatelstwa) jest tzw. domicile w USA. O domicile było już na tym forum pisane, poszukaj i poczytaj.

i jakie dokumenty bedzie musiala przedstawic matka i corka ubiegajac sie o paszport??

1. Odpis ZUPEŁNY (nie może być skrócony) aktu urodzenia dziewczyny. Z tego co pamiętam nie musi być przetłumaczony na angielski, ale zadzwońcie na wszelki wypadek do ambasady/konsulatu i zapytajcie.

2. Dowód tożsamości dziewczyny (polski paszport, dowód osobisty itp.)

3. Wszystkie dokumenty świadczące o ew. zmianie nazwiska dziewczyny, np. akt ślubu, sądownie przeprowadzona zmiana nazwiska itp. Jak nie zmieniała nazwiska to oczywiście nic nie przedstawia.

4. Dowód obywatelstwa US matki dziewczyny. Wystarczy paszport, ale nie zaszkodzi zabrać ze sobą aktu urodzenia.

5. Odpis zupełny aktu ślubu (ślubów) matki dziewczyny. Jeśli miała więcej niż jednego męża, musi przynieść WSZYSTKIE akty ślubu jakie posiada.

6. Wszystkie dokumenty tyczące śmierci ew. byłych małżonków matki, rozwodów, unieważnień małżeństwa.

7. Dowody na fizyczne przebywanie matki w USA przed urodzeniem się dziewczyny, w zakresie pod który "podpada" żeby przekazać dziecku obywatelstwo. Rezydencja a fizyczna obecność to nie jest to samo! Najlepsze dowody to: pieczątki wjazdu/wyjazdu w starych paszportach, świadectwa szkolne, stare umowy o wynajęcie mieszkania, rachunki za telefon itp. Generalnie co tylko przyjdzie matce do głowy. Z dowodami nie należy wyskakiwać póki sami nie zapytają.

8. Wypełnione przez dziewczynę, ale NIE PODPISANE DS-11. Tu jest link, możecie ściągnąć i wypełnić http://www.state.gov/documents/organization/100004.pdf

9. Tzw. Citizenship Questionnaire, jest proste w wypełnieniu i można to zrobić na miejscu w konsulacie. Wypełnia go Twoja dziewczyna, nie jej matka.

10. Dwa zdjęcia dziewczyny do paszportu amerykańskiego, to jak mają wyglądać jest dokładnie opisane w DS-11.

----------------------------------------------------------------------

Wszystkie dokumenty muszą być oryginalne, nie można przedłożyć fotokopii, nawet potwierdzonych notarialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackie jemu chodzi o ten formularz ds 11 o paszport USA :(

Dziewczyna jest pełnoletnia i składa go osobiście, z tego co się orientuję matka w ogóle nie jest potrzebna - oczywiście trzeba się upewnić i zadzwonić do konsulatu, bo głowy sobie urwać nie dam. Cała procedura trwa ok. 2 godzin, z czego 80% to czekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...